Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Własne strefy HR

Recommended Posts

Witam !!

Po ostatniej aktualizacji apki Amazfit Wath pojawiła się opcja wprowadzenia własnych stref tętna. Tak też uczyniłem. Zsynchronizowałem z zegarkiem i...:

1. W aplikacji tętno pokazywane jest w ustawionych strefach.

2. W zegarku w czasie treningu odczyty tętna i przypisane kolory dla stref lecą po staremu.

3. Alerty w strefach tez ustawione są po staremu czyli automatycznie.

Innymi słowy przypisane ręcznie strefy tętna odczytywane są wyłącznie w aplikacji. Czy ktoś z Was poradził sobie z tym ??

Po ostatniej aktualizacji opcja ta juz znikła :-(. Już nie ma tego w apce. Teraz weszła 2.5.0.1 Algorytm 1.1.09. Było w zakładce "My information" ze znaczkami chińskimi. Szkoda, miałem nadzieję, że po nastepnej aktualizacji softu zegarka opcja ta zagra w całości.

U mn ie wygląda to tak:

Amazfit App 2.5.0.1 (oficjalna z google play)

Software 2.0.22.0 CN dev (Saratoga).

Bez problemu mogę ustawić sobie strefy tętna . Oczywiście są również poprawnie wyświetlane na samym zegarku.

jak ustawiasz strefy?  tylko w aplikacji? gdzie dokładnie?

jak ostatnio biegłem zawody na 10km to już na 3km zegarek mi się darł że przekroczyłem tętno maksymalne ;) a po zawodach kazał mi 80h odpoczywać

ok poradziłem sobie jakoś, nie do końca o to mi chodziło ale strefy powiedzmy że mam właściwe już :)

Edited by grzegrz

Ja nie mam możliwości ustawienia własnych stref (mam zegarek Pace z WOS2 i aplikację Amazfit na iOS - i tam tego nie ma) ale jest na to inny sposób. Powinien zadziałać tez na Stratosie:

Strefy wyliczane są z tętna maksymalnego. Jakie macie obecnie, to można sprawdzić w zegarku z WOS2 (Sporty->Bieg->Ustawienia->Alarmy->HR Alarm Bezp.tętno). Tętno maksymalne wyliczane jest z kolei wg następującego algorytmu: 220-wiek 

Moje było dosyć niskie, potrzebowałem mieć wyższe (186), więc się odmłodziłem o parę lat :-)

W aplikacji Amazfit w ustawieniach profilu trzeba zmienić rok swojego urodzenia.

Potem wylogowałem się z aplikacji, zalogowałem na nowo, zsynchronizowałem dane i mam  teraz nowe strefy tętna.

• Like 1

6 godzin temu, k2002 napisał:

Ja nie mam możliwości ustawienia własnych stref (mam zegarek Pace z WOS2 i aplikację Amazfit na iOS - i tam tego nie ma) ale jest na to inny sposób. Powinien zadziałać tez na Stratosie:

Strefy wyliczane są z tętna maksymalnego. Jakie macie obecnie, to można sprawdzić w zegarku z WOS2 (Sporty->Bieg->Ustawienia->Alarmy->HR Alarm Bezp.tętno). Tętno maksymalne wyliczane jest z kolei wg następującego algorytmu: 220-wiek 

Moje było dosyć niskie, potrzebowałem mieć wyższe (186), więc się odmłodziłem o parę lat ????

W aplikacji Amazfit w ustawieniach profilu trzeba zmienić rok swojego urodzenia.

Potem wylogowałem się z aplikacji, zalogowałem na nowo, zsynchronizowałem dane i mam  teraz nowe strefy tętna.

zrobiłem dokładnie tak samo (aż o 17 lat młodszy ;) ), szkoda że automatycznie ustawia sobie strefy ale przynajmniej od właściwego poziomu odniesienia, czyli HR max

nie do końca o to chodziło o czym wspomniałem w poście wyżej ;) no i szkoda że skala jest do 202 w zegarku, ja mam oczko więcej ale to już drobiazg

p.s. oczywiście biegłem z opaską

idę biegać :)

Edited by grzegrz

• 3 weeks later...

W nowej wersji aplikacji na telefon jest opcja ustawień własnych stref tętna, w zakładce profile - > my information, na dole się ustawia. 

Nie sprawdzałem czy zmienia w zegarku, ale na xda piszą, że tak. 

• 7 months later...