Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Czujniki temperatur bluetooth

Lector
 Share

Recommended Posts

4 godziny temu, rezmus napisał:

ten okragly e-ink podlaczylem okolo 3 tygodnie temu i dzis ma 81% baterii.

Ten okrągły na zdjęciu to akurat wersja Mijia z wyświetlaczem LCD a nie e-ink, w dodatku nie jest zasilany baterią CR2032 tylko paluszkiem AAA. Model e-ink firmowany jest jako ClearGrass, łatwo je pomylić gdyż są faktycznie podobne, jednak różnica zasadnicza to właśnie ekran e-ink. Zasilany jest baterią CR2430, nie jak w pytaniu CR2032. To tak gwoli ścisłości...Oczywiście oba współpracują z MiHome i funkcjonalnie są tożsame. Mam oba, lecz aktualnie podłączony tylko  ten pierwszy, więc mogę się wypowiedzieć wyłącznie na temat jego baterii, ale autor pytał o CR2032 a nie o AAA. Nie mniej jednak na dobrej jakości paluszku Duracell działa już dobre kilka miesięcy i pozostało 69%.

Edited by Test

• Developer

OK nie spojrzalem co tam dokladnie siedzi, bo nie wymienialem jeszcze ;) obydwa te okragle lcd/e-ink robi cleargrass. generalnie bt nie uzywam. podpialem, bo mam teraz podglad na komunikacje bramka ble <> chmura i chcialem sprawdzic jak czesto i przy jakich zmianach wartosci wysylane sa dane z takiego sensora.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Hej. Ja mam ten drugi od góry (prostokątny z zegarem) włączony od ok. 2 tygodni i pokazuje mi ilość bateri 94%, natomiast ten mały kwadratowy mam od ponad miesiąca i pokazuje 100%.

Edited by Luc

W dniu 26.04.2021 o 22:12, Luc napisał:

Hej. Ja mam ten drugi od góry (prostokątny z zegarem) włączony od ok. 2 tygodni i pokazuje mi ilość bateri 94%, natomiast ten mały kwadratowy mam od ponad miesiąca i pokazuje 100%.

To ja mam trochę inne pytanie odnośnie tego prostokątnego z zegarem, czy on ma funkcję zmiany świecenia wyświetlacza w nocy? Na jakimś filmiku widziałem, że ekran się na chwilę zmienił (czarne tło i białe cyfry) ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie tej informacji. Zależy mi na tym żeby było widać godzinę przy zgaszonym świetle.

8 godzin temu, LordFather napisał:

To ja mam trochę inne pytanie odnośnie tego prostokątnego z zegarem, czy on ma funkcję zmiany świecenia wyświetlacza w nocy? Na jakimś filmiku widziałem, że ekran się na chwilę zmienił (czarne tło i białe cyfry) ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnie tej informacji. Zależy mi na tym żeby było widać godzinę przy zgaszonym świetle.

Nie ma takiej opcji

Edited by KristofX
  • Sad 1

• Developer
W dniu 28.04.2021 o 06:38, killer78 napisał:

To po co zabierasz zdanie? 😉 

Po to byś się pytał

Skoro moja wypowiedź nic nie wnosi, to powiedz mi co wnosi twoja w  kwestii pytania, bo w moje ocenie nic 

• Haha 1
  • Not like 1

• 3 weeks later...
Posted (edited)
W dniu 1.02.2020 o 22:35, Lector napisał:

Takie szybkie pytanie na potrzeby Supli.

Na jak długo wytrzymuje bateria CR2032 w czujnikach temperatur z bluetooth?

Najlepiej pokazać jaki model i jak długo już działa, czy padła bateria czy jeszcze nie.

Można przyjąć, że koło roku (zależy od paru czynników, w tym kluczowa jest temperatura - im zimniej tym gorzej).

Kwadratowy LCD (ten malutki) i kwadratowy e-ink mają skopaną konstrukcję (producent zaoszczędził nie montując kondensatorów w torze zasilania), można wlutować 100nF oraz 2,2uF (pola lutownicze oznaczone bodajże C24 i C25).

W prostokątnym e-ink z zegarem są 2 ogniwa CR2032 + trzecie niewymienne w normalny sposób (bodajże CR1620?) do podtrzymania RTC, jakkolwiek też wytrzymują koło roku.

Wyświetlacze e-ink są nieco bardziej prądożerne od LCD (tylko przy stosunkowo częstych aktualizacjach wyświetlanej treści; mimo tego, że wyświetlając statyczny obraz nie wymagają zasilania wcale nawet przez czas rzędu tygodni/miesięcy, ale chyba nikt nie wykorzystuje tej możliwości, no ale w termohigrometrze to są czasy nieosiągalne z powodu zmiany warunków :D dodatkowo ciosem dla baterii jest pełne odświeżenie e-inka - prostokątny model z zegarem robi to prawdopodobnie 2x na godzinę, stąd zapewne zdublowane ogniwa zasilające).

CR2430 ma pojemność nieco większą od CR2032 (to za to jest zastosowane w okrągłym e-inku, który ma poprawny tor zasilania i wlutowane kondensatory), dla ogniw przykładowego znanego producenta jest to odpowiednio 280mAh i 220mAh.

Edited by szopen
  • Like 2

• 3 months later...
W dniu 4.02.2020 o 08:23, Lector napisał:

Wiem ze okrągłe są dwie wersję i wiem ze ten akurat ma baterie R6. Idzie je dość łatwo rozpoznać e-ink  ma brak "okienka" pod ekranem.

A tego drugiego od dołu nikt nie posiada?

nie wiem czy dalej jesteś zainteresowany tematem. Posiadam dwa takie czujniki po 11 miesiącach wymieniałem baterie - nie dlatego, że czujniki padły. Wyświetlały mi komunikat w aplikacji o słabej baterii przez co nie mogłem ich zaktualizować.

• Like 1

Witam, podepnę się do tematu czujników. 
Zakupiłem czujnik Qingping Temp & RH Monitor (okrągły z e-ink), chociaż nie jest to dokładnie wersja H z HomeKit, a zwykła z obsługą europejskich serwerów. 
Podłączyłem go pod polski serwer i śmiga, jednak aplikacja nie pokazuje mi zebranych danych. 
Wie ktoś może, w czym jest problem?

Resetowałem urządzenie, aplikacja oryginalna na iOS. 

D21A1064-646A-4CE6-BD3C-EFA777F6C66D.png