Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Gniazdka itp

Kurczak
 Share

Recommended Posts

Panowie,

jako, że mało wiem, słabo się orientuję chciałam zapytać i prosić o pomoc w doborze gniazdek, co konkretnie muszę kupić. Zakładają nam panele PV i chce mieć możliwość zdalnego załączenia pralki/zmywarki/itp na odległość, wiadomo najwięcej prądu produkuje się w ciągu dnia, jak jesteśmy w pracy. Chcę założyć gniazdka do urządzeń AGD.
Obecnie korzystam z mod aplikacji Xiaomi Home, w domu mam nawilżacz Humidifier EU, robota sprzątającego EU i kwadratowe z wyświetlaczem czujniki temp/wilgoci z chin. Kontakty wszystkie mają bolca, które gniazdka muszę zakupić. Chciałabym, aby gniazdko pokazywało mi zużycie prądu.
Chyba, że kupić inne gniazdka i korzystać z innej aplikacji, jakie? nie związane z app mi home.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Ponieważ nikt z bardziej kompetentnych nie śpieszy z pomocą, to ja spróbuję. Piszesz o aplikacji i urządzeniach, ale nie wymieniasz bramki, z jakiej korzystasz, a każde gniazdko będzie jej wymagało. Wśród możliwych rozwiązań jest gniazdko mi smart plug wifi, aqara smart plug zigbee i mi smart plug zigbee. Wydaje mi się jednak, że samo gniazdko nie załatwi sprawy, bo co z tego, że np. podasz zasilanie do pralki, skoro musiałbyś ją jeszcze zdalnie ustawić na odpowiedni program i włączyć. Wiem, że są na rynku takie agd, które można zdalnie ustawić i uruchomić, wtedy jednak nie potrzebujesz smart gniazdka, chyba że do pomiaru zużycia energii jedynie.

Te "wtyczki" zigbee Aqary i Mi obsługują max 2300 W (to może być za mało) ale obydwie mają dziurkę na uziemienie z bolcem. Ta Wi-Fi Mi ma większą moc 3200W, ale nie pasuje do gniazdek z bolcem (nie ma nawet dziurki). Większość pralek, zmywarek ma programy z opóźnieniem startu i można sobie to ustawić bez zdalnego uruchamiania. Dodatkowo nie wiadimo jak te sprzęty będą działały po odcięciu i ponownym podaniu zasilania. Jak mają programatory elektroniczne to może być z tym problem.

małe sprostowanie, mi smart plug wifi nie potrzebuje bramki bo działa po wifi (brak zliczania energii), aqara smart plug zigbee zostało dodane do mi home modem i nie ma pełnego wsparcia w api w tym również zliczania energii i działa tylko z hubami aqara, najlepsze będzie mi smart plug zigbee, ale potrzebny hub (na przykład mgl03), inne ograniczenia opisali koledzy

są jeszcze chińskie wersje (wymagany mod), ale tutaj przejściówki więc kolejne ograniczenia, są wersje wifi/zigbee, posiadające bramki ble, a nawet dodatkowo porty usb

Ogólnie jeśli nie jestes jeszcze związany z żadnym ekosystemem  to proponuje rozejrzeć się za produktami sygnowanymi logo Tuya. W MiHome na serwer europejski jest bieda jesli chodzi o gniazdko. Ale jeśli już to js polecam gniazdko Mi te kwadratowe. Działa bezproblemowo ma integrację z Google, jednak podłączanie przez nie urządzeń AGD ktore potrzebują sporo energii.......ja bym nke ryzykował. Ja ostatnio kupowałem pralkę i suszarką i też chciałem cos zesmarcic, ale wyszlo ze kupiłem gotowe rozwiązanie od LG