Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Czujnik drzwi z zestawu

Atmar
 Share

Recommended Posts

Cześć Atmar. Jestem wciąż "lajkonikiem" w tych tematach (dopiero kilka miesięcy z zestawem startowym Xiaomi i Mi Home bez modyfikacji) ale również obserwuję dziwnie podobne zachowania bramki Gateway v2 z takiego zestawu: w automatyzacji nie ma czegoś, co wykonuje się regularnie.

W Twoim temacie ... zerknij to ustawień bramki w Mi Home ale do: USTAWIENIA -> DZWONEK DO DRZWI. Jeśli zobaczysz tam aktywne opcje, to wyłącz.

Dzieki bardzo?

Wyłaczyłem opcję w bramce i przestalo

Też użytkuje od kilku dni wiec uczę się i poznaję. 
Koleje pytanie

Przy konfiguracji przcisku nie da sie wstawić opóźnienia czasowego - nie zapisuje zmian/konfiguracji. 
A jest potrzeba aby miec czas na wyjście i potem uzbrojenie czujek

39 minut temu, Atmar napisał:

Przy konfiguracji przcisku nie da sie wstawić opóźnienia czasowego - nie zapisuje zmian/konfiguracji. 

Spróbuj inaczej. Wejdź w opcja bramki GATEWAY -> Ustawienia ochrony -> Odliczanie do aktywowania ochrony. Znajdziesz tam kilka opcji. Być może spełni to Twoje oczekiwania.

W przypadku switch'a kombinowałem kiedyś ze SCENĄ wykonywana "ręcznie", którą podpinałem następnie pod automatyzację switch'a. Tam można było dodać opóźnienie o ile dobrze pamiętam.

Edited by beetle

16 godzin temu, Atmar napisał:

Sprawdziłem z ciekawości. Da się skorzystać z opóźnienia.

Jeśli jednak próbujesz dodać to opóźnienie czasowe do istniejącej już AUTOMATYZACJI to jest chyba chwilowy kłopot. Skasuj tę scenę i wprowadź na nowo w wersji kompletnej i posortowanej odpowiednio do Twoich potrzeb. Mój przykład w screenshot'ach

2020-12-13 11.52.14.jpg

2020-12-13 11.53.58.jpg

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...