Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Czujnik czystości powietrza PM 2.5 zhini.airmonitor problem

kizior
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Posiadam czujnik Xiaomi czystości powietrza PM 2.5

Długo walczyłem żeby podłączyć go do apki. Byłem przekonany, że jest uszkodzony.

Dopiero dzięki informacjom z tego forum o modowanej apce udało się go do niej podpiąć.

Podniosłem firmware z modowanej apki i teraz nie widać odczytów PM, cały czas jest 000

Znalazłem tu informację o podmianie wtyczki na starą ale nie mam jeszcze wiedzy jak to zrobić - czy może ktoś mnie poprowadzić ?

Docelowo zależy mi, żebym widział ten czujnik na oryginalnej apce pod lokalizacją Polską, jeżeli jest to możliwe.

Chętnie również zgłębię choćby początki tajników modyfikacji które stosujecie w urządzeniach Xiaomi.

Znam tą firmę od dawna i cenię.

Na pewno rozbuduję też flotę tych urządzeń, puki co mam też odkurzacz S50

Ale najpierw chciałbym ogarnąć ten czujnik PM i proszę o pomoc.

Edited by kizior

W międzyczasie ustaliłem, że na zmodowanej apce na profilu Chińskim jednak działa a na profilu Polskim już nie. Na apce fabrycznej go wcale nie widzi. Po wgraniu pliku nic się nie zmieniło, czy powinien pojawić się jakiś komunikat albo działanie ?

To może opiszę co dokładnie robię.

Najpierw wymuszam zatrzymanie modowanej aplikacji, potem podmieniam plik. Jest zapytanie o potwierdzenie nadpisania więc ścieżka raczej właściwa (na drugim telefonie gdzie mam apkę fabryczną takiej ścieżki nie widzę)

Uruchamiam modowaną apkę na profilu Chińskim i tu działa, przełączam profil na Polska i tu już nie działa. Pokazuje 000 i Turned off.

Może popełniam jakiś błąd nowicjusza.

Rzuciło mi się w oczy, że jest czerwona kropka przy "Uprawnienia do telefonu" może to ?

• Developer

sparuj go na regionie eu/pl. wejdz w urzadzenie zeby pobral sie oryginalny plugin. podmien plugin na ten ktory dalem i ja znow wejdziesz w urzadzenie to powinno normalnie dzialac. nie zmieniaj regionow, bo to nie ma sensu i dodatkowo powoduje, ze znow pobiera ci sie oryginalny plugin.