Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiaomi czujnik temp Mi LYWSDCGQ/01ZM brak historii

Wojciechhh
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Mam problem z zakupionym czujnikiem, wszędzie pokazywali w recenzjach wykresy temp oraz wilgotności a u mnie w aplikacji nic takiego nie ma.. czy jest jakaś opcja żeby to włączyć? Tylko z powodu tej historii kupiłem ten czujnik i teraz chyba trzeba reklamować.. :/

Edited by Wojciechhh

• Wojciechhh changed the title to Xiaomi czujnik temp Mi LYWSDCGQ/01ZM brak historii
  • Developer

niektore sensory potrafia trzymac historie w pamieci i synchronizowac z chmura podczas polaczenia bluetooth z telefonem. nie pamietam jak jest z tym modelem. pozostale przesylaja stale dane do chmury (zwykle co 10m) za posrednictwem bramek ble i na tej podstawie powstaja wykresy.

W aplikacji mam ustawiony region Polska. Dobrze rozumiem że musialbym zmienić region na inny kraj poza EU żeby mieć wykresy dłuższe niż z dnia? Swoją drogą kto wpadł na taki idiotyczny pomysł w Xiaomi żeby na niektórych regionach brakowało niektórych funkcji :/. 

Co do moda to nawet nie wiem co to jest a tym bardziej jak tego używać także nie planuje :). 

Jak można sprawdzić na 100% jaki posiadam sensor? Bo jeśli faktycznie nawet jeśli bym kupił jakaś bramkę i miałbym nie mieć wykresów dłuższych niż dzień to mega słabo..

Czujnik który mam to taki taki modelp-xiaomi-mi-lywsdcgq-01zm.jpg

Edited by Wojciechhh

Ok :D. No dobra czyli nawet kupując bramkę, nie będę miał wykresów dłuższych niż dzień jeśli zostanę na EU, dobrze rozumiem?

Jeśli tak to czy jest to jakakolwiek różnica jaki region sobie ustawie w aplikacji? Jaki powinienem ustawić żeby mieć pełne dane oraz co może robić za bramkę żeby to działało? :). Dzięki za wszystkie informacje, trochę się pogubiłem bo przyznam że oczekiwałem że czujnik będzie działał na zasadzie "plug and play" a widzę że nie dość że czeka mnie kolejny zakup to jeszcze kombinowanie z regionami :D

Edited by Wojciechhh

Bramka BLE(Bluetooth Low Energy) to taki szpej ktory potrafi sygnał lokalny z urządzenia bluetooth wysłać do sieci a przez to możemy podejrzeć sobie będąc na  Antarktydzie jaka mamy temperarure w domu w Polsce. Bez bramki odczyt możliwy jest tylko w zasięgu działania bluetooth czyli realnie ok 10 metrow od urządzenia. Co jest bramką,ano sa dedykowane urządzenia pełniące Tylko ta rolę ale sa takie które posiadają ja tak przy okazji. Np większość lamp Yeelight zegarek Xiaomi itp. Majac zmodyfikowane MiHome mamy dostęp do masy urządzeń ktore takie bramki posiadają ale pan Chinczyk w ferworze walki "zapomniał" uruchomić. A sa to nawilżacze, oczyszczacze, wentylatory i masa innych. Oczywiscie pełnoprawną bramka BLE ktora jest chyba optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie to jest bramką mgl03 czyli popularne MI V3 lub ta zasilana z micro USB.

W screenie masz to co u mnie działa jako bramka BLE. Cześć to urządzenia gdzie pan Chinczyk miał dobry humor i włączył ble(Yeelight,MGL03) a reszta to zasługa naszego wirtuoza MiHome.

Czy teraz to jasne?

I tak na koniec zmieniać serwer na dużo wolniejszy żeby mieć odczyt temperatury ........... BEZ sensu. Czujniczek masz za ok 40 zl więc mocno to przemysl czy warto. Zdecydowanie lepiej zostawić go jako świecidełko do sprawdzania temp bedac w domu a kupić bramkę i termometr na zigbee.

Screenshot_2020-12-11-01-11-59-060_com.xiaomi.smarthome.jpg

Edited by piteron