Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

SmartMi humidifier, automatyzacja

Palto
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Borykam się z problemem dotyczącym automatyzacji nawilżacza SmartMi Evaporative Humidifier.

Chciałbym ustawić automatyczne włączenie i wyłączenie urządzenia przy konkretnym poziomie nawilżenia.

Niestety wyglada na to ze aplikacja ma błąd i nie pokazuje żadnych wartości %.

Skontaktowałem się z supportem w Stanach jak i w Europie, niestety otrzymałem odpowiedz ze nie mogą mi pomóc. Swoją droga bardzo dziwne...

Czy może ktoś z Was wie jak mógłbym ustawić taka automatyzację?

Używam aplikacji SmartMi Home w wersji 5.3.0 dla iOS.

Ponizej nagrałem film pokazujący o co konkretnie mi chodzi.

A ja mam taki problem. Automatyzacja ustawiona względem wilgotności oczyszczacza (2s) w dzienniku za każdym razem gdy spełniony warunek mam takie coś jak w załączniku. W czym może być problem. Poza tym działa, automatyzacja na wyłączenie działa. Woda oczywiście jest. W reguje gdy wilgotność na oczyszczaczu poniżej 50 to tryb auto na nawilżaczu. Czy problemem jest, że brakuje tu jeszcze włącz? W oczyszczaczu same tryb auto gdy coś tam działa bez dodatkowego włącz. Screenshot_2020-10-11-18-58-01-647_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.7d80d2fe3863012a1375fc95f12c21ff.jpg

Edited by cort06

Witam, mam dokładnie to samo. 2 bramki ble V3 i na każdej nie widzi sensorów. Co się nakombinowałem... Resetowałem bramkę, czujniki i nic. Już myślałem że coś sputalem. Ehh Chińczyk. 

Co się zaś tyczy historii odczytu z sensorów temp. to tylko mi działała na serwerze cn a na Eu niestety nie. 

Edited by killer78

• 4 weeks later...

Witam. Mam problem z nawilżaczem xiaomi z wyświetlaczem. Chodzi o automatyzację. Ustawiłem żeby wlaczal się od 50% a wyłączal przy 60%. Wszystko by było w porządku gdyby czujnik wilgotności w urządzeniu działał tak samo przy włączonym i wyłączonym urządzeniu. Gdy włączę urządzenie jest np wilgotność 52% na urządzeniu i w aplikacji. Kiedy zaś urządzenie wyłączne to wskazuje wilgotność w aplikacji 65%. Skąd ta różnica w poziomie wilgotności przy włączonym i wyłączonym urządzeniu?

Bardzo proszę o pomoc

hej,

mam tak ustawione - w zasadzie 4 poziomy:

1. jesli ponizej 50% to wlacz, po 1 sekundzie ustaw 3 poziom nawiewu.

2. 50-60 to przelacz na 2 poziom nawiewu.

3. 60-70 przelacz na automatyczny.

4. powyzej 70 to wylacz.

no i nie dziala :( przez ok 40 minut w dzienniku pojawialy sie komunikaty i od godziny13 cisza. do samego wylaczenia hulalo, po wylaczeniu juz nie chce automat uruchomic 

uzywam ios i mam nawilzacz v2 z chinskiego rynku. ustawiony region polski. 

EEAF696E-BEE2-4E4F-8CAF-FE97AB5DF2A6.jpeg

21DE2724-D3D3-4183-9709-51104D7E36BD.jpeg

Edited by jebackoze

• 2 weeks later...

Ja zrobiłem takie automaty:

1. Jeśli sprzęt się uruchomi między 22:30 a 23:06 - włącz Bieg 1.
2. Jeśli sprzęt się uruchomi między 08:00 a 08:36 - włącz Bieg automatyczny.
3. "Check humidity": Jeśli wilgotność >60% - poczekaj 15 minut, i wyłącz urządzenie.
4. Jeśli sprzęt się uruchomi - poczekaj minutę, i włącz Scenę "Check Humidity"
5. Jeśli sprzęt się wyłączy - wyłącz scenę "Check Humidity", poczekaj 20 minut, i włącz urządzenie.

Skrótem - sprzęt osiąga konkretną wilgotność, to wyłącza się na 20 minut, by ponownie się potem uruchomić.
I to razem z zabezpieczeniami, by nie natychmiast się wyłączał i włączał.

Podpunkt 4 pierw poczeka minutę, zanim zacznie się sprawdzać wilgotność. Ato dlatego że wskaźnik wilgotności przez pierwsze sekundy działania pokazuje błędne wartości.

Problem mam taki, że podpunkt 3 nie chce wyłączać urządzenia. Coś nie działa ta funkcja: "Jeśli wilgotność >60%". Wie ktoś jak problem rozwiązać?

Edited by kardaw

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...