Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MACIUS

3.5.8.034 znikła funkcja mopowania na jodełkę Y

Recommended Posts

Posted (edited)
21 godzin temu, Piasek3 napisał:

Udało się :)

Dzięki @rezmus :D 

A dla mniej doświadczonych w Androidzie robimy tak:

1. Odinstaluj obecną aplikację Xiaomi Home ( jeśli pamiętasz login i hasło to nie stracisz żadnych ustawień )

2. Stwórz bezpośrednio w pamięci wewnętrznej telefonu katalog /vevs/automations/  i kopiujemy tu plik viomi.vacuum.v6.json

3. Pobierz i zainstaluj aplikację z tego wątku https://xiaomifans.pl/topic/1066-mod-xiaomi-home-mi-home/

4. nadaj aplikacji uprawnienia do pamięci androida, w trakcie instalacji lub po niej ( aplikacja może o to nie poprosić )

5. uruchom aplikację i zaloguj się na konto Xiaomi

6. w samej aplikacji zgodnie z wytycznymi @rezmus : automatyzacja, jesli > uruchom recznie, to > set mop mode do wyboru Y/S. uruchamiamy scene,

7. jeśli w automatyzacji nie pokaże się nam opcja "set mop mode" to znaczy że coś zostało zrobione nie poprawnie

8. uruchamiamy mopowanie i powinien jeździć w Y

Zainstalowałem moda wrzuciłem plik json V6 do katalogu vevs/automations. Wybieram Automatyzacja wybieram + aby dodać scenę, w Jeśli wybieram Wykonaj ręcznie , mam opcję Włącz/wyłącz scenę, Wyślij powiadomienie lub Opóźnienie , nigdzie nie widzę opcji Set mop mode

Co jest nie tak.

Edited by MACIUS

Posted (edited)

"vevs/automations" musi być w katalogu głównym pamięci lokalnej.

Podczas instalacji moda musisz mu zezwolić na dostęp do wszystkiego, czego chce.

Po instalacji zaloguj się do swojego konta. Ja musiałem jeszcze po logowaniu wyłączyć i ponownie załączyć program.

Dopiero wtedy wczytało wszystkie dane z konta i pojawił mi się odkurzacz :)

Potem wybierasz "Automatyzacja" > "+" > "Wykonaj ręcznie" > "Twój odkurzacz" > "set mop mode" > "1" > "Gotowe" - zapisz to i uruchom.

Edited by Amoeba

Posted (edited)

dodalem na szybko do plugina mop mode Y/S (wlaczone Y, wylaczone S). mozna bylo zrobic lepiej, ale nie chce mi sie grzebac ;) nie sprawdzalem, ale powinno dzialac.

main.bundle podmieniamy w /Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000142/1005599/android/main.bundle

Screenshot_2020-04-18-14-20-05-063_com.xiaomi.smarthome.png

main.bundle

Edited by rezmus
  • Thanks 1

48 minut temu, rezmus napisał:

dodalem na szybko do plugina mop mode Y/S (wlaczone Y, wylaczone S). mozna bylo zrobic lepiej, ale nie chce mi sie grzebac ;) nie sprawdzalem, ale powinno dzialac.

main.bundle podmieniamy w /Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000142/1005599/android/main.bundl

main.bundle 2 MB · 2 pobrania

Rezmus dzięki jesteś wielki :). Programowo się wszystko udało i jest OK faktyczną prace sprawdzę później... :)

Mam jeszcze pytanie czy u Ciebie w tym nowym zainstalowanym wg Twojej instrukcji w Mi Home ciągle wyświetla się aktualizacja, której nie można zrobić?  Program mam z najnowszym numerem wersji ze strony www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html (5.6.73 *)...

Posted (edited)

@Piter V2 aby zrobić aktualizację musisz mieć subskrybcję, inaczej musisz czekać 3 dni i dopiero pobrać ją ze strony

Edited by KristofX
  • Thanks 1

to, ze Y/S bedzie wybor oficjalnie to sie spodziewalem, bo w v7/v8 tak jest ;) generalnie kazdy plugin, ktory idzie do wszystkich musi przejsc certyfikacje mijia i pewnie nie zaczeli tego wczesniej, wiec musza czekac ;)

• Thanks 1

4 godziny temu, KristofX napisał:

@Piter V2 aby zrobić aktualizację musisz mieć subskrybcję, inaczej musisz czekać 3 dni i dopiero pobrać ją ze strony

Czy będzie to coś nowszego niż na stronie?

