Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

ciekawe rozwiązania

Biegnik
 Share

Recommended Posts

Mam prośbę. Może szanowni forumowicze podzieliliby się rozwiązaniami, jakie zrealizowali u siebie w domu w oparciu o urządzenia i aplikację z ekosystemu? Czasem te nawet dość oczywiste mogą być inspiracją. Dla przykładu podam swoje proste, ale skuteczne rozwiązanie, które zwłaszcza w sezonie zimowym robi dobrą robotę: mam czujniki temperatury i wilgotności aqara podłączone do bramki eu i ustawioną automatyzację: kiedy wilgotność na którymkolwiek czujniku przekroczy 60% bramka daje sygnał dźwiękiem pukania i zapala czerwone światło, a na telefon wysyła powiadomienie z informacją, którego pomieszczenia dotyczy alert, co jest sygnałem, że powinienem przewietrzyć dom. Kiedy natomiast wilgotność spadnie poniżej 40% światło w bramce gaśnie i inny dźwięk daje znać, że można zamykać okna. Jeśli ktoś ma problem ze zbyt suchym powietrzem w mieszkaniu, to takie samo rozwiązanie może mu podpowiadać np. konieczność dolania wody do nawilżacza. Zmodowana aplikacja i pomoc z forum pozwoliły zrobić automatyzacje bez udziału chmury, więc całość działa bezbłędnie i w czasie rzeczywistym Chętnie bym poczytał, co koledzy wymyślili...

Nie mam pojęcia czy to jest choć trochę ciekawe, ale osobiście trochę zmodyfikowałem działanie funkcji "Night Light" na bramce.

Funkcja ciekawa ale miałem dość ciągłego włączania się światła. Po wyłączeniu tej oryginalnej zrobiłem własną scenę. 

- jeśli w pokoju jest ciemno i wszystkie inne światła są wyłączone i sensor wykryje ruch, włącz światło na bramce na 30s - dzięki temu nie mam tej całej dyskoteki jeśli choćby jeden pasek LED lub inna lampa daje jakieś światło.