Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Alarm na bramce xiaomi Gateway V3

killer78
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Założyłem alarm w domku z następujących elementów :

2 x czujnik ruchu umieszczony wewnątrz chronionego pomieszczenia. 

Bramka xiaomi Gateway V3 

Kamera Imilab 1080 

Ustawilem scenę tak:

Po włączeniu ochrony domowej na bramce radar na niebiesko się kręci. Ok. Czujniki są nastawione na wykrywanie ruchu. 

Po wykryciu ruchu ma się włączyć alarm na bramce i dalej ma uruchomić głośny sygnał w kamerze ~10 sek. 

Akcja "włamywacz" :

Alarm uruchomiony, ktoś otwiera drzwi... Uruchamia się alarm, kamera przez 10 sekund wyje, (jak narazie ok). Włamywacz nadal buszuje pod "okiem" czujnika ruchu, ten to rejestruje, bramka wydaje dźwięki pik, pik, ale już nie uruchamia wycia syreny w kamerze. Czemu? Nawet jak złodziej przyjdzie za 5 minut to już syrena z kamery nie będzie wyć. Alarm nie spełnia swojej roli. Trzeba dopiero skasować w zakładce bramki informacje o wystąpieniu alarmu. Absurd. 

Podmieniłem zamiast kamery - > gniazdko WiFi. Ta sama sytuacja. Gniazdko włącza się podczas alarmu na określony czas (bo taki ustawiam np. 30 sek) i już przy ponownym wykryciu ruchu go nie uruchamia. Czemu? 

Jakieś sugestie? 

W sensie przywrócić stan urządzenia do zera, żeby mogła się pierwsze scena odpalić.  Trochę mi to przypomina moja sytuację, jak walczyłem z włącznikiem  Aqara i plafonem Yeelight LED Ceiling. Na klika ustawiałem sprawdzenie stanu, wyzerowanie go i odpalenie nowej sceny.

9 godzin temu, Ulung napisał:

W sensie przywrócić stan urządzenia do zera, żeby mogła się pierwsze scena odpalić.  Trochę mi to przypomina moja sytuację, jak walczyłem z włącznikiem  Aqara i plafonem Yeelight LED Ceiling. Na klika ustawiałem sprawdzenie stanu, wyzerowanie go i odpalenie nowej sceny.

A jak przywracałeś stan urządzenia? Zerowales je... Jak? 

• 5 months later...