Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Zestawienie elementów i pytania

lechyu
 Share

Recommended Posts

Cześć, powoli staram się odnaleźć w temacie smart domu od Xiaomi i w związku z tym nasuwają mi się pytania. Bardzo proszę o doradzenie.

Moim założeniem jest wykorzystać system do zabezpieczenia domu. Nie zależy mi kompletnie na oświetleniu. Zestaw elementów jaki chcę skompletować to: 2 kamery wew, 2 kamery zew, czujniki na okna i drzwi, czujniki zalania, czujniki dymu, termometr. 

1. Najważniejsze pytanie - czy elementy można łączyć różne grupy i w łatwy sposób aktywować lub dezaktywować je za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji i przez smart przycisk? Czy można nadawać im "programy" czyli sposób w jaki w danej sytuacji mają się zachować?

Przykładowo - gdy dom jest pusty chciałbym, aby wszystkie urządzenia działały i wysyłały powiadomienia. Natomiast  gdy przyjdę do domu, za pomocą smart przycisku w przedpokoju, chciałbym wyłączyć określoną grupę urządzeń (3 kamery, czujniki w drzwiach) pozostawiając w aktywności inne (1 kamera, czujniki zalania, dymu). Z kolei kiedy idę spać, chciałbym aktywować jedną kamerę, tak aby działały 2 kamery z 4 + czujniki zalania  i dymu. Najlepiej więc dla mnie byłoby stworzyć 3 programy - "pusty dom", "pełny dom", "noc" i w każdym z nich działałaby określona ilość urządzeń. Aktywowanie programu miałoby się odbywać za pomocą przycisku i za pomocą wyboru programu w aplikacji. Czy to jest możliwe?

2. Znalazłem kamerę zewnętrzną Xiaomi bezprzewodową https://tinyurl.com/sv83qvf Z jakim zestawem będzie ona współgrać na jednej aplikacji? Nie mogę jej znaleźć w Xiaomi Home nawet na serwerze China. Czy ta kamera faktycznie potrafi rozróżnić człowieka od zwierzęcia i nie wysyła powiadomień kiedy w jej obrębie np. pojawi się ptak?

3. Co z kamerami wewnętrznymi i psem w przypadku kiedy wszystkie kamery wysyłają powiadomienia? Będę informowany o każdym ruchu psa?

4. Nie korzystam z urządzeń na Androidzie, wszystko mam na iOS i fajnie gdyby urządzenia działały na HomeKit. Czy są kamery zewnętrzne, które mógłbym tu użyć jeśli wyżej wymieniona nie działa w tej aplikacji? Oczywiście wciąż priorytetem jest grupowe programowanie elementów wspomniane w pkt 1.

5. Czy możliwa jest sytuacja w której ustawiam urządzenie, aby było aktywne, ale nie wysyłało powiadomień?

6. Czy kamery wewnętrzne zapisują w chmurze nagranie po wykryciu ruchu? Wiem o 10 sekundach nagrania, ale czy po tych 10 sekundach tworzy się od razu kolejny klip czy nie?

7. Czy w moim przypadku warto zaopatrzyć się Gateway?

Dziękuję z góry za pomoc.

• Developer

musisz miec huba zigbee jak chcesz sensory door/motion/leak, itp. jesli chcesz homekit to aqara hub lub mi multi hub (mniej urzadzen wystawianych do homekit, niz aqara). nie ma kamer w mi home, ktore sa w homekit. bedzie niedlugo aqara g2h, ale z tego co wiem to tylko homekit lub aqara app. jest troche kamer zewnetrznych w mi home, sprawdz w apce. ta co podales tez dziala w mi home, ale nagrywa tylko krotkie filmy motion (bateria), nie ma ciaglego nagrywania na sd. czesc kamer ma wykrywania czlowieka, placzu dziecka, itp. czestotliwosc krotkich nagran do chmury tez mozna ustawic w przedziale 3-10 minut. co do automatyzacji to mozna sobie robic sceny i aktywowac alarmy/urzadzenia w zaleznosci od dzialania/harmonogramu.

ostatnio kupilem na ali kilka kamer wewnetrznych do zabawy i jedna zewnetrzna https://aliexpress.com/item/4000589387090.html pewnie dojdzie wszystko w marcu to bede mogl cos wiecej o nich powiedziec.

Screenshot_2020-02-15-14-56-26-345_com.xiaomi.smarthome.png

Edited by rezmus

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...

adblock-th.png

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

I accept