Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiaomi Mijia Temp + gniazdko xiaomi Smart plug

rufus0911
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Na początku chciałbym przeprosić jeśli temat jest zdublowany, ale przekopać się przez taką masę wiedzy to jest wyczyn. Szukajka nie dała rady (pewnie nieumiejętnie jej używam) 

Posiadam w domu rozmieszczone cztery czujniki temp. I wilgoci mijiatemp kwadratowe białe V2.3.4 działające pod bluetooth dodatkowo zakupiłem gniazdko "Inteligentne gniazdko Xiaomi Mi Smart Plug WiFi" 

Takie obłe białe. Jeszcze nie doszło czekam na paczkę 

To co chciałbym osiągnąć to scena , w której po przekroczeniu wartości ustawionej wilgotności na czujniku gniazdko załącza wentylator kanałowy , który wyciąga powietrze z danego pomieszczenia . Oczywiście wentylator kanałowy będzie podłączony pod dane inteligentne gniazdko. 

W aplikacji Xiaomi home widzę taką scenę do ustawienia tylko zastanawiam się czy po ustawieniu ten duet będzie działał mimo wyłączonej aplikacji w telefonie czy potrzebna jest do tego jakaś bramka ? 

Jeśli potrzebna jest bramka to prosiłbym o podpowiedź , którą bramkę zakupić aby wszystko funkcjonowało - nadmienię, że w przyszłości chciałbym zakupić czujniki zalania wodą i również chciałbym je podłączyć do tego zestawu wraz z aktywacja elektrozaworu wody . Z góry dziękuję za pomoc 

Edited by rufus0911
Literówka

• rufus0911 changed the title to Xiaomi Mijia Temp + gniazdko xiaomi Smart plug

Witam ponownie, 

Bramka dotarła , niestety nie mogę połączyć do niej czujników bluetooth, w urządzeniach do dodania widoczne są tylko takie jak na zdjęciu. Moje czujniki są kwadratowe z wyświetlaczem, nie mają żadnego przycisku i działają pod bluetooth . Jakiś pomysł ?

Screenshot_2020-12-23-11-32-35-640_com.xiaomi.smarthome.jpg