Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Amazfit Bip i Endomondo

mefisssto
 Share

Recommended Posts

Witam.

Próbowałem znaleźć coś konkretnego w internetach i nie znalazłem - jak przekonać Endomondo żeby zechciało zobaczyć Amazfita Bip jako pulsometr? Z Mi Band 2 działało bez problemu, tutaj nie widzi ani przy standardowej aplikacji MiFit, ani przy Amazfit Tools czy Notify & Fitness for Amazfit. Pomiar pulsu w apce jest włączony, widoczność Bluetooth też, ale nic z tego nie wychodzi, Endomondo nie chce go zobaczyć. Z góry dziękuję za pomoc.

• 3 weeks later...

Nie przekonasz bo Amazfit Bip nie jest dostępny jako pulsometr dla żadnej aplikacji. To wynika z zupełnie innego rozwiązania. Wyjaśnię na przykładzie aktywności sportowych (wtedy włącza się pulsometr).

W każdym Mi Band rejestracja aktywności (w tym i pulsu) odbywa się w parze opaska+aplikacja na smartfonie. Opaska zczytuje puls i przesyła go ma bieżąco po Bluetooth do aplikacji, która dokłada do tego zapis GPS i jest finalny zapis. Czyli można jakoś wpiąć się w Bluetooth, przejąc zapis pulsu i podać innym aplikacjom w taki sposób żeby myślały że telefon ma podłączony jakiś pas/pulsometr.

W Bip (oraz w Pace i Stratos) zegarek ma GPS po to żeby całość zapisu aktywności odbywała się na zegarku. Od włączenia aktywności do jej zakończenia. Na bieżąco nic nie jest przesyłane do telefonu, co ma taką zaletę że można pójść biegać z samym zegarkiem (i po to właśnie tak to zrobiono). Dopiero po skończeniu aktywności do telefonu jest przesyłany komplet danych. W efekcie tego nie ma możliwości wpięcia się na bieżąco w Bluetooth i zczytywania pulsu. I w ten sposób zaleta zegarków stała się też ich wadą jeśli chce się używać ich tak jak opaski Mi Band.

Edited by bigl

Nie mam przy sobie ale chyba jest. Ale na 99% to też zapisuje wyniki na zegarku a aplikacja tylko je co jakiś czas pobiera. Sprawdzę jak będę miał możliwość (Bip kupiłem dla mamy więc przy kolejnej wizycie).