Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Nie działająca automatyzacja. Nawilżacz powietrza / czujnik

Klaudiab
 Share

Recommended Posts

Hej. 

Mam dość złożony problem.

Zacznijmy od tego, że mam IOS. Brak jakichkolwiek dodatkowych urządzeń pt. port/bramka czy jakkolwiek się to nazwa.

Posiadam nawilżacz powietrza mi smart Antibacterial HUMIDIFIER. Na chińskich serwerach zczytuje parametry z urządzenia do strony głównej, ale samo urządzenie jest niewidoczne w aplikacji. Na Polskich serwerach kompletnie nie działa automatyzacja. Ustawiłam tylko "powiadomienie do urządzenia gdy skończy się woda" i niestety zero reakcji. Nie ma również opcji "uruchom nawilżacz gdy wilgotność spadnie do.." na czym najbardziej mi zależało.

Posiadam również czujnik temperatury i wilgotność powietrza (mały kwadratowy z wyświetlaczem). Aplikacja widzi go na obu serwerach, niestety również automatyzacja nie działa (np. Uruchom nawilżacz gdy wilgotność na czujniku spadnie do..). 

I teraz pytania:

1. Dlaczego nie działa automatyzacja w nawilżaczu (sam nawilżacz) na serwerze EU?

2. Czy da się odpalić nawilżacz na serwerze chińskim aby rozszerzyć jego funkcjonalność?

3. Dlaczego nie działa automatyzacja między miernikiem, a nawilżaczem skoro oba urządzenia działają na serwerze EU?

4. Czy istnieje zmodyfikowana apka na IOS? Mam też inne urządzenia, które na chińskich serwerach mogłabym podłączyć do miHome, EU nie daje takiej możliwości.

Czy jest jakieś wyjście aby to zaczęło współgrać i działać? Kombinuję od 3 dni i nie widzę rozwiązania. Najbardziej zależy mi na rozszerzeniu funkcjonalności nawilżacza i na tym żeby działała automatyzacja i sceny.

Wrzucam zdjęcia nawilżacza i miernika.

3F0F9A01-CC73-4F42-84FE-CD9383BD97E2.jpeg

F4459CA0-BD3E-4193-8658-6F67E24E29E9.jpeg

Edited by Klaudiab

• Klaudiab changed the title to Nie działająca automatyzacja. Nawilżacz powietrza / czujnik
  • Developer

wrzuc screen z automatyzacji. warunki i akcje dostepne dla nawilzacza.

masz prawdopodobnie deerma.humidifier.jsq model global. generalnie od przenoszenia urzadzen miedzy regionami nie zmienia sie funkcjonalnosc, automatyzacja tez nie zaczyna dzialac inaczej.

na podstawie wilgotnosci chcesz automatyzowac? z tego co widze to ten model nie ma automatyzacji po wilgotnosci w standardzie.

sensor ci nie automatyzuje, bo to sensor ble i potrzebuje bramki ble, zeby wysylac dane do chmury, a chmura potem na podstawie tych danych robi automatyzacje.

- Wrzucam screeny, o które prosiłeś.

- Myślałam, że może na chińskim regionie będzie ta opcja w nawilżaczu, gdzieś czytałam, że czasem chiński region ma bardziej rozbudowaną funkcjonalność.

- Chciałabym automatyzować na podstawie wilgotności (odczyt z nawilżacza lub ewentualnie z sensora). Chciałabym również aby Nawilżacz wysyłał powiadomienie gdy skończy się woda - ta opcja jest dostępna, ale nie działa.

Edit: przy warunku "JEŚLI" temperatura jest wyższa lub niższa.. Nie mogę określić temperatury. To jest jakiś błąd aplikacji czy urządzenia?

5B1C239C-512A-4672-B6E6-A2CF56317121.png

20FBB821-B559-47A4-ACB0-D50D3885BB20.png

• Developer
2 godziny temu, Klaudiab napisał:

Edit: przy warunku "JEŚLI" temperatura jest wyższa lub niższa.. Nie mogę określić temperatury. To jest jakiś błąd aplikacji czy urządzenia?

blad ios. nie cn nie bedzie tego modelu widac, ale to nie ma znaczenia, bo tam jest taka sama automatyzacja. zeby automatyzowac zewnetrznym sensorem potrzebujesz bramki ble (lub zigbee jesli sensor na zigbee).

