Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

VIomi RVCLM21B 2w1 nie mopuje

Sujak
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam od 2 miesięcy ten odkurzacz. Problem jest ze zbiornikiem 2 w 1 - rozpoznaje go przy wkładaniu, mówi ładnie że "Two in one box installed" , wciskam start, a ten od razu żebym wsadził zbiornik na wodę. I tak przy każdej konfiguracji gdy chcę włączyć mopowanie. Czy jest jakaś kolejność czynności ?

3.5.3_0030 - odkurzacz Viomi Cleaning Robot model V-RVCLM21B i twierdzi ze najnowsza.
5.6.72 - wersja Xiaomi Home

Jest to o tyle problematyczne że zbiornik na wodę został roztrzaskany i nie ma możliwości mopowania, co było powodem zakupu robota.

Pomocy ...

• 2 weeks later...

Miałem podobną sytuację, tylko ze zbiornikiem na samą wodę. Robot nie chciał z nim współpracować – owszem, wykrywał go po włożeniu (słychać było komunikat „Water tank has been installed”), ale po naciśnięciu START w aplikacji „wariował” dopominając się zupełnie innego typu pojemnika (słychać było komunikat „Please make sure that 2in1 dust compartment with water tank has been installed” + niebieskie światło na przycisku robota przechodziło w szybko migające czerwone + przycisk PAUSE w aplikacji podświetlał się na czerwono). Z tego co pamiętam, to można go było zmusić do pracy poprzez naciśniecie przycisku na obudowie. Piszę o tym wszystkim w czasie przeszłym, ponieważ po aktualizacji oprogramowania robot zaczął poprawnie rozpoznawać pojemniki i mopować. Ale uwaga: w wątku "Odkurzacz Xiaomi Viomi v2 Pro (EU) - opinie i wrażenia" jest - nie wiem, czy nadal aktualne - ostrzeżenie: "NIE INSTALUJECIE AKTUALIZACJI 3.5.8_0034, do momentu potwierdzenia jej poprawnego działania". Dzisiaj pojawiła mi się w aplikacjach możliwość aktualizacji na wersję 4.29.0, ale na razie wstrzymałem się z instalacją.

• Like 1

• 5 months later...
W dniu 21.04.2020 o 23:47, grer napisał:

Miałem podobną sytuację, tylko ze zbiornikiem na samą wodę. Robot nie chciał z nim współpracować – owszem, wykrywał go po włożeniu (słychać było komunikat „Water tank has been installed”), ale po naciśnięciu START w aplikacji „wariował” dopominając się zupełnie innego typu pojemnika (słychać było komunikat „Please make sure that 2in1 dust compartment with water tank has been installed” + niebieskie światło na przycisku robota przechodziło w szybko migające czerwone + przycisk PAUSE w aplikacji podświetlał się na czerwono). Z tego co pamiętam, to można go było zmusić do pracy poprzez naciśniecie przycisku na obudowie. Piszę o tym wszystkim w czasie przeszłym, ponieważ po aktualizacji oprogramowania robot zaczął poprawnie rozpoznawać pojemniki i mopować. Ale uwaga: w wątku "Odkurzacz Xiaomi Viomi v2 Pro (EU) - opinie i wrażenia" jest - nie wiem, czy nadal aktualne - ostrzeżenie: "NIE INSTALUJECIE AKTUALIZACJI 3.5.8_0034, do momentu potwierdzenia jej poprawnego działania". Dzisiaj pojawiła mi się w aplikacjach możliwość aktualizacji na wersję 4.29.0, ale na razie wstrzymałem się z instalacją.

i co udało Ci się rozwiązać problem? u mnie nie widzi pojemnika na kurz ale mopuje bez zarzutu

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...

adblock-th.png

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

I accept