Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Problem z gniazdkiem i sensorem temperatury

mikus19951
 Share

Recommended Posts

Witam,

to jest mój początek z przygodą z inteligentnym domem od MI.

Posiadam aktualnie parę rzeczy: nawilżacz powietrza Smartmi Evaporative Humidifier 2 wersja EU, Xiaomi Gateway Hub v3 HomeKit (EU), Mi Smart Power Plug (ZigBee) EU i dwie sztuki Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2 zakupione z Polski na allegro. Aplikacja w regionie Polski, niemodowana.

Jeśli chodzi o sparowanie, widoczność w Xiaomi Home to wszystko mam, ale niestety gniazdko nie wykonuje automatyzacji, ustawiam aby włączyło się na daną godzinę i w logu nie ma informacji o wykonaniu zadania. Jedynie co mogę do zdalnie włączyć i wyłączyć gniazdko ale chyba nie o to chodzi w końcu miało być Smart ;)

Mam też problem z Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2, przy poprawnie ustawionej automatyzacji, nie przesyła powiadomień na telefon. 

Zakupiłem gniazdko i sensory aby przy podanej niskiej wilgotności, załączyło się gniazdko, minutę później nawilżacz. Przy za wysokiej wilgotności analogiczna sytuacja, nawilżacz się wyłącza, gniazdko to samo aby nie pobierało prądu no ale niestety mi to nie działa jak należy. 

Jakieś porady, sugestie?

Pozdrawiam serdecznie.

Edited by mikus19951

• Developer

usun bramke z apki lub zresetuj na niej wifi 10s. ustaw czas w systemie na telefonie ma chiny (gmt+8). sparuj bramke. wylacz bramke z pradu i wlacz ponownie. przywroc polski czas na telefonie. teraz czas bedzie OK.

Czujnik Xiaomi Mi Temperure and Humidity Monitor 2 zdaje się jakby nie reagować na zmiane wilgotności: stawiam warunek np: jeśli wilgotność spadnie poniżej 45% i się utrzyma to powinno mi w tym czasie włączyć gniazdko, ewentualnie wysłać powiadomienie, tak się nie dzieje. Bramka go widzi, mogę sprawdzić odczyty temperatury ale nic poza tym.

Screenshot_2021-02-13-19-00-02-360_com.xiaomi.smarthome.jpg

• Developer

jak robisz scene to masz wilgotnosc powyzej 45%? np 50% i jak spadnie ponizej to scena nie dziala? ble przesyla dane co ~10m, wiec od razu nie bedzie reakcji. zobacz, czy jak wejdziesz w sensory z wylaczonym bluetooth to masz w apce odczyt danych i wykresy (czyli dane sa przez bramke wysylane).

Faktycznie, wysyła co jakiś czas ( na pewno ma to wpływ na dłuższą żywotność baterii) zrobiłem test kładąc sensor na kaloryferze i ustawiając na jakąś temperaturę, to ma mi przysłać powiadomienie. Przysłało po około 8 minutach. Dziękuję jeszcze raz za pomoc Rezmus a temat do zamknięcia.