Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Smart home xiaomi/homebridge

feral777
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Niedługo będę starał się zbudować swój pierwszy smart home. W związku z tym, że na codzień działam w ekosystemie Apple to jedynym racjonalnym wyjściem wydaje się konstrukcja raspberry pi + homebridge. Docelowo chciałbym obsługiwać wszystkie smart sprzęty z poziomu Homekita. I tutaj rodzą się pytania, bo temat smart urządzeń xiaomi jest tak zawiły, że nie jestem już pewien co będzie najlepszym rozwiązaniem. Wstępnie wymyśliłem sobie zestaw: bramka aqara + zestaw czujników, air purifier 3h i Roborock S6. Rozumiem, że zestaw aqara będzie działał bezpośrednio z homekit, bo ma jego wsparcie, natomiast Purifier i Roborock będą podłączone przez Homebridge. Czy takie połączenie pozwali mi na automatyzację łączoną aqara + purifier (np. w momencie otwarcia okna - wyłącz purifier)? Gdzieś natknąłęm się na informację, że niektóre modele EU są pozbawione automatyzacji i trzeba brać wersje CN, czy w tym wypadku to ma znaczenie? Czy w ógóle w takim scenariuszu powinienem myśleć o wersjach EU wszystkich sprzętów czy CN? Dodam, że nie zależy mi na wsparciu dużej ilości sprzętów z poziomu apki Mi-home, bo chciałbym aby te brakujące nadrabiał właśnie Homebridge, tylko czy to wszytko będzie razeł hulało :)?

Z góry dziękuję za pomoc.

• Developer

nie znam sie nie homebridge, ale na logike to wystawia sprzet do homekit, wiec mozesz sobie z poziomu homekit automatyzowac wszystko lokalnie i nie obchodzi cie automatyzacja z chmury xiaomi. co do automatyzacji to stare modele 2s/pro eu nie mialy fabrycznie (mozna bylo dodac modem), ale to i tak dotyczylo tylko chmury xiaomi.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...