Posted (edited)
Godzinę temu, Piter V2 napisał:

Czy będzie to coś nowszego niż na stronie?

To co subskrybenci dostają przez aplikację pozostali po 3 dniach mogą pobrać manualnie ze strony, zawsze to jest kolejna nowsza wersja

Edited by KristofX
  • Thanks 1

Posted (edited)

Wszystko udało się zainstalować dzięki:

a) wiedzy Rezmusa

b) cierpliwości Amoeby

c) życzliwości Piaska3

Dziękuję wszystkim

Pytania do Rezmusa :

1) czy można przywrócić poprzednią wersję językową (była wyraźniejsza)

2) czy jest sposób aby Viomi po odkurzaniu zatrzymał się tam gdzie skończył zanim zacznie wracać do bazy lub podjechał w wcześniej zaznaczone na mapach miejsce w którym mam kosz na śmieci. Byłaby to fajna opcja dla tych którzy Viomi trzymają zaparkowany pod łóżkiem.

Jako osoba kompletnie zielona której udało się to wszystko ogarnąć postanowiłem wszystkie rady udzielone mi zebrać w całość i podać w jednym poście

Instrukcja

1. Odinstaluj obecną aplikację Xiaomi Home ( jeśli pamiętasz login i hasło to nie stracisz żadnych ustawień )

2. Stwórz bezpośrednio w pamięci wewnętrznej telefonu katalog /vevs/automations/  i kopiujemy tu plik viomi.vacuum.v6.json      ja w Androidzie 4.4  użyłem apki : Pliki   nie wiem jak mogą to mieć inne Androidy

3. Pobierz i zainstaluj aplikację moda MiHome z tego wątku https://xiaomifans.pl/topic/1066-mod-xiaomi-home-mi-home/

poniżej pod pkt.8 podałem również bezpośrednie linki do tej rosyjskiej strony z modami

4. nadaj aplikacji uprawnienia do pamięci androida, w trakcie instalacji lub po niej ( aplikacja może o to nie poprosić )

5. uruchom aplikację i zaloguj się na konto Xiaomi

6. w samej aplikacji zgodnie z wytycznymi @rezmus : automatyzacja, jesli > uruchom recznie, to > set mop mode do wyboru Y/S. uruchamiamy scene,  -  mi osobiście pomogła następująca podpowiedź:  Potem wybierasz "Automatyzacja" > "+" > "Wykonaj ręcznie" > "Twój odkurzacz" > "set mop mode" > "1" > "Gotowe" - zapisz to i uruchom.

7. jeśli w automatyzacji nie pokaże się nam opcja "set mop mode" to znaczy że coś zostało zrobione nie poprawnie

8. uruchamiamy mopowanie i powinien jeździć w Y

dodatkowe informacje

Mod MiHome czyli zmodyfikowaną aplikację, która obsługuje wszystkie urządzenia na każdym regionie (z pewnymi wyjatkami), modyfikacje automatyzacji, itp. można pobrać

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

dla nieznających rosyjskiego kliknij w 3 z kolei link (numer może już być wyższy bo wersje są ciągle rozwijane)

rus.jpg.fb4e95b94036175ca9a23accbcc3e07e.jpg

Niby ma się wprowadzić następujące dane użytkownikać user: (pusty)
haslo: boldem na dole strony z modem (9-10 cyfr)

ale ja wpisałem mojego użytkownika i moje hasło i przywrócił mi moje urządzenia wcześniej zarejestrowane w MiHome

A tu są wszystkie wersje moda MiHome

https://ru.kapiba.ru/mihome/files/old/

vevs/automations" musi być w katalogu głównym pamięci lokalnej.

Podczas instalacji moda musisz mu zezwolić na dostęp do wszystkiego, czego chce.

Po instalacji zaloguj się do swojego konta. Ja musiałem jeszcze po logowaniu wyłączyć i ponownie załączyć program.

