Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Lector

Nasze sceny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od paru dni próbuje ustawić gniazdko ZigBee aby działało tylko o konkrentych porach.

Niestety tak to nie działa. Zauważyłem że w logach jest godzina systemowa (ze smartfona) jednak w Daily Power mam przesunięcie 1 dzień do tyłu i dopiero ok południa zmienia sie na prawidłową datę. Chiny mają +8 więc data z rana byłaby taka sama.

Pytanie brzmi jak ustawić godziny aby gniazdko działało tak jak na screenie? :)

Dzięki z góry za pomoc :)

Screenshot_2018-03-28-05-25-00.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yeazzik

Niestety obawiam się ze nawet jak będziesz po za domem to scena zadziała.

Jest co prawda wykrywanie WiFi, ale jakoś nikomu nie udało się tego uruchomić (o ile opcja jest widoczna - bo nie u każdego się pojawia).

@retop

Aktualnie nie korzystam z scen godzinowych, czekam na sezon letni. W tedy gniazdko steruje pompą basenu, ale z tego co pamiętam to w poprzednim roku też miałem takie jaja ze godzina wyłączenia sama się ustawiała losowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, retop napisał:

Hej, od paru dni próbuje ustawić gniazdko ZigBee aby działało tylko o konkrentych porach.

Niestety tak to nie działa. Zauważyłem że w logach jest godzina systemowa (ze smartfona) jednak w Daily Power mam przesunięcie 1 dzień do tyłu i dopiero ok południa zmienia sie na prawidłową datę. Chiny mają +8 więc data z rana byłaby taka sama.

Pytanie brzmi jak ustawić godziny aby gniazdko działało tak jak na screenie? :)

Dzięki z góry za pomoc :)

Cześć. Wykres w Daily Power aktualizuje się z 8 godzinnym opóźnieniem (bieżący czas pojawi po 8 godzinach). Przesunięcie wskazań na wykresie jest o 8 godzin do przodu.

Po zmianie czasu na letni w Timerze trzeba ustawić czas z przesunięciem o 1 godzinę do tyłu. Czyli jeśli ma coś działać od 10 do 12 trzeba ustawić od 9 do 11.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Adalbertus napisał:

Cześć. Wykres w Daily Power aktualizuje się z 8 godzinnym opóźnieniem (bieżący czas pojawi po 8 godzinach). Przesunięcie wskazań na wykresie jest o 8 godzin do przodu.

Po zmianie czasu na letni w Timerze trzeba ustawić czas z przesunięciem o 1 godzinę do tyłu. Czyli jeśli ma coś działać od 10 do 12 trzeba ustawić od 9 do 11.

Dokładnie tak jak piszesz :) dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Lector napisał:

@Yeazzik

Niestety obawiam się ze nawet jak będziesz po za domem to scena zadziała.

Jest co prawda wykrywanie WiFi, ale jakoś nikomu nie udało się tego uruchomić (o ile opcja jest widoczna - bo nie u każdego się pojawia).

Tego też  się spodziewałem, ale OK - powiedzmy że da się z tym żyć - w końcu parę minut przerwy w pracy urządzenia problemu zbytniego nie zrobi :)

Ale wracając do głównego problemu - jak ustawić ponowne włączenie urządzenia po zakończeniu rozmowy - powiedzmy 1 minutę później?

I jak sparować 3 telefony do tego zadania...

Paweł

Edytowane przez Yeazzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie jak ustawić by światło zapalało się przy wchodzeniu do mieszkania przy scenie z czujnikiem ruchu i stycznikiem na drzwiach? 

Ustawiłem że wszystkie warunki w "if" muszą być spełnione a nie tylko jeden z nich aby ruszyła scena. Jednak nawet przy wychodzeniu z domu włącza mi światło, jak to odejść czy się nie da? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@1 6 D

Działa przy wychodzeniu bo spełnia oba :P

Zobacz tak:

Scena 1 - jak zamkniesz drzwi i wykryje ruch (czyli oba warunki spełnione ewentualnie tylko wykrycie ruch) zapal światło, delay (ustaw czas na jak długo ma zapalić, a jak ręcznie będziesz gasił to ustaw 1 sekundę - może kilka bo pytanie po jakim czasie czujka wykryje ruch) wyłącz światło (jak chcesz automat) wyłącz tą scenę.

Scena 2 - jak drzwi się otworzą włącz scenę 1.

Suwakiem przy scenach wyłącz scenę 1.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, będę testował

Dziś ustawiłem według innego tematu sterowanie oprawek podtynkowych które dzielę na dwie strefy na podwójnym wlaczniku, kliknięcie obu przycisków naraz uruchamia wszystkie w trybie midnight. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich 

Stworzyłem scenę do ogrzewania sypialni w systemie 24/7.

Problem polega na tym , że za cholerę nie mogę ustawić godziny .

Próbowałem już  sztuczek z czasem chińskim i nic to nie daje

Mógł by mi ktoś pomóc i wyjaśnić krok po kroku jak to ugryźć?

Bramka Aqara +czujnik temperatury +Mi smart plug

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz aby scena działała w określonych ramach godzinowych to ustaw nasz czas.

Ja robiłem to tak, ze brałem jakiś klawisz i robiłem scenę zapalania lampki gateway. Jak teraz mamy 21:56 to robiłem aby scena działała 21-22, jeżeli nie działało to 20-22. Jak jeszcze nie działało to zwiększałem znowu ramy godzinowe. Wiem ze chyba jest przesunięcie o jedną godzinę chyba w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi