Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Recommended Posts

miałem zamiar dać ci te pliki wyjątkowo, ale raczej nie zrobię tego, sposób w jaki mnie atakujesz nie nastraja mnie ku temu by iść Tobie na rękę

• Like 2

To żaden atak. bo do Ciebie i do Was jako zespołu Twórców nic nie mam personalnie. Gdzie tu jakiekolwiek silne emocje, słowa itp.? Przedstawiamy argumenty za swoimi stanowiskami - standardowa dyskusja. Proszę nie działajmy tak jakby nie było nic innego tylko chwalenie albo atak.

Skoro macie uzgodnione z Huami/Xiaomi i wszystko OK to działajcie, życzę powodzenia.

• Like 1

U mnie instalacja przebiegła pomyślnie wyskoczył kod qr ale po próbie sparowanie wyskoczyło że bluetooth w zegarku nie jest włączony. Restart zegarka i ruszyło. Żona mega zadowolona. Zaczyna testować. 

Tez troszkę mnie zasmucila wiadomość że brak instalatora na pingwina :( ale już komputer z Windowsem znalaziony i instalacja się robi :). Jak zwykle kawał dobrej roboty... Piwo to bym chętnie postawił ale realne :)

1 godzinę temu, bigl napisał:

Łamiecie bo po pierwsze Waszych modyfikacji nie uzgadniacie z producentem, który może nie chcieć żadnych modyfikacji jego pacy. A po drugie łamiecie bo swobodnie dostępny ROM zamieniacie na restrykcyjnie dostępny. I jeszcze wymuszacie stosowanie komercyjnego systemu.

Swój soft już robiłem kilka lat i ciekaw jestem ile macie urządzeń z nim. Ale rzeczywiście - mogę po prostu nie korzystać. Tym bardziej że i tak nie mogę bo nie mam Windows.

Możecie to potraktować jako jednostkowy protest (tak wygodniej ;) lub jako impuls do przemyślenia czy wybrana droga jest na pewno właściwa.

Po pierwsze sam łamiesz postanowienia producenta. Jak? Dostałeś zegarek z zablokowanym bootloaderem po to abyś tylko korzystał z oficjalnego ROMu. W dodatku Huami nie wydało oficjalnego narzędzia do zdejmowania blokady z bootloadera.

Chciałeś przykład zabezpieczonego darmowego oprogramowania z którego na 100% korzystałeś, proszę: https://unlockamazfit.com/

W dodatku łamiące postanowienia producenta - zgłoś ich :)

A tak z ciekawości czy Huami dzieli się gdzieś ROMem i aktualizacjami prócz tych co masz już na zegarku? Bo coś mi się wydaję ze wszystko jest nieoficjalnie wydobyte z zegarka.

• Like 14
  • Thanks 1

Właściwie to też bym nie pogardził instalatorem na Linuxa, bo sam muszę przywracać kopię obrazu Win10 żeby soft zainstalować. Na szczęście to nic specjalnego.

Po instalacji mam ENG :)

Nie wiem co bylo nie tak, tym razem zrobilem factory reset i zmienilem kabelek dla pewnosci i przetarlem styki.

Wszystko gra, dobra robota ;)

Edited by wNuk
rozwiazanie

dziwne, bo instalator zmienia język na PL, może nie dotrwałeś do końca instalacji

Coś poszło nie halo bo mam krzaki 😄 Instaluje jeszcze raz 😄

6 minut temu, Koki napisał:

Coś poszło nie halo bo mam krzaki 😄 Instaluje jeszcze raz 😄

Dupa Ze mnie ..... niespełna dwuletni Synek przerwał instalacje.... normalnie mam hakera w domu 😄

instalator i zabezpieczenie go to dzieło @Lector , jemu należy się podziękowanie za to, mój wkład w niego jest znikomy

Zaobserwowałem że na paru tarczach podczas "wygaszenia" pojawiają się chińskie znaczki np na Joggung track :]  Poczekam może się uspokoi i rom musi się jakoś ułożyć. Lekko też przycina co do baterii trudno się wypowiedzieć.

30 minut temu, Lector napisał:

Po pierwsze sam łamiesz postanowienia producenta. Jak? Dostałeś zegarek z zablokowanym bootloaderem po to abyś tylko korzystał z oficjalnego ROMu. W dodatku Huami nie wydało oficjalnego narzędzia do zdejmowania blokady z bootloadera.

