Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Aqara G2 Gateway- problem z połączeniem


szczepan
 Share

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc.

Mam Aqara 1080P smart camera G2 gateway edition home security. Do G2 podłączone mam czujniki zbliżeniowe na drzwi i okna. Wybrany serwer chiny. Aplikacja Xiaomi Home. Udostępnione dla dwóch innych użytkowników.

Przez ponad  miesiące wszystko chodziło w miarę dobrze. Od jakiegoś czasu zaczęły się schody... Aplikacja Xiaomi Home bardzo wolno łączy się z kamerą. Alarm mogę włączyć lub wyłączyć po połączeniu się z kamerą a to trwa po kilka lub kilkanaście minut. Nie ma znaczenia czy telefon jest w domu w zasięgu wifi czy jestem poza domem. Aplikacja odpala się, ale z kamerą łączy się bardzo wolno. Czasem wskoczy 5 % ładowania i dalej nic się nie dzieje, albo nie ma postępu wcale...   Czasem aplikacja wywala użytkownika i trzeba się logować od nowa, zdarza  się, że chwilowo nie widzi urządzeń. Nie chce się aktualizować bieżąca wersja 5.6.46 a pokazuje najnowszą wersję 5.6.50 ( z poziomu aplikacji nie chce zrobić aktualizacji).

Jak już się połączy to wszystko działa, alarm, czujnik ruchu w kamerze, czujniki na drzwi i okna.Widzę na telefonie obraz z kamery, mogę mówić przez głośnik. Mogę włączyć i wyłączyć alarm. Problem z łączeniem bo trwa to nieraz 10-15 min...

Proszę o pomoc, co w tej sytuacji mogę zrobić aby to wszystko działało sprawnie i szybko. Jestem laikiem w takich sprawach. Udało mi się to wszystko podłączyć i sparować. Przez jakiś czas było fajnie.

Teraz najchętniej bym to wywalił do śmieci...

 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, rezmus napisał:

chinska chmura + wirus w chinach (ludzie w domu, wieksze obciazenie). sprawdz o 22 pewnie bedzie szybko dzialalo ;)

Może coś w tym jest... ale słabe pocieszenie bo nie da się tego użytkować...

Nie ma innej aplikacji, która to ogarnie?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
 Share

×
×
  • Create New...