Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Amazfit Pace- pytania ogólne.


chudybws

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

sokal

To ja się przywitam i pozwolę zadać pytanie, pewnie banalne ale czytam różne źródła z różnymi opiniami od kilku dni i już zgłupiałem... Którą wersję kupić, aby działała z MiFit, ewentualnie dała możliwość skorzystania z jakiegoś customromu aby zegarek synchronizował się z MiFit (lub Google Fit) a nie jakąś tam Potravą... ;p https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_605469.html?wid=21 czy https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_689346.html?wid=4 czy jeszcze coś innego?

chudybws

Postanowiłem założyć nowy temat w którym będziemy zadawać i odpowiadać na pytania które nie do końca są związane z ROMem coby się w tamtym temacie się nie robił niepotrzebny syf.  Jeśli jakieś pytań które mogą się komuś przydać będę starał się wrzucać do tego postu z numerem postu żeby nie trzeba było przeczytać całego wątku szukając szybkiej odpowiedzi. 1. Która wersja zegarka łączy się z MiFit? -Chińska, po wygraniu 7Kav obie.

Lector

Wersja English i International na pewniej to te same, czyli mamy dwie wersje angielską i chińską. Wersja chińska działa z Mi Fit, tzn eksportuje automatycznie kroki i sen. Co byś za wersji nie kupił, to po odblokowaniu bootloadera wgrasz nasz rom który bazuję na chińskiej wersji i będziesz miał polski język i synchronizację z Mi Fit. Ja dla przykładu kupiłem wersje English, a teraz używam naszego romu i działa synchronizacja z Mi Fit.

Dodane obrazy

W dniu 26.12.2017 o 22:30, Lector napisał:

Każdy kto chcę PL instaluje PACEfied.

Z tego co widzę twoim narzędziem na oryginalny soft w A1612 mogę od razu zadziałać gdy mam odblokowany bootloader i instalować najnowszy PACEfied ?

Edytowane przez alban7314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was takie pytanie

gdy tarcze przesunę w doł a nastepnie w prawo widze napis "battery life in sports mode"

w specyfikacji przeczytalem ze idzie ten tryb przelaczyc w watch mode i wtedy bateria trzyma wg producenta az ok 11 dni,

w jaki sposob mozna ten tryb włączyć i co on zamienia, 

posiadam oficjalny rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Watch mode' czyli jak zegarek nie będzie sparowany z telefonem i nie będziesz go używał do treningów- po prostu będzie wyświetlał godzine i nic więcej. 'Battery life in sports mode' to żaden tryb tylko szacunkowy czas pracy podczas mierzenia aktywności typu bieganie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Amazfit A1612 i na początku zainstalowałem apkę z Google Play (1.7.5), przy instalacji założyłem sobie konto. Wszystkie aktywności uploadowały się do chmury.

Wczoraj zainstalowałem sobie Amazfit Watch 2.0.1-PL i przy instalacji podałem dane konta, które poprzednio utworzyłem. Jednak stare dane nie zaimportowały się. Zauważyłem, że mam inne ID na profilu.

Czy to jest tak, że dla stockowej apki jest inne konto (chmura) do gromadzenia danych, a do tej z Xiaomi Market (lub wersji na niej opartych) inne konto (chmura) ?

Jeśli tak jest, to czy można w jakiś sposób przenieść dane pomiędzy kontami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

Do aplikacji z GP logujesz się za pomocą email,bo jest dla Amazfit A1612 czyli wersja US, apka 2.0.1-PL bazuje na apce dev dla Amazfit A1602 czyli wersja CN i do niej logujesz się za pomocą konta xiaomi, niestety nie można jej zainstalować na wersję z GP, w związku z tym i dane nie mogą być zachowane, pomimo użycia do rejestracji konta xiaomi tego samego adresu e-mail,  dlatego też jest inne ID 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Rozumiem, że mimo wszystko warto mieć wersję 2.0.1 (CN) bo jest bardziej rozwojowa i np w pełni wykorzysta możliwości PACEfied (po przejściu na ten ROM). Z tym, że na tej wersji nie ma np. synchro do Stravy. Jak można z tej wersji eksportować aktywności czysto sportowe (biegi itd) do innych serwisów lub w jaki sposób można je przeglądać z pełną informacją typu trasa na mapie, tempo itd ?

Edytowane przez ramone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

Temat znany od dawna All-in-One Offline Maps działa na Amazfit z tym że mapy pobierasz na telefonie poprzez zaznaczenie obszaru jaki ciebie interesuje oraz wybierasz dokładność pobieranej Mapy (ma to znaczenie dla wielkości plików mapy) wówczas pobrane mapy z telefonu przenosimy na zegarek do właściwego folderu i dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na imię Krzysztof.

Mam problem z moim zegarkiem Amazfit Pace w wersji A1612 ale nie wykluczam też że może ten problem dotyczyć aplikacji na telefonie Amazfit Watch lub też samego telefonu. 

