Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Bramka Xiaomi Gateway 3 i urządzenia 'dzieci'

Rosso
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

jestem (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem na chwilę obecną urządzeń Xiaomi Home, tj.

• Bramka: Xiaomi Gateway 3
  • Xiaomi Mi czujnik temperatury i wilgotności 2, tj: zdjęcie

Zainstalowałem aplikację Xiaomi Home (wersja mod), wszystko ładnie się skonfigurowało i pojawił się problem.

Wchodząc w aplikacji do bramki i chcąc dodać "urządzenie dziecko" na liście nie ma czujnika temperatury i wilgotności ☹️

Czy ja coś robię źle? Czy może te czujniki nie ma możliwości dodać do tej bramki? Bardzo proszę o pomoc i poradę.

PS. Zostawię otwarty nowy temat, żeby w przyszłości móc dodawać w jednym temacie inne wątki.

11 minut temu, rezmus napisał:

do bramki dodajesz tylko zigbee. ble parujesz z kontem przez bluetooth i jak bedzie w zasiegu bramki to za jakis czas pojawi sie na liscie urzadzen ble widzianych przez ta bramke.

Czyli jak dobrze rozumiem, czujnik mam dodać bezpośrednio do aplikacji przez bluetooth, a następnie później pojawi się na liście urządzeń 'dzieci' w bramce?

Jak mam uruchomioną bramkę i dodany czujnik przez bluetooth do aplikacji to po wyłączeniu bluetooth nie mogę nawiązać połączenia z czujnikiem, a chciałbym móc przez bramkę mieć cały czas dostęp do czujnika. Czy to nie tak powinno działać?

• Developer

poczekaj godzine i poszukaj go pod bramka ble. urzadzenia ble przesylaja swoj stan przez bramke ble do chmury co okolo 10 minut. dane ktore widzisz sa mniej lub bardziej historyczne, live tylko bluetooth.

Screenshot_2020-08-07-09-14-04-291_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2020-08-07-09-14-16-855_com.xiaomi.smarthome.png

Edited by rezmus

10 minut temu, rezmus napisał:

poczekaj godzine i poszukaj go pod bramka ble. urzadzenia ble przesylaja swoj stan przez bramke ble do chmury co okolo 10 minut. dane ktore widzisz sa mniej lub bardziej historyczne, live tylko bluetooth.

Ok, sprawdzę to wieczorem. Czyli mimo wszystko te czujniki powinny się pojawić na liście i wtedy powinienem mieć do nich dostęp przez wifi?

14 minut temu, rezmus napisał:

patrz screeny, tam szukaj.

Ok, a odpowiedź mi proszę jedno jeszcze: jak te urządzenia pojawią się na tej liście to wtedy one automatycznie połączą się z bramką i ja w telefonie mogę mieć do nich dostęp przez wifi, a nie przez bluetooth, zgadza się?

Czy w aplikacji muszę mieć ustawiony język angielski czy może być ustawiony polski?

Edited by Rosso

• Developer

technicznie urzadzenia ble nie lacza sie z bramka, tylko rozglaszaja informacje o sobie zwykle co 10 minut. jesli w zasiegu znajdzie sie dowolna bramka ble (podpieta do tego samego konta xiaomi) to ona te informacje rozgloszone przez sensor ble przesyla do chmury i tam sa zapisywane, a wizualnie urzadzenie pojawia sie na liscie ble danej bramki. po wejsciu w urzadzenie jesli bedziesz mial uruchomiony bluetooth i bedziesz w zasiegu urzadzenia to odczyt bedzie live, w przeciwnym razie bedziesz widzial dane zapisane w chmurze. wtedy odczyt biezacy to realnie moze to byc przykladowo pomiar zrobiony 1-10 minut temu.

12 minut temu, rezmus napisał:

technicznie urzadzenia ble nie lacza sie z bramka, tylko rozglaszaja informacje o sobie zwykle co 10 minut. jesli w zasiegu znajdzie sie dowolna bramka ble (podpieta do tego samego konta xiaomi) to ona te informacje rozgloszone przez sensor ble przesyla do chmury i tam sa zapisywane, a wizualnie urzadzenie pojawia sie na liscie ble danej bramki. po wejsciu w urzadzenie jesli bedziesz mial uruchomiony bluetooth i bedziesz w zasiegu urzadzenia to odczyt bedzie live, w przeciwnym razie bedziesz widzial dane zapisane w chmurze. wtedy odczyt biezacy to realnie moze to byc przykladowo pomiar zrobiony 1-10 minut temu.

Ok, chyba kumam :) Sprawdzę wieczorem i jak będę miał problem to się odezwę.

Czy w aplikacji muszę mieć ustawiony język angielski czy może być ustawiony polski?

10 minut temu, rezmus napisał:

jezyk nie wplywa na funkcjonalnosc.

Ok, dziękuję bardzo za rady!!!

W przyszłości chciałbym zamontować na grzejnikach termostaty z możliwością komunikowania się z Xiaomi Home poprzez tą bramkę. Chciałbym mieć możliwość ustawienia schematu takiego działania: czujnik temperatury informuje, że temp. w pomieszczeniu wynosi 20 stopni, to wtedy termostat się uruchamia i przy nagrzaniu do temperatury np. 24 stopni termostat się wyłącza, lub podtrzymuje taką temperaturę. Czy takie coś jest możliwe do skonfigurowania? Jaki inteligenty termostat byś polecił?

• 3 months later...

Kupiłem czujnik otwarcia drzwi tzw. kontaktron, problem w tym że łączy się tylko z telefonem przez bluetooth, a w opcjach pokazuje mi brak bramki. Czy ten czujnik jest ble i nie będzie mi wysyłał alarmów otwartych drzwi na bieżąco, tylko za pośrednictwem chmury, proszę o pomoc bo zaczynam dopiero przygodę ze Smart domem. Dodam, że posiadam bramkę w wersji 3.

16062670614863720428454251159778.jpg

Edited by maras26

Czujnik jest CN, region mam ustawiony PL, jak zmieniłem na CN to jest podpięty do bramki V3, ale serwery CN to jest mega kicha, wolne do takiego stopnia, że żarówki reagują z opóźnieniem. @rezmus czy w tej sytuacji pozostaje tylko CN czy mogę próbować na innych serwerach w Europie, jakby tego było mało to serwer z CN nie chce ściągać mi map z odkurzacza Roborock S5 max. Dodam, że apke ma modowana.

16 godzin temu, rezmus napisał:

sa tylko takie serwery, reszta to mapowanie. niemcy, rosja, indie, usa, singapur, chiny (od najnizszego pinga do najwyzszego).

Rozumiem, że poza EU jest szansa, że połączy czujnik temperatury i kontaktron z Ble o którym wcześniej pisałem? Jak zmienię region to stracę ustawienia, ale czy wracając np. do PL ustawienia będą przywrócone?

Edited by maras26