Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

shyha

Odkurzacz Xiaomi Viomi v2 Pro (EU) - opinie i wrażenia

Recommended Posts

Posted (edited)
18 godzin temu, Patryklysy napisał:

Hej,

udało się dostać, ale problem jest poważniejszy, bo wszystko jest na swoim miejscu. Spróbowałem za pośrednictwem poniższego filmiku rozwiązać problem i poprzez połączenie usb z komputerem, sensor się kręci, ale po zamontowaniu w odkurzaczu sensor się nie rusza i wywala błąd jak wcześniej, tzn "please confirm the laser radar unsheltered". Ktoś może wie, czy to problem oprogramowania (próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i nie pomogło...) czy sprzętowy? (np odkurzacz nie podaje napięcia na silniczek).

Odkurzacz kupiłem w styczniu na geekbuying z polskiego magazynu - zbyt długo nie podziałał...Jak wygląda procedura ewentualnej reklamacji, bo chyba bez tego się nie obejdzie?

Z góry dzięki za pomoc.

Patryk

W geekbuying.pl masz gwarancje door-to-door zgłaszasz u nich problem, zatwierdzają, przyjeżdża kurier zabiera zapakowanego robota, dają radę naprawić na miejscu i odsyłają do Ciebie naprawiony, jeśli nie da rady naprawić przysyłają nowy. 

Edited by jurislawek

Posted (edited)

Jest aktualizacja dla viomi v2 pro. Aktualizacja wprowadza multi mapy, i kilka innych zmian w menu, np. podgląd zużycia materiałów.

Screenshot_20200325_131041_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_20200325_131025_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_20200325_141014.jpg

Edited by pstep
Bez nazwy sieci.

Właśnie dostałem update :) Czyli nie kłamali.
Na pierwszy rzut oka widzę, że dodali multimapy, w końcu normalny fajny scheduler, licznik zużycia akcesoriów.
Ciekawe jak te mapy zostały zrealizowane i czy odkurzacz "będzie się odnajdywał"?

W dniu 23.03.2020 o 10:19, jurislawek napisał:

W geekbuying.pl masz gwarancje door-to-door zgłaszasz u nich problem, zatwierdzają, przyjeżdża kurier zabiera zapakowanego robota, dają radę naprawić na miejscu i odsyłają do Ciebie naprawiony, jeśli nie da rady naprawić przysyłają nowy. 

Hej,

czy geekbuying.pl i geekbuying.com to to samo? Pytam, ponieważ zamawiałem na geekbuying.com z polskiego magazynu i zastanawiam się czy też będzie gwarancja door-to-door.

Poza tym, czy trzeba mieć oryginalne pudło do odkurzacza? Niestety już go nie posiadam;/

Chińczycy jeszcze ładują coś z chmury...bo co zaglądam to widzę inny układ, inne opcje :D

Czy Wam też wydaje się, że na Turbo minimalnie na mniejszych obrotach działa ciąg? Jest minimalnie ciszej mam wrażenie.
Akurat z tego bym się nie cieszył gdyby coś w tych parametrach grzebali.

Hej od wczoraj mam Viomi V2 Pro z Gearbest (niemiecki magazyn) data produkcji na naklejce 2019.11. Pudełko jak na zdjęciu opisane językiem którego nie znam (może hebrajski).

IMG_8032.PNG.d2cabc47c02709e2866bb6b132d51ee5.PNG

Jak to jest z tymi wersjami tego robota? Mam V-RVCLM21B FW 3.5.3_0030 i dalej jest że aktualne, sprawdzane dwóch tel z androidem i jednym iOS.
Może być że mój już nie dostanie?

Posted (edited)

fw idzie partiami, zeby nie obciazac fds. btw: niedlugo bedzie w sprzedazy nowy model od viomi bez lidara z kamera.

developer_1575855577inw5kvx4.png

Edited by rezmus

Posted (edited)

Hmm. Ciekawe czy będzie to tak samo skuteczne jak laser. Z tego co widzę na forach to silniczki od lasera lubiły się psuć, gumki zrywać. 
Kamera może być mniej awaryjna, nie mówiąc już o możliwości wjeżdżania w niższe dziury.

