Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Nawilżacz nowe oprogramowanie

draxterix
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Pojawiło się nowe oprogramowanie dostępne w Xiaomi hone. Posiadam wersje 2 i dzięki koledze rezmus wszystko zaczęło śmigać na globalu. Aktualizował już ktoś to firmware? Nie wyleci mi z regionu pl tak jak przy poprzedniej aktualizacji?

2EDB6D84-5267-4AAB-B5C9-8E2968261B43.png

Edited by draxterix

No właśnie tu jest pytanie. Po zakupie wszystko działało poprawnie na wersji global. Potem wyszła aktualizacja firmware i .... Wszystko się skopało. Można było tylko włączyć i wyłączyć. Kolega rezmus rozgryzł temat i urządzenie wróciło na global. Tak teraz działa. Pojawiła się nowa aktualizacja i boje się ją puscic by znowu wszystko nie siadło. .... Dlatego chciałem zapytać czy ktoś to testował? Wywali region na cn czy zostanie na globalu? 

Ja zakutalizowalem urządzenie w wersji 2 i wszystko ok z tym firmware.

Przy okazji pytanie: wie ktoś jak ustawić docelową wartość wilgotności powietrza? Mam tylko auto, doszło ponad 70%, w pokoju jak w tropikach, a to nadal nawilża, wolałbym aby skończyło na 55 czy tam 60%.

7 minut temu, CiekawyŚwiata napisał:

IF humidity HIGHER than 55% THEN turn off nawilżacz

KISS!

No tak :) Ale spodziewałem się jakieś opcji w menu, widziałem gdzieś na screenshocie z telefonu że ludzie mieli takie coś w aplikacji Mi Home, a może to było coś innego, chociaż bardzo podobnie wyglądało.

5 minut temu, CiekawyŚwiata napisał:

Gdyby było lepsze rozwiązanie to bym podał. Nie potrzebujesz mieć wciąż włączonego nawilżacza po przekroczeniu progu. 

Dodatkowo dokup sobie osobny czujnik, postaw na drugim końcu pokoju i według niego rób reguły, bo pomiar w pobliżu wyrzutu wody zawsze będzie zawyżony.

Mam jeszcze termometr z wilgotnoscia z BT podpiety do mi home, oraz oczyszczcz powietrza Purifier 3H, ktory tez ma czujnik wilgotnosci. Dzieki za rade. Roznice nie sa zbyt wielkie (3% mniej niz nawilzacz pokazuje) bo mam pokoj 30m2. Ciekawostka: Dzisiaj mam grzanie w pokoju mocne bo na zew. zimno, i kaloryfer na 4/5 ustawiony, i jadac nawilzaczem na 3 kreski mocy ledwo mam 50% wilgotnosci na nim.

Edited by xeite

2 godziny temu, xeite napisał:

No tak :) Ale spodziewałem się jakieś opcji w menu, widziałem gdzieś na screenshocie z telefonu że ludzie mieli takie coś w aplikacji Mi Home, a może to było coś innego, chociaż bardzo podobnie wyglądało.

możesz mieć coś takiego po podmianie plugina, jednak nie działa to tak jak byś oczekiwał, owszem ustawiasz próg wilgotności, ala po jego osiągnięciu zatrzymają się tylko talerze, nawiew nadal będzie chodził, a nawilżacz pozostanie uruchomiony

Screenshot_2021-01-11-22-20-13-723_com.xiaomi.smarthome.jpg