Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Xiomi Home - oryginał

outsider
 Share

Recommended Posts

Apka wersja 5.6.46 (region Chiny) - nie wiem czy to kwestia wersji apki czy chińskich serwerów: wyłączanie i włączanie profili działa bardzo źle tzn. wyłączam jakiś profil włączam drugi i po ponownym wejściu w profile jest tak jakby się nic nie zmieniło i znowu trzeba powtarzać to samo. Czasem kilka razy zanim załapie. Inne funkcje działają poprawnie. Ktoś ma taki kłopot? Ostatnio dodawałem nowy profil i pomimo że wszystko przebiegło poprawnie to nie pojawia się na liście profili.

Pisząc wyżej o profilach, miałem na myśli sceny, zarządzanie nimi wypada cały czas fatalnie. Problem dotyczy też aktualizacji apki, nie pokazuje postępu instalacji raz się zaktualizuje trzy razy nie. Czy naprawdę nikt nie ma z tymi rzeczami problemu? Może jest jakaś inna apka do zarządzania która będzie działać z xiaomi? 

Owszem to dość kłopotliwe zjawisko i jest spowodowane przez chiński serwer. Niestety nic tu się nie poradzi, serwery w chinach są czasem tak obciążone, że pakiety są odrzucane w porażających ilościach, co powoduje wspomniany efekt nie działania lub też działania z baaaaardzo wielkim opóźnieniem. Pisząc, że nic się nie poradzi mam tu na myśli region Mainland China. Zawsze możesz spróbować (oczywiście przez zmodyfikowaną apkę MiHome vevs) podłączyć urządzenia poprzez region EU, nie wiem tylko czy wszystkie urządzenia będą miały możliwość automatyzacji, ale ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, bo sam używam regionu chińskiego. Zapytaj o konkretne urządzenia kolegów @rezmus, @Lector czy @Kaudii®, oni niewątpliwie dokładnie wiedzą jak sytuacja wygląda.

Edited by Test

Z urządzeń mam tylko: gateway, czujniki temperatury i wilgotności, wtyczki (przełączniki zasilania). Żeby było ciekawie, sterowniki działają tak jak powinny wg. scen które na dany moment włączyłem ale w apce nadal pokazuje "stary" stan tak jakby apka nie umiała odświeżyć sobie stanu scen. Szczerze mówiąc to mocna lipa i poważny problem.

Edited by outsider

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...