Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

może ktoś ze starszych użytkowników ma pomysł jak zsynchronizować dane z zegarka do endomondo przy użyciu Amazfit app lub jakiejś innej czarodziejskiej metody. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz już zapisane treningi to jest coś takiego jak eksport do GPX. Pliki są zapisywane na zegarku, zaimportuje je na stronie Endomondo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, moge prosić o instrukcję jak dobrać się do plików GPX na zegarku ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ekranu głównego w lewo na Sporty, później w dól do Aktywność. Tu będą Twoje aktywności, przewiń w dól wybierz jakąś później w prawo i masz Eksport.

Jak podłączyć zegarek do kompa to będą w folderze gpxdata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam jeszcze zegarka wiec ciężko mi na 100% powidzieć  ale z tego co slyszałem to mozna treningi wgrywac automatycznie na portal/applikacje Strava. A ze Strava automatycznie mozna synchronizowac z endo za pomoca tej stronki https://tapiriik.com/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Synchronizacja ze strawą jest tylko z aplikacji Amzfit Watch z marketu Google, która jest dedykowana do angielskiej wersji softu.

Co prawda można pokombinować i powinno działać z chińskim romem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie nie można po prostu zainstalować angielskiej wersji softu na zegarku który przychodzi z chińskim? Nie zależy mi na Polskim- bardziej mi zależało na synchronizacji. 

I skąd wziąć w takim razie odpowiedni soft? Bo wszędzie widzę przeróbki Chińskiego na "ludzkie" języki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to jest soft do Amazfit'a 2ki? dla mnie to wygląda jak dla 1 czyli Pace.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz, teraz to ja zgłupiałem :P

Nie jest do Pace. Sorki.

Ale to i tak do Stravy nie zrobisz eksportu, bo apka z Google nie ma jeszcze obsługi Stratosa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli aktualnie do Amazfit 2ki nie idzie zrobic takiej akcji? Aby synchronizować do Strava?:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko przez te pliki GPX co pisałem.

Ale jak będzie ROM US to i Amazfit Watch z Google dostanie obsługę zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do tematu synchronizacji lub też wydobywania plików gpx pod mac osx da się to zrobić trzeba użyć programiku Android File Transfer i ładnie widzi drzewko katalogów i plików na zegarku. Pliki gpx elegancko eksportują się do Endomondo ze wszystkimi danymi (rytm serca itd.) poszło nawet lepiej niż ze starym garminem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.03.2018 o 12:29, Lector napisał:

Z ekranu głównego w lewo na Sporty, później w dól do Aktywność. Tu będą Twoje aktywności, przewiń w dól wybierz jakąś później w prawo i masz Eksport.

Jak podłączyć zegarek do kompa to będą w folderze gpxdata.

Jest troszkę inaczej aby zrobić Export. Przynajmniej w Stratos ;)

W lewo na Aktywność.

Potwierdzamy daną aktywność, na dół, znów potwierdzamy daną aktywność. Teraz 2 razy w prawo i Eksport.

Właśnie to zrobiłem więc @Lector dzięki za tip :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Czy da się eksportować następujące  aktywności : bieg na bieżni , orbitrek ?   Powyższe opisy działają tylko do aktywności gdzie włącza się GPS . 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Czy w takim razie istnieje już program który synchronizowałby dane z Pace 2 do Endomondo lub no Google Fit lub MiFit bez pośredniczenia Stawy? Chodzi o automatyczną synchronizację np. co 30 min a nie ręczny eksport.

Wersja Pace 2 EU oraz Amazfit Watch z Google Sklep. Próbowałem zrobić synchro z Chińską wersją oprogramowania na telefonie, co ciekawe, ładnie się połączyła ale w dodatkowych kontach nie było żadnej opcji (ani Strava ani MIFit).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z exportem pliku .gpx. Wszystkie treningi do tej pory mogłem exportować, ostatnio nie mogę tego zrobić z treningów rowerowych powyżej 40 km. Zegarek "mieli" bez końca i nic się nie dzieje, to samo jak chcę anulować też mieli bez końca. Jakaś porada, ktoś miał już taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko rozwiazuje strona Tapiriik - synchronizujesz co chcesz z czym chcesz. Wystarczy wyeksportować z Amazfita (apki) do Stravy. A potem na Tapiriiku podpinasz do Stravy Endomondo czy co tam jeszcze chcesz. Działa bardzo dobrze, choć jest lekkie opóźnienie w synchronizacji automatycznej (kilka godzin)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz tą instrukcję napisać tak bardziej czytelnie i zrozumiale? Bo szczerze nie wiem co mam zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@helduniu Zapomniałeś dopisać, że różni się czas aktywności między zegarkiem a stravą. A za tym idą wszelkie inne synchronizacje. Dla mnie niestety to dyskwalifikuje taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ciekawe - dopiero to zauważyłem. Niestety nie mam wytłumaczenia na tę okoliczność jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem odpowiedź z supportu na ww. uwagę:

Hello Amazfit User,
Thank you for contacting Amazfit.
We are very sorry that you have trouble with your device.
The reason activity result on the watch is different from Strava is that Strava parse Amazfit data and analyze the data independently of Amazfit. Strava takes the same file off the Amazfit, but they enter and parse the data in their own system. They enter all the numbers, then calculate out the time, moving time, average speed, segments, etc. with their own algorithms they developed. However, amazfit watch run a calculation during recording to total up your moving time, or the time you are not resting/stationary. When your data is uploaded to Strava, a separate calculation is run based on your GPS data to deterProfile moving time. This can be different than what your watch reports. 
Hope this clarifies.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi