Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Bateria - Długośc pracy w praktyce?


edrjen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Siema,

Ja zauważyłem, że jeśli mam telefon (iphone SE) sparowany z zegarkiem to baterię mi zżera w dwa dni max. Jeśli paruję tylko po aktywności, żeby zsynchronizować dane to 4-5 dni trzyma spokojnie, w zależności od uprawianych sportów. Miał ktoś podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich. 

Użytkuje zegarek od 4 dni. Wszystko fajnie działa. Bateria trzyma nawet w trybie sport jednak po włączeniu Timera na 2i pół godziny zjada mi baterię 1% na 3 minuty. Wiem że to powiedzmy nie istotna funkcja jednak właśnie RZUCAM PALENIE :) i tabletkę zjadam co 2,5 h.  Sytuacja powtarza się po restarcie i przy innych czasach na timerze. Gdy zejdzie do 5% proces zatrzymuje się. Czy na tej funkcji tak jest. Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na długość pracy na jednym ładowaniu duży wpływ ma również motyw tarczy. Jeśli mamy tarczę z sekundnikiem, to w stosunku do tarczy bez sekund ekran w ciągu minuty musi być odświeżany o 59 razy częściej. Sprawdzone na Amazfit Bip.

Spróbójcie zmienić (chociaż na próbę) tarcze na statyczne, na pewno będziecie widzieć różnicę.

Edytowane przez carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na angielskim forum piszą że aby wydłużyć czas pracy na baterii należy:

  1. Wyłączyć ciągły pomiar tętna 
  2. Wyłączyć autoupload (w ustawieniach)
  3. Włączyć autopodświetlanie(chodzi o jasność wyświetlacza), albo jeśli wychodzisz na zewnątrz wyłączyć podświetlanie w ogóle
  4. Wyłączyć podświetlanie ruchem nadgarstka
  5. Włączyć autoairplane w nocy (u mnie 20:00 - 7:30 i nie odczuwam żeby mnie coś ominęło)
  6.  alarmy dodane w zegarku podobno zżerają dużo baterii (jakiś bug?) należy usunąć nieużywane alarmy z pamięci
  7. Coś co sam zauważyłem, jeśli macie zasyfiony telefon(dużo kontaktów, synchronizacja z 5 różnych maili, kalendarzy itd. to zegarek musi sam w sobie dużo danych ogarniać i to zabiera baterię ) polecam zreflektować czy wszystko to jest wam potrzebne i poobcinać.
  8. Rozładowywanie poniżej 10% nie jest dobre dla baterii
  9. Tak jak trzymanie w ładowarce dłużej niż 24h
  10. Jeśli zostawiasz zegarek nieużywany więcej dni, zostaw go z baterią >50%
  11. Żeby być pewnym że bateria jest naładowana na 100%, jeśli będziesz miał 100% na ekranie, pozostaw jeszcze pod ładowaniem przez pół godziny.

 

Link do źródła: https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/ultimatre-guide-battery-drain-issues-t3791829

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.09.2018 o 08:29, carburator napisał:

Na długość pracy na jednym ładowaniu duży wpływ ma również motyw tarczy. Jeśli mamy tarczę z sekundnikiem, to w stosunku do tarczy bez sekund ekran w ciągu minuty musi być odświeżany o 59 razy częściej. Sprawdzone na Amazfit Bip.

Spróbójcie zmienić (chociaż na próbę) tarcze na statyczne, na pewno będziecie widzieć różnicę.

Na bipie to tak działało. Na stratosie tarcza zawsze jest odświeżana do 1s. Tarcza może nie mieć sekund w 8c, ale to w ustawieniach zegarka jest zdefiniowane zachowanie sekundnika. Nawet gdy tarcza nie ma w grafice sekundnika.
Ale nawet po wyłączeniu w ustawieniach zauważyłem że tarcza zawsze jest odświeżana co 1s. Gdy chodzę po to kilkuset krokach ich ilość jest zmieniana co sekundę.