Chciałeś przykład zabezpieczonego darmowego oprogramowania z którego na 100% korzystałeś, proszę: https://unlockamazfit.com/

W dodatku łamiące postanowienia producenta - zgłoś ich :)

A tak z ciekawości czy Huami dzieli się gdzieś ROMem i aktualizacja prócz tych co masz już na zegarku? Bo coś mi się wydaję ze wszystko jest nieoficjalnie wydobyte z zegarka.

Po pierwsze nie łamię żadnych postanowień odblokowując bootloader. Jedynie tracę gwarancję. Robię to świadomie i ponoszę konsekwencje.

Po drugie unlockamazfit to nie jest oprogramowanie, które dostaję do użytku. To usługa której nikt nie ukradnie w "standardowy" sposób (bez włamywania się na serwer z aplikacją). I to oprogramowanie tak samo nie łamie postanowień producenta, umożliwia jedynie innym łamanie gwarancji jeśli tego chcą i są gotowi ponieść konsekwencje.

Trzecie to chyba prawda. Ale chyba bo nie śledzę forów chińskich. Ale jeśli to prawda to jak rozumiem dla Was oznacza to, że i tak pracujemy na sofcie uzyskanym niezgodnie z zasadami producenta więc można "wszystko" skoro już i tak poruszamy się na nielegalnym gruncie. Dobrze zrozumiałem to nawiązanie?

• Like 2

6 minut temu, ukey napisał:

Zaobserwowałem że na paru tarczach podczas "wygaszenia" pojawiają się chińskie znaczki np na Joggung track :]  Poczekam może się uspokoi i rom musi się jakoś ułożyć. Lekko też przycina co do baterii trudno się wypowiedzieć.

coś musiało pójść nie tak , bo u mnie jest wszystko w PL na tej tarczy i na pozostałych również , proponuje przeprowadzić instalację ponownie albo zrobić rozparowanie, co spowoduje factory reset i po ponownym sparowaniu sprawdzić co i jak

Może źle się wyraziłem jutro jeśli problem pozostanie to zrobię zdjęcie jak wygląda tarcza . Na chwilę dosłownie 1-2 sek pojawiają się chińskie znaczki i znowu pojawiają się PL więc nie jest to uciążliwe czy coś.  Oczywiście FR itp robiłem :] jutro ponownie wgram system (dzisiaj już nie mam dostępu do windowsa :P)

7 minut temu, ukey napisał:

Może źle się wyraziłem jutro jeśli problem pozostanie to zrobię zdjęcie jak wygląda tarcza . Na chwilę dosłownie 1-2 sek pojawiają się chińskie znaczki i znowu pojawiają się PL więc nie jest to uciążliwe czy coś.  Oczywiście FR itp robiłem :] jutro ponownie wgram system (dzisiaj już nie mam dostępu do windowsa :P)

ok czekam na screena , by to móc poprawić

W dniu 9.02.2018 o 17:39, Exus napisał:

Ogólnie zabawiłem się w dekompilacje najnowszego ROM'u, przejrzałem jak wyglądają oryginalne tarcze i prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie problemu samoistnie zmieniających się tarczy na ekranie blokady. Jak na razie u mnie działa dobrze i problem nie występuje jednak zawsze występował po jakimś czasie więc muszę trochę potestować. :D Te tarcze w apk na starych ROM'ach nie będą działać a szczególnie na ekranie blokady ponieważ od którejś wersji zmienił się sposób ich tworzenia (Wiem że teraz wygląda to trochę inaczej niż kiedyś) na 1.3.5 powinno działać. Tak samo na customach mogą być jakieś problemy ale to już wina samych customów nie tarcz. Jeżeli moje rozwiązanie faktycznie działa to niedługo zaktualizuje te apki. ;)

😀

UP tam kolega pisze o tarczach w APK, nie tych z ROMu.

Problem jaki mi się pojawił to brak synchronizacji mi home. Nie dało się połączyć. Spróbowałem zrobić ustawienia fabryczne ale pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje. Po przytrzymaniu przycisku włącza się ale brak kodu QR do połączenia z aplikacja. 

Edited by olseno83

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...