Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Evaporative 2 - regionalizacja


sergi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy jest możliwe, żeby zrobić scene do zmiany regionów dla Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier

tego starszego bez wyświetlacza ? W tej chwili w aplikacji jest ten sam problem co z nowszą wersją. Nie da się nic ustawić bez zmiany czasu na chiński. Dla nowszej oczywiście scena ze zmianą regionu jest widoczna

Edytowane przez slovick1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem z nawilżaczem z wersją pierwszą bez wyświetlacza kupioną na Ali z polską wtyczką, więc to chyba jakaś wersja na rynek europejski. Wszystkie sprzęty mam na serwerze chińskim, więc pierwszy raz zainstalowałem zmodowana aplikacje i wgrałem plugin wg instrukcji rezmusa. Na Androidzie sprzęt jest widoczny w zmodowanej apce, mogę tworzyć automatyzacje, jednak na co dzień używam iosa, a tam urządzenie po wgraniu plugina nie jest widoczne na oryginalnej apce. Jedynie co jest widoczne to automatyzacje na liście utworzone na Androidzie, które normalnie działają. Czy ja robię coś źle, czy to tak ma być, że nigdy nie zobaczę sprzętu na mojej apce w ios?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rezmus napisał:

ios nie ma moda, wiec nic nie zrobisz.

Po prostu w wielu opisach mówiłeś że jak się wgra moda na Android to potem można z tych sprzętów na tym samym koncie jakoś korzystać na ios, no albo ja tak to pokrętnie zrozumiałem ☹️ No cóż, ważne że automatyzacje mi działają i prawie wszystkie funkcje uruchamiam automatyzacja mi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer
1 minutę temu, BeneQ43 napisał:

Po prostu w wielu opisach mówiłeś że jak się wgra moda na Android to potem można z tych sprzętów na tym samym koncie jakoś korzystać na ios, no albo ja tak to pokrętnie zrozumiałem ☹️ No cóż, ważne że automatyzacje mi działają i prawie wszystkie funkcje uruchamiam automatyzacja mi ?

zle zrozumiales. pisalem tylko dla nawilzacza z wyswietlaczem, ze jak modem wylaczysz region lock to bedzie normalnie dzialal na ios. regiony na ios dla wszystkich urzadzen dalej sa, tak samo jak w org apce na android. ominiecie tego to byl jeden z powodow zrobienia moda.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rezmus napisał:

zle zrozumiales. pisalem tylko dla nawilzacza z wyswietlaczem, ze jak modem wylaczysz region lock to bedzie normalnie dzialal na ios. regiony na ios dla wszystkich urzadzen dalej sa, tak samo jak w org apce na android. ominiecie tego to byl jeden z powodow zrobienia moda.

Teraz już ogarniam wszystko, dzięki. Kurcze teraz bym szukał tylko tego z wyświetlaczem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam nawilżacz pierwszej generacji bez wyświetlacza w wersji EU. Nie wiem dlaczego wyskoczył mi komunikat o regionie. Podmieniłem plugin i hula. Mam jednak pytanie co się wydarzyło, że mimo, iż wersja EU to ma problem z regionem. Mam odkurzacz China i może dodałem przy pierwszym uruchomieniu region China? Pytanie w związku z tym czy można jakoś przenieść to urządzenie na Polski serwer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/15/2020 at 6:35 PM, rezmus said:

id 1001203, ale chyba lepiej wlaczyc to z buttona (3s brightness) skoro i tak trzeba to recznie wlaczac/wylaczac.

Witam, coprawda dopiero sie zarejestrowalem, forum czytam jednak od kilku tygodni, przebranlem watki Xiaomi Home, o nawizlaczu i Odkurzaczu Mop Pro, generalnie kopalnia wiedzy ale i tak mam problem z pluginami i ich edycja jak opisywane w kilku miejscach

Mod VEVS

Czy ktos moze podpowiedziec w ktorym miejscu znalezc main.bundle do podmiany linijek kodu jak opisal kolega rezmus ?

Jestem w Android/Data\com.xiaomi.smarthome\files\plugin

1001203 znajduje sie i w download i w install natomiast nie jestem w stanie nigdzie wyszukac tych komend do podmiany

Czy plik automatyzacjny zhimi.humidifier.c4.json wrzucam do vevs\automations\ i to wszyskto :)?

Z gory dziekuje spolecznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rezmus napisał:

600 to cena kosmos. bralem za ~400 w wakacje, a dalo sie nawet kupic z dhgate za ~250 (bo sklep myslal, ze apka zablokowana).

Dostałeś za 400zl wersję z wyświetlaczem ? Teraz między Aledrogo a Aliexpress nie ma różnicy w cenie.

Edytowane przez maras26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rezmus said:

wrzuc do /vevs/automations/ i po zabiciu apki powinna byc ta akcja w scenach dostepna. oczywiscie musisz miec w miare nowy firmware, bo fabryczny nie mial tej opcji.

Apka zabita jednak nadal sceny nie widzę, firmware najnowszyy

IMG_20210108_140754.jpg

IMG_20210108_140832.jpg

IMG_20210108_141000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maras26 said:

Witam, jestem przed zakupem nawilżacza, czy warto dopłacać do wersji z wyświetlaczem? Stara wersja na Aliexpress 380zl z wysyłką z PL, a nowa już ponad 600zł. Jakie są między nimi różnice poza oczywiście wyświetlaczem i zasilaczem zewnętrznym?

Na Pepper  jest aktualna okazja na wersję z LCD za 405 PLN (portal dhgate)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, rezmus said:

pokazales warunki, a to sa akcje.

O jaaaa, masz rację przepraszam za zawracanie głowy!

Podpowiesz jeszcze proszę żebym zrozumiał na przyszłość 

Jak pokazać Clean mode w apce

Android/Data\com.xiaomi.smarthome\files\plugin

1001203 znajduje sie i w download i w install natomiast nie jestem w stanie nigdzie wyszukac tych komend do podmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...