Ciągły pomiar HR w znikomym sposób wpływa na baterię. Bez pomiaru w ciągu 8h nocy w trybie samolotowym idzie 2-6% baterii, z HR też 2-6%. Podobnie ma się to ze wskazówką sekund. Czy włączona czy nie leci 2-6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie po aktualizacji zauwazylem, że bateria też troche zaczela fiksować tzn, czasami trzyma 4 dni, a czasami 1 dzien, Wszystkie ustawienia i aktywnosci sa w obu przypadkach identyczne. Poradzi mi ktoś coś na ten temat? Poza tym zauważyłem, że odblokowanie zegarka dotykiem działa raz na kilka razy. Jaki jest sposób na to. Powiedzcie mi tez co trzeba zrobic zeby aplikacja w telefonie byla w jezyku polskim. Za pierwszym razem jak uruchomilem zegarek i sciagnalem aplikacje na telefon to wtedy byla po polsku, jednakze za drugim razem jak zrobilem reset i sciagnalem powtornie aplikacje to sie okazalo ze nie ma w niej wyboru jezyka, jak rowniez nie ma tam mozliwosci ustawien odblokowywania zegarka . Poradzcie mi cos na te klopoty. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że na "obserwację" wyświetlacza w przypadku włączonej opcji wybudzania dwoma puknięciami też pewnie potrzebna jest jakaś energia. Nie wiem czy ma to jakiś większy wpływ na spożycie w jednym cyklu ładowania, choć logika podpowiada że powinno. Osobiście mam tą opcję wyłączoną, gdyż wg. mnie działała tak sobie i łatwiej mi wybudzić ekran przyciskiem fizycznym.

Edytowane przez carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja niedawno kupiłem stratosa i bateria nie wytrzymywała mi nawet dwóch dni. Ostatnio przyszła mi aktualizacja na telefon i zaktualizowałem telefon. Po kilku dniach w telefonie zrobiłem wipe cash. Po tym zabiegu bateria przestała lecieć w oczach i czas wydłużył się do ponad 5 dni. Potem zacząłem bawić się zegarkiem i wgrałem kilka tarcz w formacie apk. Jedną z nich ustawiłem jako tarczę i znowu bateria zaczęła lecieć, to znowu zrobiłem wipe cash w telefonie i znowu jest ok. Dodatkowo zegarek często się rozłączał z telefonem i ten wipe cash no to też pomógł. Może to komuś pomoże. Telefon mam samsung s9 z androidem 9.0 beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.05.2018 o 21:04, wawu1991 napisał:

Udalo mi sie wykrecic taki czas

 

Screenshot_20180502-080333.png

 

edit:

Zegarek na noc był wyłączony zawsze. Podświetlenie poziom auto i na ruch nadgarstka aktywacja. ROM Stock US. 

Chciałbym mieć taki czas

U mnie to połowa tego - US ROM 2.6.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.01.2019 o 20:02, Kaudii® napisał:

jak zaczniesz wyłączać zegarek na 7-8h na dobę albo wyłączysz BT w telefonie to spokojnie taki uzyskasz

Wyłączenie BT w telefonie skutkuje zabijaniem baterii zegarka. Zegarek szuka wtedy telefonu i zżera strasznie baterię.

Przynajmniej u mniej. Robiłem tydzień temu upgrade romu do nowszej wersji w telefonie (instalacja zipa w TWRP) i w ciągu 30 minut z zegarka znikło mi ponad ~15% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Developer

Bo może problemem jest sam Rom pod twrp jak i Twrp, u mnie jak wyłączysz BT w telefonie, to bateria starcza na 3 razy dłużej, raz kiedyś sprawdziłem i po tygodniu bez sparowania bateria w zegarku zeszło niecałe 40%, a z włączonym sparowaniem to koniec baterii po tym czasie jest, więc jakie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Lector odpiął ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...