Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Włączniki Aqara jako schodowe?

Mrcn
 Share

Recommended Posts

• Administrator

Tak i nie :P

Kupujesz jeden przewodowy i tyle bezprzewodowych ile potrzebujesz (minimum jeden).

Zamiast jednego schodowego montujesz przewodowy (w zależności czy masz neutralny przewód czy nie kup odpowiedni - pamiętaj puszka musi być kwadratowa chyba wymiar 86x86). Zamiast drugiego włącznika łączysz kostką jeden przewód z toru dwuprzewodowego między łącznikami i przewód fazowy lub zero od lampy (w zależności w której puszcze). Puszkę przykrywasz łącznikiem Aqary bezprzewodowym.

W aplikacji tworzysz scenę aby bezprzewodowy zapala/gasił przewodowy i gotowe.

Ja miałem również schodowy na korytarzu, ale padł mi jeden przewód od toru między schodowymi. Więc dałem w jedno miejsce taki włącznik bez neutralnego (mam starą instalację) dokupiłem dwa bezprzewodowe i mam zapalnie w trzech miejscach.

schemat.png

Najważniejsze aby dobrze połączyć kable, tak aby przewodowy zapal i gasił świtało. Resztę ogarniesz już sceną.

Przykładowa puszka: https://www.banggood.com/Socket-Bottom-Box-86-Type-Light-Touch-Switch-Cassette-p-1057788.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

• Thanks 1

• 2 weeks later...
  • Administrator

Ja mam taki http://pl.aliexpress.com/item/33029015180.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1bb312864KAJUH&algo_pvid=e20b4a13-f3ef-41dd-a502-6ee0c43f1fe8&algo_expid=e20b4a13-f3ef-41dd-a502-6ee0c43f1fe8-2&btsid=0b0a187915838493017448043e8024&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

dokładnie No Neutral 1Key.

Jak masz w puszcze przewód neutralny to może kupisz taki With Neutral 1Key.

Jak masz starą instalację, albo ni jesteś plewień to bierz ten co ja - No Neutral.

Do tego masz tu Wireless Single Key aby pozakładać bezprzewodowo.

Jak już pisałem wcześniej trzeba wymienić puszkę na kwadratową 86mm lub delikatnie powiększyć do kwadratu otwór który masz.