Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Lector

Czujniki temperatur bluetooth

Recommended Posts

Takie szybkie pytanie na potrzeby Supli.

Na jak długo wytrzymuje bateria CR2032 w czujnikach temperatur z bluetooth?

Najlepiej pokazać jaki model i jak długo już działa, czy padła bateria czy jeszcze nie.

Szkoda ze nikt z posiadaczy nie może się podzielić informacjami.

Ale jak były problemy to sami czekali na odpowiedzi i pomoc.

Niestety taka to i społeczność, wszystko dla nich, nic od siebie, przykre to niestety

4 godziny temu, rezmus napisał:

ten okragly e-ink podlaczylem okolo 3 tygodnie temu i dzis ma 81% baterii.

Ten okrągły na zdjęciu to akurat wersja Mijia z wyświetlaczem LCD a nie e-ink, w dodatku nie jest zasilany baterią CR2032 tylko paluszkiem AAA. Model e-ink firmowany jest jako ClearGrass, łatwo je pomylić gdyż są faktycznie podobne, jednak różnica zasadnicza to właśnie ekran e-ink. Zasilany jest baterią CR2430, nie jak w pytaniu CR2032. To tak gwoli ścisłości...Oczywiście oba współpracują z MiHome i funkcjonalnie są tożsame. Mam oba, lecz aktualnie podłączony tylko  ten pierwszy, więc mogę się wypowiedzieć wyłącznie na temat jego baterii, ale autor pytał o CR2032 a nie o AAA. Nie mniej jednak na dobrej jakości paluszku Duracell działa już dobre kilka miesięcy i pozostało 69%.

Edited by Test

OK nie spojrzalem co tam dokladnie siedzi, bo nie wymienialem jeszcze ;) obydwa te okragle lcd/e-ink robi cleargrass. generalnie bt nie uzywam. podpialem, bo mam teraz podglad na komunikacje bramka ble <> chmura i chcialem sprawdzic jak czesto i przy jakich zmianach wartosci wysylane sa dane z takiego sensora.

Wiem ze okrągłe są dwie wersję i wiem ze ten akurat ma baterie R6. Idzie je dość łatwo rozpoznać e-ink  ma brak "okienka" pod ekranem.

A tego drugiego od dołu nikt nie posiada?

Posiadam ten drugi od góry z zegarem.

W środku są dwie cr2032. To e-ink i wg zapewnień mają wytrzymać rok. Niestety nie widzę w pluginie zużycia baterii

No niestety nic nie podaje. Zegar łączy się z telefonem żeby np zassać dane, nie jest na stałe połączony z bramką

Screenshot_20200221_004253_com.xiaomi.smarthome.png