Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Bramka BLE co wybrać? Świeży smart home

Cin3k
 Share

Recommended Posts

Witam i na wstępie dziękuję za zainteresowanie tematem.

Przejdę od razu do meritum. Całość smart home chcę mieć na serwerach EU. Używam aplikacji Xiaomi Home na iOS, więc stałego dostępu do ewentualnie modowanej apki nie mam i miał nie będę. Mogę skorzystać w celu ustawienia na czyimś telefonie :), ale na co dzień nie posiadam.

Obecnie mam Bramkę Aqara Hub v3, nawilżacz powietrza Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier, kwadratowe czujniki temperatury i wilgotności, Roborocka s5max, router 4A i czajnik Smart kettle (ale to ostatnie dwa chyba nie mają znaczenia).

Początkowo miałem założenie, że za bramkę BLE będzie mi służył nawilżacz i dlatego zdecydowałem się na bramkę aqary, gdyż ma więcej funkcji (oprócz BLE :() od centralki  xiaomi smart hub. Niestety okazało się, że aplikacja xiaomi home nie wykrywa mi nawilżacza jako bramki BLE. Dlatego też nie mogę sprawdzić temperatury spoza domu, działa mi to jedynie, gdy telefon podłączony jest przez BT.

Stąd moje pytanie o bramkę BLE, czy warto teraz dokupić tę centralkę od xioami? Czy może lepiej jakieś inne urządzenie, które będzie miało również funkcję bramki BLE?

W przyszłości chcę rozbudować system o czujniki otwarcia drzwi, czujniki ruchu aby włączać światło na schodach czy w pokoju dzieci i łazience, inteligentne żarówki w salonie itp.

Chcę zatem kupić dobrą podstawę pod rozbudowę systemu w przyszłości. Proszę o wskazówki jak to ugryźć :).

40 minut temu, rezmus napisał:

jaki masz firmware w nawilzaczu? bramki moze nie widac w apce, ale moze byc aktywna i wysylac dane.

Firmware nawilżacza to 1.6.7.1005. Natomiast w aplikacji mam takie info jak na screenie. 

6CF80116-C64B-450C-BA4A-0665998DEEE3.png

24 minuty temu, rezmus napisał:

to nie ma znaczenia, bo to pokazuje tylko config apki, a nie czy dane sa naprawde przesylane. na sensorach ble masz jakas historie?

Historia przy wyłączonym Bluetooth w telefonie jest dostępna z tego co wczytałem wcześniej. Natomiast przy wyłączonym Bluetooth w telefonie bieżące zmiany nie są dostępne, ale niby jest możliwe wejście w sensor - natomiast dane o temperaturze i wilgotności różnią się na wyswietlaczu kwadratowego termometru oraz w aplikacji XH. 

• Developer

tak wlasnie dziala bramka ble. to nie sa dane live tylko wysylane co 10m do chmury, ktore pozniej (bez aktywnego bluetooth) apka pobiera z serwerow xiaomi. wylacz bluetooth, daj sensor na zewnatrz i sprawdz za pol godziny w apce jaki masz odczyt. jesli taki jak temperatura na zewnatrz to wszystko dziala.

• Thanks 1

16 minut temu, rezmus napisał:

tak wlasnie dziala bramka ble. to nie sa dane live tylko wysylane co 10m do chmury, ktore pozniej (bez aktywnego bluetooth) apka pobiera z serwerow xiaomi. wylacz bluetooth, daj sensor na zewnatrz i sprawdz za pol godziny w apce jaki masz odczyt. jesli taki jak temperatura na zewnatrz to wszystko dziala.

Faktycznie, masz rację. Pomimo, że apka nie pokazuje bramki ble, to przy wyłączonym BT w telefonie dane się zmieniają co 10 Minut. Widać na screenach. 

Ok, dzięki za rozwiązanie problemu, bo omal bym nie kupił tej centralki xiaomi, a w takim razie raczej jest mi ona zbędna. 

Teraz wiec jeśli chodzi o te czujniki otwarcia drzwi i ruchu, już nie jest istotna regionalizacja oraz czy będzie to xiaomi czy aqara? (Ale chyba aqara działa z apple home, wiec może lepiej w to iść)

76868AF2-B245-4D2D-BCF4-799C3046025B.png

AFEA32DF-C794-4DA3-8F42-69A0F212FA44.png

79CCAC69-DEB3-4EA2-8764-E3993A577FA6.png

• 5 months later...

Hej, mam pytanie o brame BLE. Mam Brame V3 na parterze domu , i 3 termometry (kwadratowe z wyświetlaczem ) na piętrze i 1 na dole.

Zasięg jak widać, tych na górze na 2 kreski... ale niestety jednego mi nie wykrywa.

Screenshot_2021-07-14-10-15-22-897_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.dd3e73d66fdf5825439261fe786005d4.jpg

Pytanie jest takie: Mam nawiżacz .CA4 z firmeware 2.1.3.0017,z wyświetlaczem  na piętrze, niby z bramką BLE.. Apaka modowana, wyłączone region lock.ale żaden czujnik do niego nie jest podłączony i nei chce sie podłaczyć.

Screenshot_2021-07-14-10-17-17-950_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.8b7f9d162139fe675ab57139ee7a9546.jpg

Why?

Jełsi jednak BLE w nim zablokowano? jaka jest naktańsza bramka od Xiaomi? Potrzebuję tylko do czujników :)