Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

SmartMi humidifier, automatyzacja


Palto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Borykam się z problemem dotyczącym automatyzacji nawilżacza SmartMi Evaporative Humidifier.

Chciałbym ustawić automatyczne włączenie i wyłączenie urządzenia przy konkretnym poziomie nawilżenia.

Niestety wyglada na to ze aplikacja ma błąd i nie pokazuje żadnych wartości %.

Skontaktowałem się z supportem w Stanach jak i w Europie, niestety otrzymałem odpowiedz ze nie mogą mi pomóc. Swoją droga bardzo dziwne...

Czy może ktoś z Was wie jak mógłbym ustawić taka automatyzację?

Używam aplikacji SmartMi Home w wersji 5.3.0 dla iOS.
 

Ponizej nagrałem film pokazujący o co konkretnie mi chodzi.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Automatyzacja ustawiona względem wilgotności oczyszczacza (2s) w dzienniku za każdym razem gdy spełniony warunek mam takie coś jak w załączniku. W czym może być problem. Poza tym działa, automatyzacja na wyłączenie działa. Woda oczywiście jest. W reguje gdy wilgotność na oczyszczaczu poniżej 50 to tryb auto na nawilżaczu. Czy problemem jest, że brakuje tu jeszcze włącz? W oczyszczaczu same tryb auto gdy coś tam działa bez dodatkowego włącz. Screenshot_2020-10-11-18-58-01-647_com.xiaomi.smarthome.thumb.jpg.7d80d2fe3863012a1375fc95f12c21ff.jpg

 

Edytowane przez cort06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dokładnie to samo. 2 bramki ble V3 i na każdej nie widzi sensorów. Co się nakombinowałem... Resetowałem bramkę, czujniki i nic. Już myślałem że coś sputalem. Ehh Chińczyk. 

Co się zaś tyczy historii odczytu z sensorów temp. to tylko mi działała na serwerze cn a na Eu niestety nie. 

Edytowane przez killer78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam problem z nawilżaczem xiaomi z wyświetlaczem. Chodzi o automatyzację. Ustawiłem żeby wlaczal się od 50% a wyłączal przy 60%. Wszystko by było w porządku gdyby czujnik wilgotności w urządzeniu działał tak samo przy włączonym i wyłączonym urządzeniu. Gdy włączę urządzenie jest np wilgotność 52% na urządzeniu i w aplikacji. Kiedy zaś urządzenie wyłączne to wskazuje wilgotność w aplikacji 65%. Skąd ta różnica w poziomie wilgotności przy włączonym i wyłączonym urządzeniu?

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam tak ustawione - w zasadzie 4 poziomy:

1. jesli ponizej 50% to wlacz, po 1 sekundzie ustaw 3 poziom nawiewu.

2. 50-60 to przelacz na 2 poziom nawiewu.

3. 60-70 przelacz na automatyczny.

4. powyzej 70 to wylacz.

 

no i nie dziala :( przez ok 40 minut w dzienniku pojawialy sie komunikaty i od godziny13 cisza. do samego wylaczenia hulalo, po wylaczeniu juz nie chce automat uruchomic 

uzywam ios i mam nawilzacz v2 z chinskiego rynku. ustawiony region polski. 

EEAF696E-BEE2-4E4F-8CAF-FE97AB5DF2A6.jpeg

21DE2724-D3D3-4183-9709-51104D7E36BD.jpeg

Edytowane przez jebackoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zrobiłem takie automaty:

1. Jeśli sprzęt się uruchomi między 22:30 a 23:06 - włącz Bieg 1.
2. Jeśli sprzęt się uruchomi między 08:00 a 08:36 - włącz Bieg automatyczny.
3. "Check humidity": Jeśli wilgotność >60% - poczekaj 15 minut, i wyłącz urządzenie.
4. Jeśli sprzęt się uruchomi - poczekaj minutę, i włącz Scenę "Check Humidity"
5. Jeśli sprzęt się wyłączy - wyłącz scenę "Check Humidity", poczekaj 20 minut, i włącz urządzenie.

Skrótem - sprzęt osiąga konkretną wilgotność, to wyłącza się na 20 minut, by ponownie się potem uruchomić.
I to razem z zabezpieczeniami, by nie natychmiast się wyłączał i włączał.

Podpunkt 4 pierw poczeka minutę, zanim zacznie się sprawdzać wilgotność. Ato dlatego że wskaźnik wilgotności przez pierwsze sekundy działania pokazuje błędne wartości.

Problem mam taki, że podpunkt 3 nie chce wyłączać urządzenia. Coś nie działa ta funkcja: "Jeśli wilgotność >60%". Wie ktoś jak problem rozwiązać?

Edytowane przez kardaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...