Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Czujnik temperatury i wilgoci

XiaomiSmartHome
 Share

Recommended Posts

Witam,
kupiłem do swojego smart zestawu czujnik wilgoci i temperatury (ten kwadratowy z wyświetlaczem) i połączyłem go bezpośrednio z telefonem przez bluetooth poza miejscem gdzie mam bramkę xiaomi. 
Teraz mam taki problem, że czujnik działa tylko kiedy telefon jest w zasięgu bluetooth razem z czujnikiem. W ogóle nie mogę go sparować z bramką i nie mogę obsługiwać czujnika przez WI-FI. 
Widzę po zdjęciu klapki z tyłu, że jest tam możliwość restartu ale niestety nie wiem jak to ma działać i nie mogę znaleźć takiej instrukcji. 
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak połączyć ten czujnik z bramką zamiast z telefonem?

cześć, czy w swoim zestawie masz urządzenie z bramką BLE, które jest konieczne, aby osiągnąć efekt, o który Ci chodzi? Działa to tak, że czujnik połączy się z urządzeniem BLE, to przez WiFi z internetem i dopiero wtedy będziesz miał zdalny dostęp

wspominasz o bramce, ale jakiej? 

Edited by KristofX

czyli ten zawierający bramkę zigbee, 2x czujnik ruchu, 2x czujnik otwarcia/zamknięcia i 1x włącznik
no to niestety musisz dokupić coś z bramką BLE, najbardziej rekomendowana będzie inna bramka nazywana multimode obsługująca zigbee/ble/mesh zasilana przez microusb, tylko uwaga bo obecnie ona jest dedykowana tyko na rynek chiński i będziesz musiał wejść w moda lub być na serwerze chińskim, ale jeśli nie będziesz chciał dublować bramki (chociaż jeśli myślisz i rozbudowie systemu, to będziesz musiał, bo ta co kupiłeś to najbardziej ograniczona i najsłabiej rozwijana z bramek) to masz do wyboru jeszcze inne urządzenia, poszukaj w głównym wątku, tam kilkukrotnie zamieszczana była lista urządzeń zawierających bramki BLE, są to kamery, lampy, nawilżacze i inne

Dzięki za odpowiedź. Chyba już zaczynam rozumieć o co w tym wszystkim chodzi😉. Wygląda na to, że czujnik temperatury ten okrągły bez wyświetlacza da sobie radę z tą bramką. Spróbuję na razie w tym kierunku pójść a potem coś BLE znajdę. Mam coraz więcej tych zabawek więc i tak mnie to czeka... 

• 1 month later...

Kupiłem 3 te czujniki wilgotności i temperatury kwadratowe z wyświetlaczem oraz mam nawilżacz xiaomi evaporative humidifier 1, oczyszczacz 3H i zmodyfikowaną aplikację Mi Home. Jak wchodzę w aplikacji na BLE pokazuje do wyboru nawilżacz albo oczyszczacz i teraz który nie wybiorę to i tak nie znajduje tych czujników temperatury jak z samego telefonu je podłączę to działa ale przez te dwie "bramki" już niestety nie. Pomoże mi ktoś z tym problemem ?

Oczyszczacz 2.0.7.0014, a nawilżacz 1.6.7.1005 w apce pokazuje, że aktualne jak przełączę na Chiński serwer to pokazuje nowsze ale nie aktualizuje bo czytałem na forum ok. pół roku temu, że ktoś tak zaktualizował nawilżacz i później mu pomagałeś wrócić do starej wersji oprogramowania bo coś nie działało dobrze.

• Developer

oczyszczacz 2.0.7 ma zablokowana bramke ble, ale nawilzacz powinien pokazywac. mozesz zrobic screen z profile > bramki ble co tam widac? pewnie beda 2 urzadzenia i 0 sensrow. w 3h moge ci zmienic fw na 2.0.5, ktory widzi ble, a w cb1 moge wlaczyc bramke.

