Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Mevil

nowy stratos nie ładuje, kto tak miał?

Recommended Posts

Nie mogło być inaczej. I tak kasy od ALI by nie dostali także odsyłaj i czekaj na zwrot hajsu. Obecnie na JoyBuy jest niezła oferta na chińską wersję za ok 133 $ (+ew VAT) co w sumie daje ok 590 zł (z podatkiem jeśli złapią paczkę na celnym).

Edited by snow.leopard

Godzinę temu, snow.leopard napisał:

Nie mogło być inaczej. I tak kasy od ALI by nie dostali także odsyłaj i czekaj na zwrot hajsu. Obecnie na JoyBuy jest niezła oferta na chińską wersję za ok 133 $ (+ew VAT) co w sumie daje ok 590 zł (z podatkiem jeśli złapią paczkę na celnym).

Witam wszystkich,

Do mnie już przyszedł z poprzedniej promocji na JoyBuy, na etykiecie informacja "Smart watch 133 USD" + taśma pakowa z wielkimi chińskimi znakami. WER Zabrze nie przeszło obojętnie obok takiej przesyłki ;)

Niestety u mnie przyszedł wadliwy, nie działają dwa z trzech przycisków :( 

A które przyciski Ci nie działają ? Ja osobiście używam tylko tego do wybudzania na górze a resztę dotykiem działam ? VAT Ci poleciał także przy zwrocie na dzień dobry jesteś stratny. Także albo bym odesłał na naprawę albo domagał sie zwrotu części kasy, jeśli płaciłeś przez paypal to negocjacje ze sklepem po udowodnieniu filmikiem powinny być łatwiejsze.

Działa mi tylko górny przycisk czyli najważniejszy, środkowy i dolny nie działa. Przyciski są idealne podczas treningów.

Dziś wysłałem filmik i czekam na odpowiedź. Jak dostanę częściowy zwrot to będzie ok, w przeciwnym wypadku tak jak napisałeś będę stratny przez VAT.

Tu mój filmik: 

Ostatno czytam, że sporo niedociągnięć z produkcji wychodzi, głównie problemy z ładowaniem.

straszna lipa, że tyle niedoróbek puszczają, teraz to już zastanawiam się czy pchać się w następny egzemplarz, na pewno poczekam na zwrot kasy, ale to pewnie potrwa...

btw, żona ma amazfit pace i jest bardzo zadowolona, mi zachciało się czegoś o "męskim" wyglądzie :)

stratos wysłany, list polecony priorytet 18,30zł plus koperta bąbelkowa

aliexpress napisał:

Przypomnienie: Zwróciłeś zamówienie sprzedawcy - proszę czekać na potwierdzenie. Jeśli sprzedawca nie potwierdzi odbioru otrzymanego zamówienia lub nie zwiększy roszczenia, Twoja płatność zostanie zwrócona. Pozostały czas sprzedawcy do potwierdzenia: 29 dni kalendarzowych 23 godzin 56 minut 29 sekund.

Edited by Mevil

Mam ten sam problem, otworzyłem spór i proponują mi odesłanie zegarka i zwrot kasy. 
Z jakiego sklepu zamawiałeś?

z aliexpress od Amazfit official store

jeśli kogoś interesuje ten wątek to majfriendy zwróciły kasę co do grosza tyle co zapłaciłem przelewem, kupon na kilkanaście złotych przepadł

Edited by Mevil

Podepne sie tutaj pod temat bo podobna sprawa z tym, że u mnie na początku było wszystko super przez kilka miesięcy a teraz mam kłopot z którym nie potrafie sobie poradzić.

Podłączam do ładowarki i zegarek ewidentnie ma jakiś kłopot z dobrym stykiem miedzy ładowarką a punktami kontaktowymi na zegarku. Wygląda to tak, że w trakcie ładowania sie jakby rozłącza, po chwili znowu samoistnie włącza, pod windowsem wyskakuje okienko ze urzadzenie USB nie rozpoznano, za chwile już ok, po chwili w ogóle go nie widzi. Czasem stanie na 50% i stoi 20 minut, jak odepne zegarek od ładowarki i znowu podepne to idzie dalej a czasami nie idzie dalej.

Styki mam czyste bo co 2 dni przemywam spirytusem, najpierw robiłem to patyczkiem do uszu, potem zauważyłem, że lepiej sie sprawdza drewniana wykałaczka, zamoczona w spirytusie którą można styki oczyścic także troche mechanicznie.

To wszystko jednak nie pomaga na dłuższą metę i każde ładowanie to szopki z odłączaniem, i podłączaniem, podładuje chwilę i znowu musze zaglądać czy sie ładuje i tak w kółko. Od kilku dni już w ogóle nie moge wgrać muzyki bo ciągle windows krzyczy, że nie rozpoznano urzadzenia USB.

Potrafi ktoś pomóc i coś skutecznie zaradzić?

może to kabel winien? masz możliwość skorzystania z innej ładowarki? ten oryginalny to cieniutki, licho wygląda.

Edited by Mevil

Mam identyczny problem z ładowaniem, po jakimś czasie naładowanie zegarka graniczyło z cudem. Jedynym powodem był brak styku z konektorami na stacji. Chwilowo rozwiązałem to w taki sposób jak na zdjęci. Dobrze, że bateria trzyma 5 dni:D

IMG_20180831_110353.jpg

Mój też ciężko naładować zarówno na oryginalnej ładowarce jak i na zamienniku. Najpierw przy podłączaniu ładowarki było "nierozpoznano urządzenia" a teraz nie wykrywa go w ogóle i ciężko naładować.

Edit. ładowanie naprawiłem uderzając delikatnie młotkiem i małym gwoździem w piny na zegarku. Ładuje normalnie i nie rozłącza co chwilę, natomiast w dalszym ciągu PC nie wykrywa zegarka przez USB.

Edited by eye664

A czy widział ktoś może  do Stratosa ładowarkę lub kabelek magnetyczny. Taki jak do wielu innych smartwatchy. 

Z tych które znalazłem, to wszystkie są w typie ładowarki oryginalnej. Już nawet nie zależy mi na łączności z PC i transferem danych. Chodzi tylko o możliwość ładowania.

A może pasowałby jakiś magnetyczny od innego smartwatcha? Próbował ktoś?

@carburator sprawdź sobie w temacie utworzonym przez @marbedo jak wygląda stratos od środka. Inna ładowarka na nie wiele się zda, musisz albo mocniej dociskać zegarek albo go rozkleić i wygiąć delikatnie styki na płytce. Ja robiłem jeszcze taki patent że przecierałem bardzo szybko i mocno bawełnianą ściereczką styki od ładowania po czym szybko podłącząłem zegarek do wpiętej uprzednio ładowarki. Dziwny patent ale pomagało, tłumaczyłem to sobie ew podniesieniem temperatury styków któe być może minimalnie się odginały i "był kontakt".