Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

pepeEL

Pytania różne i funkcjonalności-problemy

Recommended Posts

Czy ktoś próbował parować zegarek z rowerowym czujnikiem kadencji?  Gdzieś wyczytałem, że niby taka możliwość jest, ale nawet na zagranicznych forach nikomu się nie udało - przynajmniej na tych, które znalazłem.

Edited by kobe720

Pytanie z jakim chcieli sparować.

Musi to być czujnik na Bluetooth, jak ktoś próbował z Garminem to on działa na ANT+, pomimo iż może być na nim logo Bluetooth.

Czy jest jakaś możliwość, aby oprócz nazwy kontaktu w trakcie przychodzącego połączenia telefonicznego wyświetlało się również zdjęcie kontaktu?

Taką możliwość miałem w swoim Pebble Time. Wyglądało to super.

W dniu 7.09.2018 o 16:56, zsiewicz napisał:

Witam, ja mam trochę inne pytanie. Czy ekran w tym zegarku ma po prostu takie "wyblakle" kolory i nic się z tym nie da zrobić czy tylko ja mam taki "problem"? Bo prawdę mówiąc jak przeglądalem przed zakupem filmy, recenzje czy jakieś zdjęcia tarcz to nigdzie nie spotkałem się że kolory są wyblakle a nie zywe.

Wyłącz podświetlenie i wyjdź na słońce.

Stratos nie ma "wyświetlacza" który wyświetla ekran. Kolory/pixele nie świecą. Jak na kartkę papieru poświecisz białym światłem (a takie jest właśnie podświetlenie diodowe w zegarku) to też kolory będą blade.
Na pierwszej stronie ktoś pisał czy nie da się wyłączyć ekranu dla zaoszczędzenia baterii. To nic nie da, ekran TransReflective ze pobiera minimalną ilość prądu na podtrzymanie zawartości wyświetlacza. Tylko zmiana zawartości (jak w czytnikach e-ink) pobiera prąd.
Oczywiście jak komuś zależy można zrobić czarną(albo w dowolnym kolorze;) tarczę bez żadnych danych w trybie LOW(8c). Choć nie sądzę by wpłynęło to na czas pracy.

Hej,

Dwa szybkie pytania:

1) Czy jest jakaś opcja aby ustawić funkcję inteligentnego budzenia?

2) czy można włączyć interwały/trening interwałowy dla jazdy na rowerze? Widziałem dla biegu ale nie mogę nic znaleźć dla roweru.

Dzięki za info!

Zegarek -Xiaomi Amazfit Stratos / Pace 2 Smartwatch Global Version

Witam miałem zainstalowaną wersje Stratos_US_PL_2.0.1_by_Kaudii i problem był taki,że nie zliczało mi kroków Sprawdzone z opaską MiBand2 gdzie np.miałem na niej 2500 kroków a na stratosie 500-600.Więc różnica aż 1/4 i to już kilka dni sprawdzałem i utrzymuje się różnica 1/3 - 1/4

Po zakupie zaraz wgrałem PL,więc nie wiem jak działał na oryginalnym ROM-ie teraz powróciłem do oryginalnej z  update na 2.3.5.0

Szkoda,że nie można z zegarka sterować odkurzaczem,ale jak się doczytałem ten typ tak

Więc pytanie czy są jakieś ROM-y na których nie ma tego problemu,czy to tylko u mnie?

Edited by darko

Zainstaluj mój Rom w wersji 2.0.0 na bazie 2.3.2.8 tam kroki liczy poprawnie, pracuje nad systemem na bazie 2.0.38.1 CN, jest w fazie testów, na nim też liczy kroki prawidłowo.  Wersję 2.3.4.0 US, oraz 2.3.5.0 US mają problem z leczeniem kroków i niestety nowszego nie ma stąd próba z romami CN. 

Cześć,

Pytanie moje dotyczy dodawania, bądź personalizacji ekranów poszczególnych aktywności sportowych. Na przykład w trybie biegania jest ekran: czas, odległość tętno, tempo itp. całego treningu, potem prędkość, wysokość, tempo i mapa. Zależy mi na dodaniu ekranu gdzie będą dane ostatniego odcinka (od zalapowania). W Polarze i Garminie można układać ekrany wedle uznania i potrzeb. 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

4 godziny temu, Kaudii napisał:

Zainstaluj mój Rom w wersji 2.0.0 na bazie 2.3.2.8 tam kroki liczy poprawnie, pracuje nad systemem na bazie 2.0.38.1 CN, jest w fazie testów, na nim też liczy kroki prawidłowo.  Wersję 2.3.4.0 US, oraz 2.3.5.0 US mają problem z leczeniem kroków i niestety nowszego nie ma stąd próba z romami CN. 

Niestety mama stratos i nie wgram  wersji 2.0.0

Cytat

Wykryto model zegarka: A1619 - Amazfit Stratos
Zainstalowana wersja ROM: everestUS-2.3.4.0 PL 2.0.1

Ten ROM nie jest przesnaczony dla Twojego zegarka,
                        instalacja zostanie zakonczona.

