Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Inny dystans w zegarku i inny w endo/stravie

maciekek
 Share

Recommended Posts

Cześć:) 

Piszę ponieważ zauważyłem pewną wkurzającą rzecz w strasosie. Obecnie mam angielska oryginalną wersje oprogramowania ROM: 2.3.2.7. I problem polega na tym, że gdy przebiegne według zegarka 10km (i na tym kończe trening) dane automatycznie wyeksportuje się do stravy, strava wyliczy i pokaże dystant około 9.8km. Nawet na mniejszych dystanstach widzę, że to jaki dystans pokazuje zegarek różni się od tego ostatecznie pokaże endo/strava. Ręczne wyeksportowanie gpx`a nic nie daje, problem i dystanse są takie same.

Z czego to może wynikać? Czy ktoś spoktał się z czymś takim? Może on wylicza z jakichś chińskich map? 

Podłączam się do pytania.

Dziś rano zrobiłem krótki test - przeszedłem 60 metrów z krótkim postojem.

Zegarek pokazywał czas trwania 48 sekund natomiast Strava 43 sekundy aktywności a co za tym idzie inna była prędkość itd.

Do niedawna miałem wersję oprogramowania 2.0.11.1 PL, trenowałem z auto pauzą, która nie włączała się od razu po starcie (były duże opóźnienia w starcie) w związku z czym różnica między licznikiem w rowerze a zegarkiem wynosiła ponad 2 km. Po eksporcie do Stravy dystans był zgodny z licznikiem w rowerze.

Może Strava automatycznie odlicza czas postoju?

Edited by hncl

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...