Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Aqara czujnik wibracji + pralka + żarówka

corass
 Share

Recommended Posts

Heja,

chcę zrobić taką scenę lub ich zestaw, żeby gdy pralka (a w przyszłości dodatkowo suszarka) skończy pracę to zapali mi się smart żarówka. Pralka jest na parterze, a ja mam swoją kanciapę na 2 piętrze i nie zawsze słyszę melodyjkę z pralki. Wiem, że jest dedykowany czujnik z magnesami ale kosztuje 50$ więc pomyślałem, że fajnie byłoby wykorzystać tańsze rozwiązanie ;) Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? Niestety nawet w modowanej appce nie da się wykonać sceny:

1. jeżeli była wibracja to po 10min sprawdź ponownie czy jest wibracja, jeśli nie to uruchom żarówkę/scenę
  2. ręcznej sceny sprawdzania wibracji

Może ktoś ma i chciałby się podzielić już gotową automatyzacją?

Nie wiem czy ew dałoby się to zrobić jakoś ze smart gniazdkiem (jeżeli podbór mocy wynosi X a potem wybór wynosi Y(lub brak) to zapal żarówkę

• 1 month later...
W dniu 1.12.2020 o 14:30, corass napisał:

Heja,

chcę zrobić taką scenę lub ich zestaw, żeby gdy pralka (a w przyszłości dodatkowo suszarka) skończy pracę to zapali mi się smart żarówka. Pralka jest na parterze, a ja mam swoją kanciapę na 2 piętrze i nie zawsze słyszę melodyjkę z pralki. Wiem, że jest dedykowany czujnik z magnesami ale kosztuje 50$ więc pomyślałem, że fajnie byłoby wykorzystać tańsze rozwiązanie ;) Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? Niestety nawet w modowanej appce nie da się wykonać sceny:

1. jeżeli była wibracja to po 10min sprawdź ponownie czy jest wibracja, jeśli nie to uruchom żarówkę/scenę
  2. ręcznej sceny sprawdzania wibracji

Może ktoś ma i chciałby się podzielić już gotową automatyzacją?

Nie wiem czy ew dałoby się to zrobić jakoś ze smart gniazdkiem (jeżeli podbór mocy wynosi X a potem wybór wynosi Y(lub brak) to zapal żarówkę

Pewnie nie pomogę Ci wiele, ale zauważyłem, że u mnie niektórych scen, w których dodawałem warunek opóźnienia, nie chciało mi zapisać do działania w lan. Ale gdy kilka razy ponawiałem próbę zapisania (cały czas był komunikat, że nie można zapisać), to po jakimś czasie scena jednak pojawiała się w automatyzacjach i w dodatku działała poprawnie.

• Developer

sceny, ktore maja byc z delay lepiej robic od nowa, a nie edytowac (bo wtedy bug sie pojawia). pol biedy jak sa cloud, ale jak sa lan to moze wtedy dojsc do desync i powstana 2 rozne sceny lan (ktorej nie mozna latwo usunac) i cloud.

• Like 1

@rezmus ja nie wiem, skąd Ty to wszystko wiesz, ale jesteś wielki :) U mnie jak dotąd wszystkie sceny, w których dałem delay są cloud. Powiedziałbym nawet, że dodanie delay zrobiło z nich sceny cloud.

Edited by Biegnik