Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Ble, gateway 2, czujnik temperatury, kamera 360

muszysko
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry. Przejrzałam chyba z 10 stron forum, ale natłok informacji mnie pokonał. Zakupiłam sobie zestaw składający się z KAMERA IP Xiaomi Mi Home Security Camera 360°1080p plus Zestaw czujników Xiaomi Mi Smart Sensor Set ZigBee (bramka vol 2), Mi Temperature and Humidity Monitor 2 - Xiaomi i Czujnik ruchu i światła Body Sensor - Aqara Xiaomi. O ile czujnik Aqary udało mi się połączyć dzięki waszym radom przez urządzenia dziecięce w bramie tak mam problem z czujnikiem temperatury. Początkowo miałam problem z połączeniem go w ogóle przez bluetooth, ale po kilku resetach i telefonu i czujnika się udało. Chciałabym mieć "zdalny" podgląd na temperaturę, która wskazuje ten czujnik. Z tego co wyczytałam powinnam mieć urządzenie z Ble, jednak aplikacja takiego urządzenia nie wykrywa. Próbowałam mimo wszystko według również znalezionych rad po prostu zobaczyć przy wylaczonym bluetooth czy nie daje danych w chmurę, ale nic mi się nie zaciąga do historii. Kupując ta bramkę widniała informacja, że ma ona BLE - czyżby jednak nie miała? Kamera jak na początku również nie ma? (Gdzieś mi się obiło o oczy, że ma - poprawcie mnie) Czy macie konkretną listę urządzeń, które ten moduł mają? Nie uśmiecha mi się za bardzo drugiej bramy kupować, prędzej celowalabym w inny czujnik do temperatury, który wysyłalby dane lub jakąś lampę z BLE. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc. 

• Developer

mozesz dokupic sensor temp/hum na zigbee mi lub aqara bedzie dzialal z ta bramka.

bramka v2 eu z tego zestawu nie ma ble. kamerka tez nie ma ble (tylko 2 maja bramke ble taka stara mijia bez ptz i najnowsza 2k pro).

w zalaczniku masz liste urzadzen (ble_gw_org.txt) z oficjalna bramka ble. oczywiscie w oficjalnej apce region ma znaczenie i wiekszosc urzadzen z bramka ble dziala tylko na china. na eu beda dzialc tylko z tej listy:

cgllc.gateway.s1 - Qingping Bluetooth Gateway (na ali dostepna wersja z wtyczka eu)
chuangmi.camera.021a04 - Mi 360° Home Security Camera 2K Pro (wersja global)
lumi.gateway.mgl03 - Mi Smart Home Hub
yeelink.light.bslamp1 - Mi Bedside Lamp
yeelink.light.ceiling22 - Mi Smart LED Ceiling Light
yeelink.light.ceiling5 - Mi LED Ceiling Light

nieoficjalna aplikacja pozwala wlaczyc bramke na ponad 200 dodatkowych urzadzeniach (ble_gw_extra.txt). region wtedy nie ma znaczenia.

jak masz watpliwosci to zawsze zapytaj przed zakupem, bo nazwy czesto bywaja mylace.

ble_gw_org.txt ble_gw_extra.txt

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...