Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

gniotex

System nie wykrywa zegarka amazfit 2

Recommended Posts

@marbedo jak prześledzisz uważnie wątki o problemie połączenia z komputerem, to znajdziesz kilka przypadków, w których osoby nie mogły się połączyć w żaden sposób nawet nowym zegarkiem, dopiero co rozpakowanym z pudełka. Problemów należały zatem upatrywać w słabej jakości elektroniki wewnątrz zegarka i kiepskiej kontroli jakości u producenta.

BTW. Kolejny raz przeprowadziłem test na stratosie który ma problem z łączeniem. 

1. Zwykłe połączenie - nierozpoznane usb

2. "Nachuchałem" na styki zegarka i przez pare sekund mocno/intensywnie przecierałem bluzką po stykach i szybko wpiąlem w podpiętą wcześniej ładowarke - rozpoznało prawidłowo stratosa i mam dostęp do plików 😆

Nie można tak uogólniać, ponieważ problemy z łącznością można podzielić na 3 grupy:
1. Zegarki które na początku miały łączność wgrały ROM i straciły łączność. Zegarek po wpięciu do stacji dokującej jest tylko ładowany a nie jest wykrywany, nie jest wykrywany nawet błędnie. (Mój przypadek)  - brak możliwości reklamacji bo wgrany ROM alternatywny.
2. Zegarki które po wyjęciu z pudełka nie łączą się wcale. Można uznać, że fabryczne buble. Sprawa najłatwiejsza bo reklamacja.
3. Zegarki które po pewnych czynnościach wracają do łączności, ale niestety nigdy nie działają już od "strzała". W tej grupie zegarki po zamoknięciu, mechanicznych usterkach, zabrudzenia itp

Jak widać, najgorsza grupa to grupa nr 2. Bo brak komunikacji, brak możliwości reklamacji., sprzedaż nieopłacalna... :/

A jest jakieś pewne źródło zakupu skąd zamówię i na pewno wszystko będzie ok? czy nikt nie może mi dać takiej gwarancji?

Niestety nie. Pozostaje zakup gdzie warunki gwarancyjne jest się w stanie załatwić szybko i sprawnie. Osobiście chyba bym już drugiego stratosa nie kupił bo to loteria.

Napisałem maila do empiku czy nie będzie problemu z gwarancją jak nie będzie działać komunikacja z laptopem, zobaczymy co mi napiszą

Może mi ktoś podesłać screeny z menadżera urządzeń z poprawnie zainstalowanym stratosem? Jeżeli jest w różnych gałęziach to z każdej lokalizacji.

Nie mogę bo nic więcej nie wiem. Znalazłam te info , że szukają osób z takimi pronlemami jak macie,  by zrobić jakieś próby naprawy problemu. A do grupy można dołączyć trzeba tylko poprosić o to.

Na to konto założyłem znów FB którego niegdyś skasowałem. Jakoś tak za punkt honoru przyjąłem odzyskanie łączności Stratos = PC ;)

Od kilku dni również męczyłem się z połączeniem stratosa z pc, próbowałem na win10, win7, wgrywanie ręczne sterowników, resetowanie itp. kilka straconych godzin.

Cały czas wyskakiwało jako nieznane urządzenie usb. Co pomogło? Bardzo!! mocne dociśnięcie stacji do zegarka, pod podstawkę podłożyłem centralnie kostkę 1cmx1cm, wszystko położyłem na krzesełko, usiadłem (ciężar 95kg) i zadziałało. W końcu w menedżerze urządzeń ukazał się Amazfit Stratos i w takiej pozycji został odblokowany bootloader i wgrany język pl.

Witajcie. mam podobny problem. Pod PC zegek wykrywa lecz jest chyba problem ze sterownikami. Próbowałem wszystkiego i nie działa. Nie wykrywa go. Jednak postanowiłem podpiąć go pod maka i... Od razu bez problemu go odczytuje. Co więcej przy próbie zmiany ROMu udało mi się go wprowadzić w tryb FASTBOOT. Niestety już po wpisaniu kolejnej komenty nie chce zadziałać terminal. Czy po wprowadzeniu go w ten tryb i podpięciu do pc będę w stanie ten rom dograć skoro na pc go wcale terminal nie wykrywał??? 

to może trzeba się zapoznać najpierw z panującymi tu zasadami, a nie tu coś pacnąć potem gdzie indziej, masz problem z sterownikami i nic nie poradzisz dopóki windows prawidłowo go nie rozpozna w adb i w fastboot, skoro na Macu jest ok tzn, że to jest ewidentnie ta kwestia, odinstaluj sterowniki i zainstaluj ponownie , po de-instalacji i instalacji sterowników konieczny restart komputera.

Jeżeli zegarek jest w Fastboot podłącz go do PC i sprawdź, ale jeżeli korzystasz z Romu z instalatorem to nic z tym nie zrobisz, proces w instalatorze musi przejść od początku do końca za jego pomocą.

A co do empatii do problemów innych to mam jej sporo nie jeden użytkownik ci to potwierdzi, ale empatia a robienie śmietnika w wątkach to dwie różne kwestie.

Po podpięciu do pc w trybie FASTBOOT pokazało mi, że podłączone zostało urządzenie Android ADB i jeszcze jakieś słowo ale nie pamiętam. Mimo to po wpisywaniu polecenia "adb devices" nadal nie wykazywał mojego zegarka. Czy może ktoś już instalował Rom przez maca??

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...