Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Aqara G2 Gateway- problem z połączeniem

szczepan
 Share

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc.

Mam Aqara 1080P smart camera G2 gateway edition home security. Do G2 podłączone mam czujniki zbliżeniowe na drzwi i okna. Wybrany serwer chiny. Aplikacja Xiaomi Home. Udostępnione dla dwóch innych użytkowników.

Przez ponad  miesiące wszystko chodziło w miarę dobrze. Od jakiegoś czasu zaczęły się schody... Aplikacja Xiaomi Home bardzo wolno łączy się z kamerą. Alarm mogę włączyć lub wyłączyć po połączeniu się z kamerą a to trwa po kilka lub kilkanaście minut. Nie ma znaczenia czy telefon jest w domu w zasięgu wifi czy jestem poza domem. Aplikacja odpala się, ale z kamerą łączy się bardzo wolno. Czasem wskoczy 5 % ładowania i dalej nic się nie dzieje, albo nie ma postępu wcale...   Czasem aplikacja wywala użytkownika i trzeba się logować od nowa, zdarza  się, że chwilowo nie widzi urządzeń. Nie chce się aktualizować bieżąca wersja 5.6.46 a pokazuje najnowszą wersję 5.6.50 ( z poziomu aplikacji nie chce zrobić aktualizacji).

Jak już się połączy to wszystko działa, alarm, czujnik ruchu w kamerze, czujniki na drzwi i okna.Widzę na telefonie obraz z kamery, mogę mówić przez głośnik. Mogę włączyć i wyłączyć alarm. Problem z łączeniem bo trwa to nieraz 10-15 min...

Proszę o pomoc, co w tej sytuacji mogę zrobić aby to wszystko działało sprawnie i szybko. Jestem laikiem w takich sprawach. Udało mi się to wszystko podłączyć i sparować. Przez jakiś czas było fajnie.

Teraz najchętniej bym to wywalił do śmieci...

13 minut temu, rezmus napisał:

chinska chmura + wirus w chinach (ludzie w domu, wieksze obciazenie). sprawdz o 22 pewnie bedzie szybko dzialalo ;)

Może coś w tym jest... ale słabe pocieszenie bo nie da się tego użytkować...

Nie ma innej aplikacji, która to ogarnie?