Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiaomi home mod a homekit

Greg
 Share

Recommended Posts

Aha ? mam dwa telefony. ios oraz android. Zastanawiam się czy mogę na androidzie zainstalować mod i jednocześnie korzystać z home na ios. Aktualnie mam zwykła wersje aplikacji na serwerze chińskim (dużo urządzeń z Chin) Bardzo powoli to chodzi...

Cześć fabryczny, cześć upgrade a cześć jest w homekit via homebridge. Poza tym Hub aqara oraz xiaomi multigateway. 

Ogolnie wszystko działa zarówno w xiaomi oraz homekit. Homekit służy mi do integracji z urządzeniami z poza eko systemu xiaomi (np sonoff) Trzeba jednak uczciwie powiedzieć,  aplikacja xiaomi ma więcej możliwości konfiguracyjnych niż homekit dlatego często do niej sięgam.

• Developer

generalnie nie powinno byc problemu jak dodasz te urzadzenia do homekit, bo on nie zalezy od regionu na ktory jest podpiete dane urzadzenie w chmurze mijia. oczywiscie w ios mi home na eu tam gdzie normalnie nie dziala to dalej dzialac nie bedzie.

Kontynuując ten temat natrafiłem na pewien problem. Otóż z pewnych powodów przerzuciłem większa cześć urządzeń zigbee z bramki multigateway do bramki aqara. W xiaomi home panuje nowy porządek. Natomiast w homekit cześć urządzeń (usuniętych z bramki multigateway) w dalszym ciągu pojawia się w homekit. Skutkiem tego cześć urządzeń 5 - szt jest w homekit podwójnie. 

Czy potrzebny jest dłuższy czas a może należy wykonać jakieś działanie?

dodam, ze po operacji migracji urządzeń usunalem bramki z aplikacje homekit i dodałem je ponownie.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...

adblock-th.png

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

I accept