Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Kiepska jakość szybki

Recommended Posts

Jak u Was z jakością szybki? W moim Stratosie jak się spojrzy pod odpowiednim kątem to widać scieżki od dotyku. Po tygodniu mam już na niej głęboką rysę a mój Pace po kilku miesiącach wyglądał cały czas jak nowy.

Prawie od nowości założyłem na ekran folię o "twardości" 6H. Minęły 2 miesiące a na folii nie ma śladu użytkowania. Na ekranie jest podobno gorilla glass (twardsze niż ta folia) więc jak od samego smyrania miała Ci się zrobić głęboka rysa, może w coś przywaliłeś niechcący ?

Edited by snow.leopard

Nie przypominam sobie abym o coś uderzył. Zastanawiam się czy to rzeczywiście jest golilla glass, może do wersji CN dali jakieś gorsze materiały. Ciężko było uchwycić na zdjęciu te ścieżki od dotyku ale się udało. Potrójna linia od 2 do 4. Generalnie na całej szybę jest siatka z takich linii o oczku ok 8 mm. Widać też tą  rysę. Zastanawiam się czy można to jakoś wypolerować?

20180615_220727.jpg

Edited by Piwek

• 4 weeks later...

Pytanie jaki jest to materiał. ja swego czasu pozbyłem się sporej rysy z Mi Band 2 używając zestawu do odnawiania lamp samochodowych. Najpierw papier ścierny, potem pasta polerska. Tylko że tam był ewidentnie plastik. Patrząc na to jak flagowe telefony w których na pewno jest GG zbierają micro rysy i te głębsze też jestem w stanie uwierzyć, ze stratos też ma GG.

Środek do polerowania szkieł reflektorów niewiele tutaj zdziała, współczesne reflektory to poliwęglan. Można spróbować podejść do zegarmistrza (dobrego), optyka lub jakiegokolwiek magika od szyb samochodowych i oni ogarną temat raczej bez problemu. Używam Stratosa w wersji EN, nie oszczędzam go jakoś specjalnie i od kwietnia nie pojawiła się nawet mikrorysa, siatka dotyku też jest niewidoczna.

Dziś zauważyłem malutkie ryski na ekranie mojego zegarka. Podobno niektórzy polerują ekrany telefonów lub płyty CD przy pomocy miękkiej ściereczki i pasty do zębów (najlepsza jest zwykła i tania pasta). Są też dostępne pasty do usuwania rys z ekranów telefonów np. DISPLEX tylko nie wiem jak to zadziała na ekran zegarka. Teoretycznie jest z podobnego materiału więc powinno dać radę i nic nie zepsuć.

• 1 month later...

Lata temu sprzedawana była pasta do szkieł zegarków, która była na bazie jakiegoś silikonu i polimeru. Wypełniała ona ubytki wewnątrz rys. Konieczne było dość długie polerowanie, ale efekt był super. O ile dobrze pamiętam, to oferowane były do zegarków Swatch. Nie wiem czy dzisiaj takie pasty można jeszcze kupić.

• 3 weeks later...