Zestawienie sprzętu i aplikacji:

- zegarek Amazfit Pace z oryginalnym firmaware 1.3.5

- telefon iPhone 6s 128GB z ios 11.2.1

- aplikacja Amazfit Watch pobrana z AppStore w wersji 2.0.4

 

Mój problem polega na tym że nie zawsze chcą się zsynchronizować treningi. Zegarek łączy się z telefonem, aplikacja Amazfit Watch widzi zegarek, pojawia się komunikat o synchronizacji i tu zaczynają się problemy. Podczas synchronizacji wyświetla się komunikat o niej i żadna aktywność, czas snu, kroki nie są synchronizowane. Komunikat o synchronizacji wyświetla się cały czas i nic się dalej nie dzieje. Aplikacja Amazfit Watch nie zawiesza się, cały czas można się przemieszczać po jej opcjach i cały czas widać że zegarek jest z nią połączony. Można również z poziomu aplikacji w telefonie zmienić tarczę zegarka, działają powiadomienia z aplikacji i o połączeniach. Wówczas robię kolejny krok czyli: rozłączam się z aplikacją w telefonie, wyłączam bluetooth i potem ponownie włączam bluetooth, łączę zegarek z telefonem za pomocą aplikacji i pojawia się komunikat o synchronizacji i za którymś z takich "razów" udaje się zsynchronizować dane snu, kroków itd natomiast trening w moim przypadku jazda na rowerze nie zostaje zsynchronizowana. Oczywiście ponawiam cały proces rozłączenia i połączenia i tym razem potrafi się pojawić komunikat "Data sync failed" - Activity data sync failed (code H02). I tym razem wyłączam telefon, wyłączam zegarek następnie uruchamiam oba sprzęty na nowo, łącze się ponownie zegarkiem z telefonem i kolejny raz próbuję zsynchronizować swój trening. Czynności te potarzam kilka razy i w końcu udaje się przesłać trening do aplikacji. I tu kolejna dziwna rzecz się dzieje, bo kiedy znowu rozłączę się z telefonem i zrobię małą powiedzmy 5 minutową aktywność i po niej łącząc się ponownie z zegarkiem synchronizacja następuje bez problemu i bardzo szybko wraz z eksportem danych do Stravy. 

Kolejnego dnia po treningu kiedy próbuję synchronizować aktywność historia się powtarza. :(

Telefon 2 razy przywracany do ustawień fabrycznych, zegarek kilka razy i ciągle ten sam problem. I nie pojawia się on regularnie tylko losowo. Miałem tak że 4 dni z rzędu wszystko działało perfekcyjnie.

Nie mam już pomysłów co z tym zrobić. Może wy mieliście podobny przypadek i proszę o pomoc. Dodałem zrzuty ekranu z telefonu.

Krzysztof

IMG_0087.PNG

IMG_0089.PNG

IMG_0090.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartos38 Dziękuję za odpowiedź.

Aplikacja o której piszą w poście który mi poleciłeś dotyczy Androida a ja używam ios. 

Na zagranicznych forach wyczytałem też aby zmienić region w telefonie na chiński i wówczas zainstalować aplikację Amazfit Watch z AppStore ale niestety nie mogę się do niej zalogować. Przy próbie parowania zegarka wyświetla się komunikat żeby włączyć Bluetooth mimo że jest włączony. Podobnie ma się zabieg zmieniając region na USA. 

Szkoda bo zegarek bardzo mi się podoba ma wszystko czego mi trzeba tylko przy braku możliwości synchronizacji treningów funkcjonalność spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Myślę że problem leży albo po stronie aplikacji na ios lub samego iPhona. Po kolejnym przywróceniu do ustawień fabrycznych zarówno iPhona jak i zegarka pierwsza synchronizacja i pierwsze przesłanie treningu odbyło się szybko i bezproblemowo. Kolejne synchronizacje aktywności albo pokazywały wcześniej wspomniany błąd H02 lub po komunikacie o udanej synchronizacji i tak nie było widać treningu, kroki, tętno i sen przy każdej synchronizacji były widoczne i aktualizowane.

Problem zniknął kiedy na telefonie z androidem zainstalowałem aplikację Amazfit Watch ze Sklepu PLAY i z nimi zsynchronizowałem zegarek. Każda aktywność i wszystkie inne dane synchronizują się błyskawicznie i bez problemu. 

 

Mam też zegarek TomTOM Spark 3 Cardio i ten zarówno na ios jak i na Androidzie synchronizuje się błyskawicznie i bez problemu. Ale z uwagi na to że Amazfit podoba mi się bardziej to przechodzę na Androida. :) Jakby był ktoś zatem chętny to do sprzedania mam iPhona 6s 128GB i Tomtom Spark 3 Cardio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wciśnięciu przycisku mimo trwającego pomiaru wraca do tarczy. Zrestartuj i sprawdź jeszcze raz.

Czy tylko wtedy ci rebootuje?

Jeśli to częste - to ja bym na świeżo zainstalował rom, by być pewnym bezbłędnej instalacji, gdy nadal będzie szwankować to ... wina sprzętowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Artmaniak napisał:

U mnie po wciśnięciu przycisku mimo trwającego pomiaru wraca do tarczy. Zrestartuj i sprawdź jeszcze raz.

Czy tylko wtedy ci rebootuje?

Jeśli to częste - to ja bym na świeżo zainstalował rom, by być pewnym bezbłędnej instalacji, gdy nadal będzie szwankować to ... wina sprzętowa...

Naszczęście wyłączenie go i włączanie pomogło wszystkie dolegliwości ustąpiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Obecnie mam Stocka w wersji International. Wszystko pięknie śmiga ale brakuje mi Mi Home. Rozumiem, że ja wgram ROM PF to tracę automatycznie możliwość eksportu treningów do Strava? Zależy mi na eksporcie danych ale  jak tak  czytam tematy to nie ma złotego środka i wersji CN export tylko do Mi Fit?

Edytowane przez godeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artmaniak napisał:

Albo Strava , albo Mifit. Kwestia wyboru aplikacji na tel. Nie razem.

Oczywiście przy PF spolszczonym.

Ja używam apkę z GP dla STRAVA.

Czyli na na PF dogrywam tylko Apke Stravy z GP na telefonie tak i tam ściągam treningi? Ale Mi Fit może zostać bo mam np. wagę od Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector przypiął ten temat
  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

Ogłoszenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...