Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Grzejnik Xiaomi Mi smar heather

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem grzejnik mi smart heater. Dzisiaj został dostarczony - mam jednak problem z jego dodaniem do aplikacji Mi Home. W regionie PL mi go nie znajduje, a po przełączeniu regionu na Chiny wali że urządzenie nie jest do tego regionu ... Powoli tracę cierpliwość. :/ Może mi ktoś pomóc?

Rezmus - racja. Sytuacja wygląda tak - chińczyk mi wymienił go na nowy (poprzedni nie wyświetlał temperatury). Problem w tym że nie mogę go dodać nawet na chińskim regionie bo wali że chiny to nie ten region. Co radzisz? Sciągnąć moda i wtedy spróbować? Można coś z tym zrobić?

Grzejnik jest identyczny... może też nie mieć - nie wiem bo go nie potrafię dodać do mi home :( Nie wiem jak to zrobić. Znalazło firmawere do niego ale nie chcę go atualizować bo nie wiem czy coś sie nie pochrzani. JEsteś w stanie coś poradzić?

Edited by draxterix
  • Developer

z tego co pamietam ten grzejnik nigdy w wersji chinskiej temperatury nie pokazywal, a po wrzuceniu firmware global (ktora ma ten sensor) caly czas szly w apce powiadomienia o bledzie odczytu temperatury. nie dziwne skoro w chinskiej wersji fizycznie brakuje tam sensora.

ustaw sobie na telefonie strefe czasowa asia/shanghai (gmt+8) i sprawdz w apce na serwerze chinskim.

• 3 weeks later...

Nabyłem taki sam ale z oficjalnej dystrybucji (trzy tygodnie temu w promocji za 299 z przesyłką). Czujnik temperatury ma. Temp pokazuje, ale tylko po wejściu przez kartę skrótów (na samym kafelku karty i wejściu w jego ekran już nie). Czyli plug-in niedorobiony, ale jak w chińskiej wersji nie ma termometru to nie dziwi mnie że w globalnej to niedorobione. Na regionie pl poza tym wszystko niby ok. Problem z automatyzacją, a dokładniej okresem efektywności. Sceny z temperaturą dzienną (okres efektywności 06,30-23,30) uruchamiają się w nocy, ale tylko czasami. Nie potrafię nad tym zapanować. Strefa czasowa teoretycznie ustawiona dobrze, wszędzie CET. Ogólnie automatyzacja po pierwszej konfiguracji zaczęłą działać po dobrych kilku, może kilkunastu godzinach, podobnie jak inna oczyszczacza powietrza (stary Mi2). IMG_20210106_135710.thumb.jpg.e215d3d859f670ddaa02f00a9efc1465.jpgScreenshot_2021-01-06-13-58-02-582_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.ab88c3ff64e8f58bee582192f87447fd.jpg

IMG_20210106_135631.thumb.jpg.629b36da68da5275727ea58e12c71ce9.jpg

• Developer

strzelam, ze masz bramke mgl03 i ta scena z sensorem ble jest lan, a nie cloud? jesli to tak masz zle ustawiony timezone na mgl03, dlatego godziny sa rozjechane. jesli grzejnik ma sensor temperatury to mozesz sprobowac automatyzowac to wbudowanym sensorem, chyba ze wolisz zewnetrznym.

34 minuty temu, rezmus napisał:

scena z sensorem ble jest lan, a nie cloud? jesli to tak masz zle ustawiony timezone na mgl03

Tak to z zewnętrznym termometrem jest przez mgl03 (też globalna wersja). Sprawdziłem timezone na mgl03 takie samo czyli CET. Scena rzeczywiście jest lan. Wcześniej miałem scenę z wewnętrznym czujnikiem (bramkę nabyłem kila dni temu), ale był jedna temp. dla całego dnia więc problemu nie było. Wolę z zewnętrznym bo jednak większa odległość czujnika od grzejnika robi różnicę. Z automatyzacją raczkuję, co zrobić żeby scena była cloud, a nie lan?

• Developer

zresetuj bramke, ustaw w telefonie chinska strefe czasowa gmt+8 (czas systemowy), sparuj bramke, potem jeszcze ja raz wylacz i wlacz. teraz bedziesz mial sceny lan z mgl03 z dobrym czasem. po parowaniu mozesz przywrocic polska strefe czasowa na telefonie (chinska musi byc na czas parowania).