Więc jaka będzie dobra.Czy ta ?

Stratos US_PL 1.0.4 by Kaudii 

Edited by darko

Godzinę temu, Kaudii napisał:

Tak będzie dobry

Dzięki zainstalowany.Przy okazji dziękuję za dobrą robotę

Mam szybkie i pewnie dla co niektórych proste pytanie, wchodząc w Ustawienia, potem w Wspólne jest funkcja której nie rozumiem: Autom.przesył. i możliwości wł. lub wył. - wie ktoś do czego to służy?

23 godziny temu, marclobo napisał:

Cześć,

Pytanie moje dotyczy dodawania, bądź personalizacji ekranów poszczególnych aktywności sportowych. Na przykład w trybie biegania jest ekran: czas, odległość tętno, tempo itp. całego treningu, potem prędkość, wysokość, tempo i mapa. Zależy mi na dodaniu ekranu gdzie będą dane ostatniego odcinka (od zalapowania). W Polarze i Garminie można układać ekrany wedle uznania i potrzeb. 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Trochę wprowadziłem ciebie w błąd, w pewnym zakresie można dodawać opcje pokazywane na ekranie podczas aktywności,  ale robię, to z poziomu aplikacji na telefonie. Screen poniżej 

Screenshot_2018-10-18-21-47-30-367_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Cześć

Ja trochę w innym temacie. Mam zegarek od grudnia 2018. Na początku bateria przy normalnym użytkowaniu wytrzymywała nawet do 6 dni. Teraz maks 2-3.

Druga sprawa: Górny przycisk funkcyjny przewijał ekran o jedną funkcję w lewo a dolny w prawo. Teraz jak nacisnę górny od razu przeskakuje na lokalizację,a dolny przestał działać w ogóle.  Po powrocie do ustawień fabrycznych cały czas to samo. Czy to jakaś wada i oddać na reklamację czy jest inny sposób usunięcia tej usterki?

Z góry dzieki.

Przemek

jaką aktywność ustawić jak ćwiczę na siłowni ? w sofcie jest zakładka multisport . będzie ona się nadawać do cwiczeń roznych na siłowni ? 

Ja ćwiczę na eliptical, czyli orbitrek, jak czytałem na innych forach, to tak robi większość ćwiczących na gym

Witam, mam problem z moim Amazfit Stratos. Podczas treningu zaniza mi ilość przebiegnietych km oraz pokazuje złe tempo i prędkość. Przez 10 miesięcy użytkowania wszystko było ok, co mogło się stać.

W dniu 3.03.2019 o 09:21, czemas napisał:

Cześć

Ja trochę w innym temacie. Mam zegarek od grudnia 2018. Na początku bateria przy normalnym użytkowaniu wytrzymywała nawet do 6 dni. Teraz maks 2-3.

Druga sprawa: Górny przycisk funkcyjny przewijał ekran o jedną funkcję w lewo a dolny w prawo. Teraz jak nacisnę górny od razu przeskakuje na lokalizację,a dolny przestał działać w ogóle.  Po powrocie do ustawień fabrycznych cały czas to samo. Czy to jakaś wada i oddać na reklamację czy jest inny sposób usunięcia tej usterki?

Z góry dzieki.

Przemek

Cześć,

Mam dokładnie to samo dotyczące baterii, zastanawiam się czy po pół roku użytkowania już ją szlak trafił, czy to jakiś błąd ostatniej aktualizacji. Wczoraj wieczorem odłączyłem zegarek od ładowarki i położyłem na półce, rano nie było już 9% baterii. Kolejny błąd który zauważyłem to nie znajduje GPS jeżeli zegarek jest połączony BT z telefonem. 

Posted (edited)
W dniu 1.04.2019 o 08:24, bobinek86 napisał:

Cześć,

Mam dokładnie to samo dotyczące baterii, zastanawiam się czy po pół roku użytkowania już ją szlak trafił, czy to jakiś błąd ostatniej aktualizacji. Wczoraj wieczorem odłączyłem zegarek od ładowarki i położyłem na półce, rano nie było już 9% baterii. Kolejny błąd który zauważyłem to nie znajduje GPS jeżeli zegarek jest połączony BT z telefonem. 

Nowy Stratos, ładowałem pierwszy raz ładowarką 5.0V 2A od Samsunga po 1h już nie było 9%, doładowałem z poziomu 40% podłączając go do komputera i od razu poczułem różnicę 4 dni i 7h od pełnego naładowania i obecnie mam 38%, nie wiem dlaczego taka różnica.

Od ładowania do 13% - 6 dni i 17 h myślę że dobry wynik. Powiadomienia z gmail'a wyłączone, reszta ważniejsze włączone.

Screenshot_2019-04-12-08-45-51-248_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Edited by shred23
Dodanie screen'a

Cześć.

Kupiłem Stratosa jakis miesiąc temu. Był to przemyślany zakup. Dziwi mnie tylko brak wysokościomierza skoro smartwatch posiada czujnik baro. To tylko kwestia oprogramowania, a można by go bardzo uatrakcyjnić.