Dopiero wtedy wczytało wszystkie dane z konta i pojawił mi się odkurzacz

Rezmus zrobił też przełącznik - plugin mop mode Y/S (wlaczone Y, wylaczone S)   i to jest SUPER

Żeby go zainstalować w tym celu trzeba pobrać plik:   main.bundle      znajdzisz go na tej stronie we wpisie rezmusa

https://xiaomifans.pl/topic/1574-358034-znik%C5%82a-funkcja-mopowania-na-jode%C5%82k%C4%99-y/page/2/?tab=comments#comment-27129

I podmienić czyli zapisać zastępując w katalogu

/Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000142/1005599/android/main.bundle

Żeby to zrobić w Androidzie 4.4 znalazłem apkę Pliki (Katalogi) wybrałem: lokalne  i dalej przechodziłem tak jak ścieżka podana powyżej

Edited by MACIUS
  • Like 1

NIE INSTALUJECIE AKTUALIZACJI 3.5.8_0034

Wersja 3.5.3_0030 nie miała map pięter, ale działała stabilnie i sprzątała bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o tej najnowszej.

@rezmus jeszcze raz dziekuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu, a czy orientujesz się czy można wrócić do wcześniejszej wersji softu?

Niestety mój odkurzacz ma więcej przypadłości po aktualiazacji :(, tak jak opisali w oficjalnym komunikacie i także inne :( np:

- nie chce zacząć pracy, po naciśnięciu start na 1 sekundę włącza się silnik odkurzacza i lasera po czym się wyłącza, i po kilkunastu sekundach w aplikacji znowu wyświetla się Start, muszę klikać kilkanaście razy Start/Pause aż w końcy wystartuje,

- jak już wystartuje, to najczęściej  podczas objeżdzania samego pomieszczenia, ale także w trakcie sprzątania potrafi się po prostu wyłączyć w środku pracy, i nie jest to spowodowane niskim poziomem naładowania baterii, trzeba ponownie go uruchamiać, nie zapamiętuje w tym momencie swojej pracy i zaczyna sprzątanie na nowa,

- jakość sprzątania ( odkurzanie i jednoczesne mopowanie ) spadła do poziomu nie akceptowalnego, mopowanie w "S" wleczone zostawia straszne smugi, mopowanie w "Y" uruchomione dzięki pomocy @rezmus daje lepsze efekty, ale jest dużo gorsze w porównaniu do poprzedniej wersji FW, poprzednie mopowanie w "Y" było gęstsze, teraz wygląda jak by część powierzchni została pomijana :(,

- dodatkowo w odkurzaczu pogorszył się cały argotrytm podczas sprzątania, tzn, potrafi nagle zakręcić się w okół własnej osi, przerwać sprzątanie w danym miejscu, przejechać po przekątnej pokoju w zupełnie inne miejsce (które wcześniej sprzątał) i sprzątać ponownie

- pogorszyło się także samo rozpoznawanie przeszkód, odnoszę wrażenie że odkurzacz uderza o przeszkody znacznie częściej i z większą siłą niż robił to wcześniej

Posted (edited)

Skusiłem się, wykonałem wszystko sposobem rezmusa i żałuję... :( Przyłączam się do powyższego pytania jak przywrócić soft ver. 3.5.8.030? Czy wogóle da radę? :(

P.S. dla jasności sposób rezmusa na Mi Home (strona .ru) jest super. zwalony jest soft robota przez viomi !!!

Edited by Piter V2

Posted (edited)

Mi po wgraniu moda działa dobrze aczkolwiek może macie rację że sprząta mniej dokładnie

Jeśli byłby sposób na wgranie FW tyle że u mnie było 3.5.3 to ja też jestem chętny - Rezmus czy możesz pomóc?

Edited by MACIUS

W dniu 18.04.2020 o 18:10, rezmus napisał:

to, ze Y/S bedzie wybor oficjalnie to sie spodziewalem, bo w v7/v8 tak jest ;) generalnie kazdy plugin, ktory idzie do wszystkich musi przejsc certyfikacje mijia i pewnie nie zaczeli tego wczesniej, wiec musza czekac ;)

Jeśli byłby sposób na wgranie FW tyle że u mnie było 3.5.3 albo nawet 3.5.2 to ja  jestem chętny - Rezmus czy możesz pomóc?

moge zrobic downgrade do 0030, ale moze byc brick, wiec lepiej miec jakas gwarancje lub ochrone pp.