1 godzinę temu, rezmus napisał:

zeby automatyzowac zewnetrznym sensorem potrzebujesz bramki ble (lub zigbee jesli sensor na zigbee).

Gdzie mogę sprawdzić czy jest to ble czy zigbee? I co mógłbyś polecić? Dodam, że mam też urządzenia tuya, najlepiej by było zarządzać wszystkim z aplikacji home na telefonie.

No i nadal nie wiem czemu nie działa mi automatyzacja samego nawilżacza - powiadomienie gdy skończy się woda.

Edited by Klaudiab

• Developer

zigbee nie dodasz bez huba do aplikacji. ble dodajesz przez bluetooth. moze byc bramka mijia v3 ma ble/zigbee/mesh (z ali polowe taniej).

https://techwish.pl/inteligentne-czujniki/xiaomi-mi-smart-home-hub.html

mi home to ekosystem mijia, tuya to inny ekosystem. automatyzacja nie dziala, bo pewnie producent cos zle zaimplementowal. wcale mnie to nie dziwi, bo przykladowo pod warunkiem "jesli temperatura powyzej" uzywaja zmiennej wilgotnosci.

5 minut temu, rezmus napisał:

automatyzacja nie dziala, bo pewnie producent cos zle zaimplementowal. wcale mnie to nie dziwi, bo przykladowo pod warunkiem "jesli temperatura powyzej" uzywaja zmiennej wilgotnosci.

Jak rozwiązać ten problem? Co zrobić żeby automatyzacja działała?

5 minut temu, rezmus napisał:

nic nie mozesz zrobic jak masz ios. kup bramke i automatyzuj zewnetrznym sensorem.

Rozumiem, że nie rozszerzę funkcjonalności i muszę kupić bramkę, żeby automatyzować na podstawie wilgotności, ale dlaczego nie działa mi automatyzacja samego nawilżacza? 

Mam ustawione by powiadomił mnie gdy skończy się woda - nie działa.

Nie mogę również ustawić, by powiadomił mnie gdy spadnie temperatura( do określonej), ponieważ nie mam możliwości określenia tej temperatury.

Co mam z tym zrobić? Czy to wada nawilżacza i mam go reklamować?

9 minut temu, rezmus napisał:

nic nie mozesz zrobic jak masz ios.

Mam służbowy telefon na androidzie. Czy na tą platformę jest jakieś rozwiązanie?

• Developer

o braku wody juz ci pisalem wczesniej. co do automatyzacji po temperaturze to bug apki na ios. na android mozesz wybrac wartosci, ale tam producent tez dal ciala i dla 1 z tych warunkow uzywa zlego parametru (wilgotnosci zamiast temperatury). jak zainstalujesz na android moda mi home to mozna cos pokombinowac.

10 minut temu, rezmus napisał:

o braku wody juz ci pisalem wczesniej. co do automatyzacji po temperaturze to bug apki na ios. na android mozesz wybrac wartosci, ale tam producent tez dal ciala i dla 1 z tych warunkow uzywa zlego parametru (wilgotnosci zamiast temperatury). jak zainstalujesz na android moda mi home to mozna cos pokombinowac.

Przepraszam, że tak pytam kilka razy o to samo, ale nie zawsze wiem co masz na myśli. Poproszę jak krowie na rowie 😜

Zainstalowałam modyfikowaną apke na służbowym telefonie. Działa automatyzacja nawilżacza. 

Wiem już, że muszę kupić bramkę - dziękuję.

Ale jak to teraz zrobić, żeby działało na IOS.  

Nie da się zrobić takiej zmodyfikowanej aplikacji na IOS? Albo jakoś przerobić tą co jest? 

Może udostępnienie urządzeń pomoże? 

@rezmus automatyzacja działa, o dziwo dostaję nawet powiadomienia na ios - bardzo dziękuję ALE 😬

Ześwirowały czujniki w nawilżaczu.

Inne parametry pokazuje mi na stronie głównej, a inne na karcie urządzenia ( oba odczyty z nawilżacza). Rozbieżność waha się między 10, a nawet 30% jeżeli chodzi o nawilżenie powietrza, przez co automatyzacja świruje i stan rzeczywisty jest niezgodny z podanymi parametrami.

Przykład: Wczoraj pokazywało, że wilgotność wynosi 56% i automatycznie Nawilżacz odpalił się na maxymalne obroty, a w rzeczywistości wilgotność była ponad 80% i zrobiła się parówka w pokoju, że prawie nie dało się oddychać.

• 4 weeks later...