• Like 1

Rezmus muszę przeprosić za zawrócenie głowy, ogólnie nawilżacz mi nie wykrywał jakieś 2 miesiące temu tych czujników, a oczyszczacz kupiłem tydzień temu i też nic nie pokazał. Teraz wyciągnąłem z szafy nawilżacz właśnie go podłączyłem do gniazdka żeby zrobić screen i patrzę, a nawilżacz nagle wykrywa te czujniki (super), a oczyszczacz niestety pokazuje 0 urządzeń. Teraz mam kolejne pytanie jak wyłączę bluetooth w telefonie to w którym miejscu powinny mi się wyświetlać wartości z czujników bo narazie jak wszedlem w czujniki to wyświetla się tylko info żeby właczyć bluetooth ale czytałem w jednym z wątków że wartości pojawią się za godzinę bo BLE ma takie odświeżanie? Co muszę zrobić żebyś mi zmienił fw na 2.05? Z oczyszczacza chcę korzystać cały rok, a nawilżacz włączam tylko w sezonie grzewczym.

• 2 weeks later...

Mam te czujniki małe kwadratowe na baterie cr2032 podłączone pod ble z nawilżacza. Jak wejdę w czujnik w mi home to pokazuje przez moment historie i przycisk historia. Po 2/3 sekundach wykres i przycisk znika i pokazuje brak danych, co jest problemem?  Aktualna temp i wilgotność pokazuje cały czas. Czy to normalne zachowanie, jak czujnik po wejściu w niego połączy się bezpośrednio przez bt z telefonem? 

Edit: jak o pochodziło chwilę to nic nie znika ale ma w ogóle historii. Jest tylko jeden pomiar na wykresie. Nie będzie historii przy ble z nawilżacza czy jak? 

Chyba dopiero wyjściu z domu i rozłączeniu z czujnikami to ruszyło i wygląda, że jest ok. 

Edited by cort06

• 1 month later...

Cześć, też mam problem z bramką BLE w oczyszczaczu 3H (wersja oprogramowania 2.1.3.0017) i bramce Xiaomi Mijia ZNDMWG03LM (1.4.7_0065). Mam zmodowaną apkę, w profilu użytkownika widać obie bramki BLE, ale nie widać żadnych urządzeń do połączenia (chodzi o czujniki temperatury i wilgotności). Jestem podłączony pod region chiny. Może ktoś pomóc w tym temacie?

Edited by lord_gargamel
błąd składniowy

Żeby nie zakładać kolejnego tematu o tym czujniku kwadratowym na bt z wyświetlaczem to zapytam tutaj. Wiecie może czy pokazuje on właściwą wartość wilgotności powietrza? Pytam, bo kupiłem 2 takie czujniki, ale w domu już miałem inne 2, ale nie smart. Teraz tak: Wszystkie czujniki pokazują taką samą wartość temperatury, natomiast 2 czujniki smart pokazują taką samą wilgotność i 2 czujniki nie smart taką samą, ale różnią się one od siebie o około 10p.p. (jak na zdjęciu)

IMG_20201122_114121.jpg

W dniu 21.11.2020 o 09:55, rezmus napisał:

osobiscie usunal bym sensor i sparowal ponownie przez bt (czasem to z tym sensorem pomaga). wejdz tez w 3h na liscie bramek ble to powinno aktywowac ble na tym urzadzeniu. co do mgl03 to masz tam switch w pluginie on/off bramki ble.

Dodałem bramkę i oczyszcz jeszcze raz, sparowałem czujniki z telefonem i teraz widać je przez bramki ble. Mimo to odczyt danych trwa długo, czasem nie udaje się w ogóle, ale lepsze to niż nic. Dzięki.

W dniu 22.11.2020 o 11:49, nowy_uzytkownik napisał:

Żeby nie zakładać kolejnego tematu o tym czujniku kwadratowym na bt z wyświetlaczem to zapytam tutaj. Wiecie może czy pokazuje on właściwą wartość wilgotności powietrza? Pytam, bo kupiłem 2 takie czujniki, ale w domu już miałem inne 2, ale nie smart. Teraz tak: Wszystkie czujniki pokazują taką samą wartość temperatury, natomiast 2 czujniki smart pokazują taką samą wilgotność i 2 czujniki nie smart taką samą, ale różnią się one od siebie o około 10p.p. (jak na zdjęciu)

IMG_20201122_114121.jpg

Wilgotnosc w tych czujnikach potrafi miec roznice do ok. 10% wzgledem urzadzenia wzorcowego (ze swiadectwami bledow). Temperatura za to w zakresie 15-27 stopni ma sredni blad na poziomie 0.13 stopnia

• Like 1