Wracając do ostatniej aktualizacji Viomi - ten nowy głos jest tak skompresowany, że nic z tego nie można zrozumieć. Fatalna jakość. Wyłączyłem.

Edited by shyha

Posted (edited)

Definitywnie coś spie%rzyli z siłą ssania. Przy przełączaniu z Medium na Turbo na początku falują obroty 100% -> 90% -> 100% -90% i potem już 90% cały czas.
100% to odniesienie do poprzedniego oprogramowania.

Czy istnieje możliwość przywrócenia poprzedniego oprogramowania? Nie wiem czy nie zgłaszać tego na gwaranacji.

NIE AKTUALIZUJCIE NA RAZIE. JA ŻAŁUJĘ ŻE TO ZROBIŁEM.

Edited by shyha

Cześć,

Mam oprogramowanie 3.5.8_0033 i nie wiem jak się robi multimapy - nie widzę takiej opcji żeby dodać kolejną mapę. Może mi ktoś na screenie to zaprezentować plz?

Hej,

mapy generują się po pierwszym sprzątaniu i poźniej są już widoczne? Bo zrobiłem jedno sprzątanie, w historii pojawia się mapaale typowo zapisanej nie mam. Jak klikam Area editor to wyświetla komunikat: "Memory map unavailable temporarily. Please execute a complete cleaning....." To jest normalne?

Mam oprogramowanie 3.5.8_0033  i działa ok, przeniosłem robota na piętro posprzątał i na koniec spytał czy zapisać nową mapę i koniec. Potem zmieniłem jej nazwę i jest ok

Posted (edited)

Producent wstrzymał aktualizację dlatego niektórzy jeszcze nie dostali... i dobrze. Poprawiają ten bubel...podobno za 2 tyg. nowa wersja.

image.png.88c230c8500f2bed2eed5059234aabab.png

Edited by shyha

W dniu 3.04.2020 o 16:20, shyha napisał:

Producent wstrzymał aktualizację dlatego niektórzy jeszcze nie dostali... i dobrze. Poprawiają ten bubel...podobno za 2 tyg. nowa wersja.

image.png.88c230c8500f2bed2eed5059234aabab.png

Proszę podaj link do tego viomi tech

Witam

Po aktualizacji do wersji.... 34, brak mopowania w "jodełkę". Mopuje zygzakami tak jak podczas zwykłego odkurzania. Można to gdzieś ustawić?Mopowania w jodełkę było bardziej skuteczne. 

Hej załogo - ja otrzymuje aktualizacje w Mi Home ale za Chiny nie chcę wgrać się ta aktualizacja. Próbowałem z iPhone i z telefonu z Androidem. Zaczyna się od 1% następnie od razu pojawia się 80% i tak sobie wisi w nieskończoność i nic się nie aktualizuje. Ciekawe czy można taką aktualizacje wgrać jakoś inaczej niż przez Mi Home - zależy mi na multimap a mopowania i tak nie używam....

jak ktos ma viomi v6, 0034 i moda to mozemy dodac testowo przelaczanie mopa Y/S w automatyzacji.

26 minut temu, rezmus napisał:

jak ktos ma viomi v6, 0034 i moda to mozemy dodac testowo przelaczanie mopa Y/S w automatyzacji.

Napisz proszę jak to zrobić, mam modowaną apkę, podaj proszę treść skryptu i do którego pliku wkleić. Dzięki :)

jak mozesz to udostepnij go na chwile, jak zadziala to wrzuce json.

Mi dodatkowo w wersji 33, oprócz falujących obrotów, przestała działać automatyzacja. Tzn działała ze 3 dni a potem zamiast odkurzać o danej godzinie konkretne pomieszczenie to odkurzało całe piętro. Usunięcie i dodanie na nowo planu nie pomagało.
Zobaczymy jak 34 w tej kwestii się zachować.
Czy wszyscy mają brak jodełki w tym najnowszym sofcie?