Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Czujnik temperatury zewnętrznej


maras26

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maras26 napisał:

Witam, czy istnieje czujnik temperatury zewnętrznej współpracujący za aplikacja xiaomi home?

Ja takiego nie znam. Ale sam używam w ogrodzie od ponad roku czujnika wilgotności, temperatury i ciśnienia aqara (ten maleńki bez ekranu). Jeśli się go umieści w osłoniętym miejscu i nie przy samej ziemi, to funkcjonuje poprawnie. Pierwszy czujnik, który tam umieściłem po dłuższym czasie miał problem z wyświetlaniem historii temperatury i pokazywał abstrakcyjne wartości (bieżący odczyt był poprawny). Zamieniłem go z czujnikiem wewnątrz domu i po kilku tygodniach w cieple odzyskał formę. Jego zmiennik działa na zewnątrz bez problemów już bardzo długo. Wydaje mi się, że niskie temperatury nie są dla tego urządzenia problemem, najgorsza jest kondensacja wilgoci, jeśli do niej dojdzie wewnątrz. Żeby go chronić można wydrukować na drukarce 3d jakąś osłonę, albo skorzystać z gotowca, np. stąd: https://hejdom.pl/blog/39-diy/253-domek-dla-czujnik-temperatury-wilgotnosci-cisnienia-xiomi-aqara-zigbee.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras26 napisał:

Dzięki za naprowadzenie, gdzie polecasz zrobić zakup tego czujnika? Na allegro to ceny są z d... czy zostaje tylko aliexpress?

Raczej tak. On chyba nie ma żadnych wersji na poszczególne rynki. Wprawdzie w całej unii mają od teraz pobierać cło i vat od przesyłek z Chin, ale akurat nasza poczta jeszcze długo nie będzie do tego zdolna, więc pewnie zdążysz kupić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, CiekawyŚwiata napisał:

Żeby ochronić przed wilgocią zalakieruj go, wsadzenie w domek drukowany może osłonić go przed deszczem, ale przed wilgocią nie. 

Masz na myśli polakierowanie obudowy czujnika? Może go to uszczelnić w obrębie dekielka zmiany baterii, czy dziurki na diodę sygnalizacyjną, ale chyba nie można zalakierować otworów na spodzie, którymi wnika powietrze do pomiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiekawyŚwiata napisał:

Oczywiście płyty drukowanej. 

Rzeczywiście wilgoć może zniszczyć przejścia na płytce, miałem podobnie ale w aucie gdzie został uszkodzony czujnik podnoszenia szyby. Naprawiłem styki i zabezpieczyłem lakierem, użyłem bezbarwnego do karoserii ? Podobno można to też zabezpieczyć lakierem do paznokci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Biegnik wykorzystałem patent z domkiem i czujnik wylądował na zewnątrz, chciałbym go udostępnić swojej kobiecie, ale nie mogę, opcja udostępnienia dla tego czujnika jest niedostępna. Czy to jest normalne, że nie mogę tego urządzenia udostępnić na inne konto?

Edytowane przez maras26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maras26 napisał:

@Biegnik wykorzystałem patent z domkiem i czujnik wylądował na zewnątrz, chciałbym go udostępnić swojej kobiecie, ale nie mogę, opcja udostępnienia dla tego czujnika jest niedostępna. Czy to jest normalne, że nie mogę tego urządzenia udostępnić na inne konto?

Ja u siebie też nie widzę opcji udostępniania tych czujników, jako poszczególnych urządzeń. Mógłbym udostępnić cały dom, ale wątpię czy i wtedy by się pojawiły u drugiej osoby. Może @rezmus coś poradzi.

Jeśli chodzi o pracę na zewnątrz, to jako że u mnie jest w dość osłoniętym od słońca i wiatru miejscu, zastosowałem radę @CiekawyŚwiata i po rozebraniu urządzenia polakierowałem całą płytkę z wyjątkiem samego czujnika. Działa prawidłowo, choć i przed lakierowaniem jedyny problem, jaki się zdarzał, to chwilowe piki wskazań do granic skali. Mam nadzieję, że teraz nie będzie ani tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...