Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

bazzder

Mi Home na zegarku

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmusić do działania "MI Home" na tym  sofcie ? Nie mogę nigdzie znaleźć jak to zrobić... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc step by step:

Logujemy się w Mi Home i ustawiamy lokalizację jak poniżej (oczywiście zakładając że posiadamy już dodane jakieś urządzenia smarthome od xiaomi oraz zainstalowany rom w wersji CN w smartwatchu)

1.thumb.png.93dc8844d9782d7d4df0fbac19f4a492.png

Gdy już mamy skonfigurowaną apke smart home w telefonie, wybudzamy zegarek i przechodzimy na nim do apki mi home, aplikacja prosi o uruchomienie mi home w telefonie i dodanie urządzenia. Nie blokując zegarka uruchamiamy mi home i dodajemy urządzenie ręcznie wyszukując amazfit watch

2.thumb.png.a93c4b932fe2532f27f0161c386ab4cf.png

Urządzenie powinno dodać się bez problemu (oczywiście zakładając że mamy połączenie przez BT) przetestowałem to na dwóch telefonach xiaomi. Następnie w mi home na stronie głównej powinno pokazać się nowe urządzenie Amazfit Watch z napisem offiline. Klikamy i wybieramy połącz, po sparowaniu mamy następujący obrazek

3.thumb.png.5e3d46cd56370edbff873f53b5e13d1d.png

Nie zamykając aplikacji w telefonie czekamy chwilę i uruchamiamy w zegarku mi home, powinno być widać czujniki orz urządzenia smarthome

4.thumb.jpg.3c287a55a7833d106cdbb82bb9927c15.jpg

Po kliknięciu pojawią się nam pozostałe urządzenia

5.thumb.jpg.cc2f16e6645d16577885c1084b9fce15.jpg6.thumb.jpg.f5e41d7f2449de3cc284c6936a58487a.jpg

po kliknięciu w urządzenie smarthome (tu przykład mi socket) jest możliwość włączenia lub wyłączenia

7.thumb.jpg.2107056e2a8e599312d4a542cf26deef.jpg

W mi home po kliknięciu w urządzenie amazfit watch wszystko jest po chińsku - polecam więc translator. Jest tam do wyboru np. kolejność urządzeń.

8.thumb.png.a2a9e760974326556539405f71b0f546.png

Dodam że posiadam urządzenie Amazfit Pace z najnowszym romem Pacefied, Amazwit Watch od @Kaudii i smartfon Xiaomi Mi max.

Uwagi:

By był podgląd urządzeń smarthome w zegarku cały czas proponuję założyć kłódkę w aplikacji mi home by jej nie ubijał system (chodź w praktyce bywa z tym różnie)

Foto było robione na starszej wersji Mi Home niż jest obecnie, może się więc delikatnie różnić wizualnie.

• Like 4
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Urządzenia wykonawcze pojawiają mi się na zegarku i mogę nimi sterować, jednak w tym menu, gdzie na powyższych screenach są czujniki temperatury nie mam nic. I teraz zastanawiam się, czy jest problem z nowymi (kwadratowymi) czujnikami temperatury, czy u mnie jest jakiś "myk" ?! :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem są czujniki aquara. Ja mam dwa tego typu i też ich nie ma w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Axon napisał:

Problemem są czujniki aquara. Ja mam dwa tego typu i też ich nie ma w zegarku.

Dzięki za podpowiedź. Zaoszczędziłeś mi kombinowania z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanko do tematu:

czy będzie to działać z wersją europejską zegarka? Mam model A1612 z ROMem 1.3.5 i aplikacja pomimo ustawień na serwer chiński nie wykrywa urządzenia przez BT. Dodam, że chińska apka Amazfit Huami zegarek wykrywa i spokojnie działa.

pozdr.

Nateq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla jasności. Zegarek łączy się z aplikacją w telefonie, a aplikacja w telefonie za pośrednictwem serwera lub bt  z twoimi urządzeniami.

Zegarek nie łączy się z urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sposób działania systemu jest dla mnie jasny :) chodzi mi o sam zegarek... czy jest potrzebny jest w nim jakiś konkretny soft, żeby działał z apką Mi Home? Problem w tym, że Mi Home nie wykrywa zegarka, pomimo tego, że jest podłączony przez BT z telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, w zegarku musi być palikacja systemowe zwana MiHome, jeśli nie masz tego widgetu w zegarku to nie bedzie żadnego połaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu ‎14‎.‎11‎.‎2017 o 09:53, Axon napisał:

Gdy już mamy skonfigurowaną apke smart home oraz amazfit watch wybudzamy zegarek i przechodzimy na nim do apki mi home

Cytat z poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam tej apki w zegarku. Jak to doinstalować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj rom CN (np Pacefied) w zegarku to będzie...

Nie wiem czy się da zainstalowac do romu US.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu ‎14‎.‎11‎.‎2017 o 09:53, Axon napisał:

Dodam że posiadam urządzenie Amazfit Pace z najnowszym romem Pacefied, Amazwit Watch od @Kaudii i smartfon Xiaomi Mi max.

A tu drugi cytat - chyba nie czytasz ze zrozumieniem......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, u mnie po dodaniu do mi home, lampy od xiaomi i mojego amazfita, po wejsciu w zegarku do aplikacji Mi Home - lampa jest widoczna, ale po kliknięciu w jej nazwę - wyskakuje napis " Nie podłączony   Proszę podłączyć telefon do aplikacji ", mój smartphon nie jest od Xiaomi i czy to może być tego powodem. Jeżeli nie to to może ktoś podpowie co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.02.2018 o 11:20, Axon napisał:

Oczywiście, w zegarku musi być palikacja systemowe zwana MiHome, jeśli nie masz tego widgetu w zegarku to nie bedzie żadnego połaczenia.

Skąd wziasc te widgety z wersji np cn ? Chciałbym je dograć jak np. kalkulator... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś znalazł rozwiązanie by w mihome  zegarku był widoczny ten czujnik temperatury ?

Screenshot_2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma z nim najmniejszego problemu. Dodajesz do Gateway i jest widoczny w MiHome.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Gravis napisał:

Nie ma z nim najmniejszego problemu. Dodajesz do Gateway i jest widoczny w MiHome.

Chodzi mi o amazfit stratos i aplikacje w nim mihome. Tam nie mogę dodać czujnika temperatury by móc podglądać na zegarku.

Edytowane przez alban7314

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tego czujnika w zegarku nie zobaczysz. Zwykły Xiaomi nie Aquara już tak.

Edytowane przez Gravis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy na Amazfit Stratos zadziała MiHome?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa, ale musi być na romie chińskim lub spolszczonym bazującym na chińskim. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co z odkurzaczem? Na zegarku mam tylko listwę dostępna? Czy ktoś ma normalnie widoczny odkurzacz na zegarku aby go włączyć?

image.png.430e9decc2eda77f1d5246bf73299f93.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi