Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Synchronizacja z Endomondo


szturman98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Z ekranu głównego w lewo na Sporty, później w dól do Aktywność. Tu będą Twoje aktywności, przewiń w dól wybierz jakąś później w prawo i masz Eksport.

Jak podłączyć zegarek do kompa to będą w folderze gpxdata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie można po prostu zainstalować angielskiej wersji softu na zegarku który przychodzi z chińskim? Nie zależy mi na Polskim- bardziej mi zależało na synchronizacji. 

I skąd wziąć w takim razie odpowiedni soft? Bo wszędzie widzę przeróbki Chińskiego na "ludzkie" języki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu synchronizacji lub też wydobywania plików gpx pod mac osx da się to zrobić trzeba użyć programiku Android File Transfer i ładnie widzi drzewko katalogów i plików na zegarku. Pliki gpx elegancko eksportują się do Endomondo ze wszystkimi danymi (rytm serca itd.) poszło nawet lepiej niż ze starym garminem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 12:29, Lector napisał:

Z ekranu głównego w lewo na Sporty, później w dól do Aktywność. Tu będą Twoje aktywności, przewiń w dól wybierz jakąś później w prawo i masz Eksport.

Jak podłączyć zegarek do kompa to będą w folderze gpxdata.

Jest troszkę inaczej aby zrobić Export. Przynajmniej w Stratos ;)

W lewo na Aktywność.

Potwierdzamy daną aktywność, na dół, znów potwierdzamy daną aktywność. Teraz 2 razy w prawo i Eksport.

Właśnie to zrobiłem więc @Lector dzięki za tip :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector przypiął ten temat
  • 1 miesiąc później...

Witam,

Czy w takim razie istnieje już program który synchronizowałby dane z Pace 2 do Endomondo lub no Google Fit lub MiFit bez pośredniczenia Stawy? Chodzi o automatyczną synchronizację np. co 30 min a nie ręczny eksport.

Wersja Pace 2 EU oraz Amazfit Watch z Google Sklep. Próbowałem zrobić synchro z Chińską wersją oprogramowania na telefonie, co ciekawe, ładnie się połączyła ale w dodatkowych kontach nie było żadnej opcji (ani Strava ani MIFit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam problem z exportem pliku .gpx. Wszystkie treningi do tej pory mogłem exportować, ostatnio nie mogę tego zrobić z treningów rowerowych powyżej 40 km. Zegarek "mieli" bez końca i nic się nie dzieje, to samo jak chcę anulować też mieli bez końca. Jakaś porada, ktoś miał już taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko rozwiazuje strona Tapiriik - synchronizujesz co chcesz z czym chcesz. Wystarczy wyeksportować z Amazfita (apki) do Stravy. A potem na Tapiriiku podpinasz do Stravy Endomondo czy co tam jeszcze chcesz. Działa bardzo dobrze, choć jest lekkie opóźnienie w synchronizacji automatycznej (kilka godzin)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z supportu na ww. uwagę:

Hello Amazfit User,
Thank you for contacting Amazfit.
We are very sorry that you have trouble with your device.
The reason activity result on the watch is different from Strava is that Strava parse Amazfit data and analyze the data independently of Amazfit. Strava takes the same file off the Amazfit, but they enter and parse the data in their own system. They enter all the numbers, then calculate out the time, moving time, average speed, segments, etc. with their own algorithms they developed. However, amazfit watch run a calculation during recording to total up your moving time, or the time you are not resting/stationary. When your data is uploaded to Strava, a separate calculation is run based on your GPS data to deterProfile moving time. This can be different than what your watch reports. 
Hope this clarifies.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 25.07.2018 o 11:23, helduniu napisał:

Dostałem odpowiedź z supportu na ww. uwagę:

Hello Amazfit User,
Thank you for contacting Amazfit.
We are very sorry that you have trouble with your device.
The reason activity result on the watch is different from Strava is that Strava parse Amazfit data and analyze the data independently of Amazfit. Strava takes the same file off the Amazfit, but they enter and parse the data in their own system. They enter all the numbers, then calculate out the time, moving time, average speed, segments, etc. with their own algorithms they developed. However, amazfit watch run a calculation during recording to total up your moving time, or the time you are not resting/stationary. When your data is uploaded to Strava, a separate calculation is run based on your GPS data to deterProfile moving time. This can be different than what your watch reports. 
Hope this clarifies.

Bullshit, Garmin Connect eksportował mi bieżnię jako bieg bez problemu

W dniu 16.04.2018 o 12:30, Tomirros napisał:

Witam.

 

Czy da się eksportować następujące  aktywności : bieg na bieżni , orbitrek ?   Powyższe opisy działają tylko do aktywności gdzie włącza się GPS . 

pozdrawiam

 

Nie, nie ma takiej aktywności w Strava, ale jak powyżej w Garminie to działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...