10 minut temu, rezmus napisał:

moge zrobic downgrade do 0030, ale moze byc brick, wiec lepiej miec jakas gwarancje lub ochrone pp.

rezmus możesz bardziej przystępnie wyjaśnić co może być? 😄

Posted (edited)

Rezmus muszę przyznać że humorystyczne masz te wpisy. Rozumiem, że downgrade jest równoznaczny z utratą gwarancji - czy TAK. Zatem drugie pytanie a wgrywanie modem nie powoduje utraty gwarancji - pytam bo na tej ruskiej stronie jest klikadziesiąt wersji archiwalnych może któraś z nich będzie miała starą wersję Viomi 3.5.3

Albo się mylę i wersje moda MiHome nie mają wpływu na wersję Viomi.

Z drugiej beczki  zaczęto już sprzedawać nowego Roborocka nazwali go chyba roboczo MiRobot Pro lub inaczej STYJ02YM - i co widzę w recenzji i unpackingu - on gada jak moja stara wersja 3.5.3, . Ewidentnie jest to kopia Viomi V2Pro . Czy to oznacza, że tego typu soft będzie też na Viomi V2Pro ? bo wygląd aplikacji też jest już całkiem inny .

https://hejdom.pl/blog/11-xiaomi/175-odkurzacz-xiaomi-styj02ym-viomi-v2-pro-pelna-recenzja.html

Na innym filmie mówi również po polsku

https://www.youtube.com/watch?v=uNhbzV0UKyw

Edited by MACIUS

Posted (edited)

mod nie ma wplywu na firmware. co do gwarancji to nie wiem.

ten model jest w sprzedazy od dawna w chinach (viomi.v7), a wersja global (viomi.v8) od 2 miesiecy na ali i od kwietnia w polskich sklepach. sprzetowo to w zasadzie to samo, ten sam sprzet i producent (3irobotics). masz o tym pelno info na roznych forach (jak rootowac, itp). na viomi v6 wlasnie z v7 robili port firmware (multimapy, etc.), a w kolejce jest jeszcze v8.

Edited by rezmus

19 godzin temu, rezmus napisał:

mod nie ma wplywu na firmware. co do gwarancji to nie wiem.

OK a czy przy oprogramowaniu Wersja 3.5.3_0030 i najnowszym Mi Home .ru (mod) będzie multimap?

Posted (edited)

nie. multimap wprowadza firmware 0034.

Edited by rezmus

Posted (edited)

Rezmus przypomnę mój pomysł - może wiesz gdzie to zgłosić lub wiesz że coś takiego w kolejnych wersjach już opracowano. Chodzi mi o to że teraz zawsze robot po skończonej pracy wraca do bazy. Ja mam bazę pod łóżkiem więc muszę zawsze po niego nurkować żeby go wyczyścić i dlatego fajną opcją dla mnie byłaby możliwość ustawienia w sofcie żeby robot po skończonej pracy nie wracał do bazy tylko żeby się zatrzymał tam gdzie skończył. A już super by było żeby podjechał pod kosz ze śmieciami  (czyli najpierw na mapie trzeba by oczywiście mu zapisać lokalizację tego kosza w domu) No bo jeśli w mapach potrafi zapamiętać protected area i wirtualne ściany  to dlaczego nie potrafiłby zapamiętać lokalizacji kosza na śmieci.

Po skończonym odkurzaniu lub mopowaniu robot podjechałby ( oczywiście przy wybraniu tej opcji) pod kosz i czekałby tam aż go opróżnię. Potem nacisnąłbym mu Home a on powróciłby do ładowarki

Edited by MACIUS

ktos juz to robil, ale w roborock. nie pamietam, czy da sie viomi wyslac w dowolne miejsce na mapie jesli tak to mozna latwo to zrobic modem.

Może zamiast ryzykować cofanie softu, lepiej będzie poczekać na firmware z numerkiem 0035? Podobno ma być wypuszczony na dniach.