Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Gateway Xiaomi vX vs Aqara

LukaszDrago
 Share

Recommended Posts

Hej!

Niestety moja bramka Aqary umarła śmiercią nienaturalną, a więc nadszedł czas na zmiany. 

Bramkę kupiłem razem z zestawem czujników Aqara ( drzwi\okien, zalania, temp) i chciałbym aby dalej one działały i nie trzeba było ich wymieniać, a i dalej rozbudowywać chce mój mały smart Home, więc fajnie by było jak by wszystko dalej się trzymało w apk MiHome lub później dało się spiąć z HomeAssistant.
Tyle tytułem wstępu wydaje mi się, że będzie ok.

Mam więc teraz dylemat Xiaomi Gateway v2 vs Aqara Gateway vs "Xiaomi Gateway V3". Aqara i v2 z tego co mi wiadomo połączą się z czujnikami aqara i będzie to działać, ale nie mam pojęcia co z V3? Ktoś ją ma, używa? Jak szukałem w google to zdania są podzielone, a na forum nie widzę takiego problemu. 

• Developer

v2 to troche taki zabytek, ale jako jedyna mozna spiac z HA (jesli ci zalezy na bramka + sensory zamiast zigbee2mqtt). nowych sensorow nie bedzie obslugiwala. v3 obsluguje generalnie wszystko z mi/aqara (z malymi wyjatkami).

Edited by rezmus

@rezmus
Czyli reasumując
jak HA to V2
V3 powinno na 99% połączyć się z tym co mam 
Aqara jak V2 ale nie połączę do HA
zigbee2mqtt - poczytam bo 1 słyszę, ale to jak dobrze rozumiem na szybko to mogę zapomnieć o bramkach od Xiaomi, Aqara itp i zastąpić to tym?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...