Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

AIRPURIFIER 3H EU AUTOMATYZACJA nie działa

Zooropa
 Share

Recommended Posts

Witam,

W automatyzacji ma przygotowane 4 scenariusze. PM<10, 10<PM<15, 15<PM<20, PM>20, działa jedynie wyłączenie od niskiej wartości. Podobno jak mam więcej jak 1 jeden warunek jeżeli to nie działa. Kiedyś wszystko chodziło, że aż miło, a teraz klapa. Czy jest już jakieś rozwiązanie tego problemu? 

Pozdrawiam

Krzysztof

• Developer

poczekaj ponad pol godziny na niskim pm2.5 i zobacz, czy sie wylaczy. jak jest dzis to nie wiem, ale kiedys firmware wysylal dane co pol godziny lub zmiana pm2.5 od ostatniego wyslanego o conajmniej 20 jednostek. waskie przedzialy na malych wartosciach nigdy nie beda dobrze/szybko dzialac.

Witam,

Czekam już ponad 2h i nic. Wiem o tym, że wysyła co 30minut, albo przekroczy o 20 wartości. Natomiast jeżeli PM spada w przedział 0-9 i mija 2h to powinno się wyłączyć i basta. Robienie automatyki szerszymi zakresami, np.11-39 i 40-79 chyba mija się z celem. Biorąc pod uwagę obecne normy zapylanie na poziomie 20 to czekanie do 40, żeby zwiększyć obroty to chyba coś nie tak, już nie mówię o większych wartościach.

12 minut temu, rezmus napisał:

poczekaj ponad pol godziny na niskim pm2.5 i zobacz, czy sie wylaczy. jak jest dzis to nie wiem, ale kiedys firmware wysylal dane co pol godziny lub zmiana pm2.5 od ostatniego wyslanego o conajmniej 20 jednostek. waskie przedzialy na malych wartosciach nigdy nie beda dobrze/szybko dzialac.

Rozumiem, że zastosowany plik json, umożliwi zrealizowanie warunków z większą ilością JEŻELI. Natomiast klasyczne warunki typu PM<X to wyłącz lub PM>Y to daj MAX działają po staremu. Nie muszę ich w tym pliku jakoś specjalnie tworzyć?

Teraz, rezmus napisał:

tak. json tylko dla przedzialu zrobionego na 1 warunku.

No to dziwne to jest. Wcześniej działał mi tylko warunek od jednego JEŻELI i wyłączał mi urządzenie, a po zastosowaniu pliku, działają warunki pośrednie, ale za to nie wyłącza przy niskim progu.

Też mam problem z automatyzacją na 3H. Cały czas mam spełniony tylko warunek AQI<15 => wyłącz, mimo że często widzę AQI większe niż 15. Cały zeszły sezon to działało w porządku. Czy mógłbym prosić Was o pomoc jak to naprawić? Jedyna opcja używanie zmodowanej apki i jsona? Jak mogę modyfikować sobie tego jsona, żeby stworzyć więcej przedziałów i którym parametrem zmienia się stan/level/RPM oczyszczacza? Jakie sceny powinienem wtedy ustawić?

Chciałbym ustawić sobie mniej więcej coś takiego:

0-35 AQI => 770 RPM
35-75 AQI => 1300 RPM
75-115 AQI => 1700 RPM
115+ AQI => 2150 RPM

Też mam problemy z 3H. Mam zmodowaną aplikację - Xiaomi Home 5.8.38 ze strony: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html#more 

Działa mi, że poniżej 10 to wyłącz, jak ustawię powyżej 10 żeby był tryb ręczny to nie działa, nie włączy się sam. Dziwne. Za to jak ustawię, ze o danej godzinie ma się uruchomić oczyszczacz to uruchamia się w punkt o danej godzinie. Niby są te opóźnienia z działaniem reguł, że łapie po 30min. czy tam po przekroczeniu jakiejś granicy :( 

Moje reguły:

poniżej 10 wyłącz

powyżej 10 tryb ręczny na 5

poniżej 30 tryb ręczny na 5

powyżej 30 tryb ręczny na 8

I niestety aktualnie mam wartość 18 na wyświetlaczu i działa w AUTO. O co tu chodzi.... :/

Edited by astabian

5 minut temu, rezmus napisał:

@astabian zapal zapalke kolo niego i pusc troche dymu.

Robiłem tak, ale nie działały mi tryby >10 a <30 włącz tryb ręczny, jedynie te pojedyncze reguły typu poniżej 10 to wyłącz albo powyżej 30 to auto. Jak był wyłączony, bo miał poniżej 10 a wartość była już ponad 10, np. 16 to nic się nie działo. Dopiero jak dymem trochę zapodałem to wtedy wartość skoczyła aż do 150 i się uruchomił. Tak to nie.

6 minut temu, rezmus napisał:

ponad 10 bylo ile czasu? minute, godzine, dzien? ten warunek 10-30 miales w 1 scenie (pm2.5 > 10 i pm2.5 < 30), czy 2 osobne sceny?

Na pewno z ponad 1h, miałem wcześniej 2 warunki w jednej regule, że muszą być oba spełnione i nie działała ta reguła. Teraz ustawiłem 2 osobne. Włączyłem na tryb ręczny żeby zjechało poniżej 10 i zobaczymy czy się wyłączy. Jeżeli tak, to pierwsza reguła jaką mam czyli poniżej 10 zadziała prawidłowo i wtedy podniosę dymem wartość ponad 10 i zobaczymy. Ale no nie przełączało mi, co spojrzałem to tryb auto cały czas a w regułach miałem ręczne ustawione. Myślałem, że jak są reguły i się odpowiednio ustawi to działa jak w zegarku, ale zapomniałem, że to Chiny a nie Szwajcaria.

Edited by astabian

• Developer

kazdy warunek ponizej/powyzej to tak naprawde przedzial, dla pm2.5 0-X lub X-600. jesli pomiar jest w przedziale to warunek powinien byc w teorii spelniony. powyzej 10 i ponizej 20 (10-600 i 0-20) powinny dzialac jak przedzial 10-20, ale teraz tak to juz nie dziala. na 1 warunku 10-20 wciaz dziala.

• 2 weeks later...

Mam pytanie,  rozumiem, że czy będę miał zmodowaną apke czy oryginalną to i tak oczyszczacz zastosuje się do danej reguły w przypadku aktualizacji danych z serverem co 30 minut lub ewentualnego wzrostu AQI o więcej niż 20 ? Nie ma żadnej możliwości zmienienia gdzieś tego, aby oczyszczacz działał bardziej w czasie rzeczywistym ???

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu 6.11.2020 o 12:24, rezmus napisał:

Cześć, jak ja mam 3C z automatyzacją (zhimi.airpurifier.mb4) . Zmieniłem wszystkie nazwy w json i jego nazwę na końcówkę mb4 ale niestety w dzienniku pokazuje, że nie udało mu się. Czy dla tego modelu nie działa ustawianie poziomu czy powinien jakoś inaczej modyfikować tego jsona?

• Developer

jesli chodzi ci o warunki PM2.5 in range to zmien .3.6 na .3.4

jesli chodzi o zmiane poziomu obrotow to z tego co patrze to ten model nie ma fav level, ale mozna dodac zmiane rpm (300-2200) dla trybu manual.

• Like 1