Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

pablo862

Smartmi Humidifier - Firmware update 2.0.2

Recommended Posts

Posted (edited)

Hej 

Mam pytanie do posiadaczy Smartmi Evaporative Humidifier'a czy aktualizacja 2.0.2 śmiga na apk mod i serwerze EU?. Mój nawilżacze jest w wersji chińskiej i nie chciałbym to uceglić na EU????.

Screenshot_20200316-235126.thumb.png.22961e8008027f12143830dd666f0376.png

Edited by pablo862

Hej

Jeszcze się nie odważyłem😄😄. Nie jestem do końca przekonany czy cokolwiek ten update zmieni. 

Wczoraj do mnie dotarl Smartmi Evaporative Humidifier. Wersja z EU wtyczka i ENG instrukcja - model cb1. Pokazuje mi ze soft jest aktualny: 1.6.7.1005.

Względem Chińskiej jest taka spora różnica?! Czy inna numeracja? 

Update do wersji 2.0.2.1032 tyczy się tylko chińskiego sprzętu. Co daje to nie wiadomo:)

Ja bym spróbował, ale niestety mój sprzęt nie wyświetla możliwości aktualizacji mam 1.6.7.1032 i wersje chińska nawilżacza CA1 z chińska wtyczką.

Sprawdzałem na oficjalnej aplikacji mi home na regionie chiny.

Screenshot_20200403-211748_Mi Home.jpg

Ja sprawdzałem na serv EU i CN, w obydwu przypadkach: 

Cytat

1.6.7.1005. jest aktualny

A że mam taka manie  zeby wszystko bylo zaktualizowane do najnowyszch wersji wiec pytam.

Ps. Idzie ustawic prog wilgotnosci manualnie? Czy tylko przez 'automatyke'? 

Bo jest na auto ale nie wiem do jakiej wartosci on 'dąży'

@Mariusz_1988 Macie model CJXJSQ02ZM (chińska wtyczka)?? Jak podepnę się pod serwer CN to mam możliwość aktualizacji do 2.0.2 (ori mi home)

@Herus No właśnie mnie też to zastanawia, ale prawdopodobnie dąży do 70% wilgotności. Kiedyś miałem ciekawa sytuacje bo po instalacji nowszej rewizji Mi home przez chwilę miałem możliwość ustawienia wartości wilgotności dla trybu Auto. 

Teraz mam tak:

image.png.dd31fba4778694e455bbbcf04a7b83dc.png

A przez 1 dzień miałem tak: (jest to screen wycięty z netu także różni się opcjami, chodzi mi o to, że dodatkowo był ten pasek "set target humidity")

Podejrzewam że jest to kwestia pluginu, ale ni wiem czemu przez chwilę był a później przepadł

image.png.5ee2634ebb46e5110b74e3a805efb6f6.png

to plugin gdzie dodalem opcje ustawienia docelowej wilgotnosci. z subskrypcja masz to w standardzie. ewentualnie recznie mozna zainstalowac ze strony moda

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html
klik СКАЧАТЬ МОДЫ ПЛАГИНОВ *
pobrac 1000465.zip
wypakowac main.bundle
podmienic na telefonie /Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000465/*/android/main.bundle

• Like 4

Posted (edited)

@rezmus  działa! Dzięki Ci bardzo. Czy to jest 'domyślnie' w tej apce, czy 'dopisane' przez Was ?

Swoją drogą to szacunek dla Ciebie, za to że rozwijasz tą aplikację i poświęcasz swój czas na robienie tego i odpisywanie na wszelkich forach ( np . github, tu itd...)   

PS. Co daje plugin do STYJ02YM ? 

Cytat
1000369		viomi.vacuum.v7

Edited by Herus
  • Like 1

4 godziny temu, rezmus napisał:

to plugin gdzie dodalem opcje ustawienia docelowej wilgotnosci. z subskrypcja masz to w standardzie. ewentualnie recznie mozna zainstalowac ze strony moda

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html
klik СКАЧАТЬ МОДЫ ПЛАГИНОВ *
pobrac 1000465.zip
wypakowac main.bundle
podmienic na telefonie /Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/rn/1000465/*/android/main.bundle

No i wszystko jasne😀😅. Dzięki działa pięknie😉

Dla zainteresowanych kupnem, może wato się wstrzymać, pojawił się nowy model z wyświetlaczem zatem pewnie poprzednik stanieje :)

Xiaomi Smartmi Smart Humidifier 2 model CJXJSQ04ZM

Posted (edited)

Xiaomi Smartmi Smart Humidifier 2 na firmware 2.02 nie działa na zmodowanej aplikacji Mi Home.

Pomimo podłączenia telefonu do wifi nawilżacza, aplikacja nie znajduje go na region Polska. Reset nawilżacza nie pomaga.

@rezmus  o to poproszę o rozwiązanie problemu :)

Edited by ascd

jesli nawilzacz rozglasza ap zhimi-humidifier-ca* to apka powinna go widziec.

1 godzinę temu, rezmus napisał:

jesli nawilzacz rozglasza ap zhimi-humidifier-ca* to apka powinna go widziec.

Właśnie nie widzi. Próbowałem na różne sposoby ale zero efektów. Ssid wifi po aktualizacji nawilżacza to: zhmi-humidifier-ca1_mibt...

Jak jestem podłączony do tej sieci, przełączę się na duplikat mi home (mod) ale z regionem na chiny, to nawilżacz od razu jest wykrywany.

Tak, wcześniej miałem go na EU. Usunąłem  go z aplikacji, zresetowałem nawilżacz używając klawiszy lewego wifi i prawego power, zdublowałem mi home, przełączyłem na region chiński, dodałem nawilżacz do aplikacji, dokonałem aktualizacji i odpiąłem go, zresetowałem go i chciałem z powrotem podłączyć do mi home na regionie eu i klops. urządzenie też resetowałem kilka tazy, zrobiłem tak jak instrukcja podaję również podłączając się do jego wifi. Na regionie chiny od razu jest wykrywany.

moze przez klonowanie sie cos gryzie. na etapie wyszukiwania skanowane sa tylko ssid, wiec jak telefon widzi taki ap to powinien pokazac urzadzenie. firmware nie ma znaczenia.

to jest jakas mysl, ale nawet uruchomiłem telefon ponownie i nie podzialalo.

po weekendzie spróbuję ponownie, tym razem usunę apkę główną i dubla, ponownie zainstaluję i zobaczę czy to pomoże.

Jest jakiś sposób na backup ustawień automatyzacji? Wiem, że one są trzymane w chmurze ale może aplikacja gdzieś u siebie zapisuje te ustawienia?

ale przy zmianie regionu już tak, a myślałem właśnie aby zmienić na chiny a potem zmienić na eu i może wtedy by zadziałało ale nie chce mi się znów ustawiać automatyzacji.

automatyzacje nie giną, te przypisane do konta na EU zostają i odwrotnie te na CN również, ja średnio raz w miesiącu się przełączam i nic się nie dzieje

• Like 1

w końcu naprawili największą bolączkę nawilzacza czyli mozna wreszcie ustawic kiedy na sie wylaczyc :) ale dalej dziala mi tylko na chinskim serwerze i zapewne z tego powodu co raz jest problem z polaczeniem. da sie to jakos ominac i dac serwer EU?