Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

adamk99

Własne strefy HR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Po ostatniej aktualizacji apki Amazfit Wath pojawiła się opcja wprowadzenia własnych stref tętna. Tak też uczyniłem. Zsynchronizowałem z zegarkiem i...:

1. W aplikacji tętno pokazywane jest w ustawionych strefach.

2. W zegarku w czasie treningu odczyty tętna i przypisane kolory dla stref lecą po staremu.

3. Alerty w strefach tez ustawione są po staremu czyli automatycznie.

Innymi słowy przypisane ręcznie strefy tętna odczytywane są wyłącznie w aplikacji. Czy ktoś z Was poradził sobie z tym ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w zegarku nie ustawisz, podobno adaptuje się i jak przekroczysz MAX tętno to ustawi nowe strefy po swojemu

p.s. a w aplikacji gdzie i jak się to ustawia? która wersja apki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ostatniej aktualizacji opcja ta juz znikła :-(. Już nie ma tego w apce. Teraz weszła 2.5.0.1 Algorytm 1.1.09. Było w zakładce "My information" ze znaczkami chińskimi. Szkoda, miałem nadzieję, że po nastepnej aktualizacji softu zegarka opcja ta zagra w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

da się bez tego żyć, grunt to znać swoje strefy HR, nie jest to jednak zegarek typowo sportowy jak Garminy, Polary i cała reszta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mn ie wygląda to tak:

Amazfit App 2.5.0.1 (oficjalna z google play)

Software 2.0.22.0 CN dev (Saratoga).

Bez problemu mogę ustawić sobie strefy tętna . Oczywiście są również poprawnie wyświetlane na samym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak ustawiasz strefy?  tylko w aplikacji? gdzie dokładnie?

jak ostatnio biegłem zawody na 10km to już na 3km zegarek mi się darł że przekroczyłem tętno maksymalne ;) a po zawodach kazał mi 80h odpoczywać

ok poradziłem sobie jakoś, nie do końca o to mi chodziło ale strefy powiedzmy że mam właściwe już :)

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam możliwości ustawienia własnych stref (mam zegarek Pace z WOS2 i aplikację Amazfit na iOS - i tam tego nie ma) ale jest na to inny sposób. Powinien zadziałać tez na Stratosie:

Strefy wyliczane są z tętna maksymalnego. Jakie macie obecnie, to można sprawdzić w zegarku z WOS2 (Sporty->Bieg->Ustawienia->Alarmy->HR Alarm Bezp.tętno). Tętno maksymalne wyliczane jest z kolei wg następującego algorytmu: 220-wiek 

Moje było dosyć niskie, potrzebowałem mieć wyższe (186), więc się odmłodziłem o parę lat :-)

W aplikacji Amazfit w ustawieniach profilu trzeba zmienić rok swojego urodzenia.

Potem wylogowałem się z aplikacji, zalogowałem na nowo, zsynchronizowałem dane i mam  teraz nowe strefy tętna.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, k2002 napisał:

Ja nie mam możliwości ustawienia własnych stref (mam zegarek Pace z WOS2 i aplikację Amazfit na iOS - i tam tego nie ma) ale jest na to inny sposób. Powinien zadziałać tez na Stratosie:

Strefy wyliczane są z tętna maksymalnego. Jakie macie obecnie, to można sprawdzić w zegarku z WOS2 (Sporty->Bieg->Ustawienia->Alarmy->HR Alarm Bezp.tętno). Tętno maksymalne wyliczane jest z kolei wg następującego algorytmu: 220-wiek 

Moje było dosyć niskie, potrzebowałem mieć wyższe (186), więc się odmłodziłem o parę lat 🙂

W aplikacji Amazfit w ustawieniach profilu trzeba zmienić rok swojego urodzenia.

Potem wylogowałem się z aplikacji, zalogowałem na nowo, zsynchronizowałem dane i mam  teraz nowe strefy tętna.

zrobiłem dokładnie tak samo (aż o 17 lat młodszy ;) ), szkoda że automatycznie ustawia sobie strefy ale przynajmniej od właściwego poziomu odniesienia, czyli HR max

nie do końca o to chodziło o czym wspomniałem w poście wyżej ;) no i szkoda że skala jest do 202 w zegarku, ja mam oczko więcej ale to już drobiazg

p.s. oczywiście biegłem z opaską

idę biegać :)

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wpadłem na takie rozwiązanie. Odmłodziłem sie o 19 lat i mam to o co mi chodziło 🙂

Edytowane przez adamk99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nowej wersji aplikacji na telefon jest opcja ustawień własnych stref tętna, w zakładce profile - > my information, na dole się ustawia. 

Nie sprawdzałem czy zmienia w zegarku, ale na xda piszą, że tak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w wersji softu  2.6.2.0 na pace są i w 2.3.40 dla stratosa też są strefy HR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na obecnej wersji apki AMAZFIT WATCH da się ustawić własne strefy tętna i zsynchronizować je z zegarkiem 

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nic takiego nie ma w aplikacji mobilnej  :/

W telefonie też nie widzę, mam soft. mam 2.3.2.8 (Stratos)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2.3.2.8 to stary soft w tym tego, nie ma wgraj najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, niestety trzeba ręcznie bo nie wykrywa nowszego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak nie wykrywa, jak masz oryginalny soft to nie powinno być z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam chińska wersję zegarka i wgrywałem później soft jak wyżej. W aplikacji cały czas mam komunikat, że moja wersja jest aktualna.

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi