Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Zestawienie elementów i pytania


lechyu
 Share

Recommended Posts

Cześć, powoli staram się odnaleźć w temacie smart domu od Xiaomi i w związku z tym nasuwają mi się pytania. Bardzo proszę o doradzenie.

Moim założeniem jest wykorzystać system do zabezpieczenia domu. Nie zależy mi kompletnie na oświetleniu. Zestaw elementów jaki chcę skompletować to: 2 kamery wew, 2 kamery zew, czujniki na okna i drzwi, czujniki zalania, czujniki dymu, termometr. 

1. Najważniejsze pytanie - czy elementy można łączyć różne grupy i w łatwy sposób aktywować lub dezaktywować je za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji i przez smart przycisk? Czy można nadawać im "programy" czyli sposób w jaki w danej sytuacji mają się zachować?

Przykładowo - gdy dom jest pusty chciałbym, aby wszystkie urządzenia działały i wysyłały powiadomienia. Natomiast  gdy przyjdę do domu, za pomocą smart przycisku w przedpokoju, chciałbym wyłączyć określoną grupę urządzeń (3 kamery, czujniki w drzwiach) pozostawiając w aktywności inne (1 kamera, czujniki zalania, dymu). Z kolei kiedy idę spać, chciałbym aktywować jedną kamerę, tak aby działały 2 kamery z 4 + czujniki zalania  i dymu. Najlepiej więc dla mnie byłoby stworzyć 3 programy - "pusty dom", "pełny dom", "noc" i w każdym z nich działałaby określona ilość urządzeń. Aktywowanie programu miałoby się odbywać za pomocą przycisku i za pomocą wyboru programu w aplikacji. Czy to jest możliwe?

2. Znalazłem kamerę zewnętrzną Xiaomi bezprzewodową https://tinyurl.com/sv83qvf Z jakim zestawem będzie ona współgrać na jednej aplikacji? Nie mogę jej znaleźć w Xiaomi Home nawet na serwerze China. Czy ta kamera faktycznie potrafi rozróżnić człowieka od zwierzęcia i nie wysyła powiadomień kiedy w jej obrębie np. pojawi się ptak?

3. Co z kamerami wewnętrznymi i psem w przypadku kiedy wszystkie kamery wysyłają powiadomienia? Będę informowany o każdym ruchu psa?

4. Nie korzystam z urządzeń na Androidzie, wszystko mam na iOS i fajnie gdyby urządzenia działały na HomeKit. Czy są kamery zewnętrzne, które mógłbym tu użyć jeśli wyżej wymieniona nie działa w tej aplikacji? Oczywiście wciąż priorytetem jest grupowe programowanie elementów wspomniane w pkt 1.

5. Czy możliwa jest sytuacja w której ustawiam urządzenie, aby było aktywne, ale nie wysyłało powiadomień?

6. Czy kamery wewnętrzne zapisują w chmurze nagranie po wykryciu ruchu? Wiem o 10 sekundach nagrania, ale czy po tych 10 sekundach tworzy się od razu kolejny klip czy nie?

7. Czy w moim przypadku warto zaopatrzyć się Gateway?

Dziękuję z góry za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • Developer

musisz miec huba zigbee jak chcesz sensory door/motion/leak, itp. jesli chcesz homekit to aqara hub lub mi multi hub (mniej urzadzen wystawianych do homekit, niz aqara). nie ma kamer w mi home, ktore sa w homekit. bedzie niedlugo aqara g2h, ale z tego co wiem to tylko homekit lub aqara app. jest troche kamer zewnetrznych w mi home, sprawdz w apce. ta co podales tez dziala w mi home, ale nagrywa tylko krotkie filmy motion (bateria), nie ma ciaglego nagrywania na sd. czesc kamer ma wykrywania czlowieka, placzu dziecka, itp. czestotliwosc krotkich nagran do chmury tez mozna ustawic w przedziale 3-10 minut. co do automatyzacji to mozna sobie robic sceny i aktywowac alarmy/urzadzenia w zaleznosci od dzialania/harmonogramu.

ostatnio kupilem na ali kilka kamer wewnetrznych do zabawy i jedna zewnetrzna https://aliexpress.com/item/4000589387090.html pewnie dojdzie wszystko w marcu to bede mogl cos wiecej o nich powiedziec.

Screenshot_2020-02-15-14-56-26-345_com.xiaomi.smarthome.png

Edited by rezmus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

 

adblock-th.png

 

 

 

Our forum lives up to the advertisements displayed.
To browse the content of our forum, please disable AdBlock.

 

 

I accept