Jump to content
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Stratos 3 - opinie

raor
 Share

Recommended Posts

Hej, zastanawiam się nad kupnem tego zegarka, jednak nie jest dostępny w Polsce do obejrzenia. Stąd mam kilka pytań:

1. Czy ktoś miał okazję porównać go z huawei watch gt 2? Jak wypada pod kątem jakości wykonania i wyglądu?

2. czy jest możliwość odpowiadania na wiadomości (głównie gmail, sms, messenger)? W gt 2 podobno nie można

3. liczenie kroków, przebytego dystansu, tętna jest w miarę wiarygodne?

4. czy w wersji global jest język polski? Bo angielski to rozumiem, że jest?

5. z jakiego sklepu kupowaliście, aby było pewnie i bez VAT?

Dzięki

1. nie mam porównania, też rozważałem GT2, ale ostatecznie wybrałem S3

2. nie
3. kroki chyba są ok, tętno ma swoje wyskoki ale jak na pomiar z nadgarstka to chyba nie odbiega jakoś od innych produktów w żadną stronę, to nie jest pomiar z pasa piersiowego ale można takowy podłączyć po BT, przez większość czasu pomiar jest porównywalny z pasem piersiowym

4. PL nie, EN jest

5. ja kupowałem w aliexpress z dostawą z hiszpanii ????

Edited by kabo9

Jeżeli mam być szczery to z tym zegarkiem same problemy. Nie da się zaktualizować bo nie widzi wifi, factory reset nie pomaga. Tętno przekłamane, jakość wibracji poniżej krytyki. Problemy z jakością GPS, całkowicie nieprzpydatny podczas zjazdów na nartach, źle pokazywał prędkości, nie zapisywał aktywności. Ot taki ładny pokazywacz czasu. Przesiadłem się że Stratosa 2 którego polecam, tam tych problemów nie było.

Kwestia gustu. Dla mnie Stratos ("2" i 3) wygląda najlepiej ze wszystkich inteligentnych zegarków. Huaweia to ja bym nawet kijem przez szmatę;)

Można, ale tylko zdefiniowane wcześniej odpowiedzi - koniecznym AmazMod

Kroki, dystans, z tętnem to jest różnie jak to wszystkie nadgarstkowe. 

PL nie ma. EN jest

Jak wszyscy - 1111 Ali wysyłka hiszpania.

Przyznam, że trochę się na niego napaliłem. Ale opinie ma różne. Podobnie jak Huawei :) Co innego? Samsung watch średnio mi się podoba, Fossil i podobne krótko trzyma na baterii.

A czy można Stratosem sterować muzyką w telefonie? 

do startos 3 możesz wgrać muzykę, podłączyć słuchawki przez BT i słuchać bez telefonu
sterować też oczywiście można, ale to nawet w miband 4 miałem ????

i to jest kolejna przewaga S3 vs GT2, z tego co czytałem to z GT2 sterować muzyka można tylko jak masz apkę i telefon huawei ;-), ale to nie sprawdzone info

• 2 weeks later...

Wczoraj przyszedł do mnie amazfit Stratos 3 wraz z gratisowym oryginalnym paskiem skórzanym który został dodany w ramach rekompensaty za długa wysyłkę. Zegarek kupiony 11.11.19 a doszedł 10.01.20 

Pasek jest słaby jakościowo wg. mnie, po oryginalnym pasku spodziewałem się czegoś lepszego. Wydaje mi się że na AliExpress kupimy lepszy zamiennik niż oryginał który otrzymałem.

Jeśli chodzi o pierwsze odczucia to są na plus co do jakości wykonania, lecz rozczarowały mnie wibracje zegarka, w poprzedniej wersji były o niebo lepsze, mam nadzieję że aktualizacja jakoś je poprawi o ile nie jest to problem konstrukcji bo wibracje są takie jakby coś dotykało o plastik i słychać to wyraźnie.

• Like 1

• 2 months later...
W dniu 24.12.2019 o 10:24, adramel napisał:

Kwestia gustu. Dla mnie Stratos ("2" i 3) wygląda najlepiej ze wszystkich inteligentnych zegarków. Huaweia to ja bym nawet kijem przez szmatę;)

Można, ale tylko zdefiniowane wcześniej odpowiedzi - koniecznym AmazMod

Kroki, dystans, z tętnem to jest różnie jak to wszystkie nadgarstkowe. 

PL nie ma. EN jest

Jak wszyscy - 1111 Ali wysyłka hiszpania.

Mylisz się. Miałem Stratosa 1 i przesiadłem się na Huawei Watch GT. Skok do przodu jeżeli chodzi o pomiar tętna (zdecydowanie dokładniejszy i przewidywalny) i czas pracy na baterii nawet do 14 dni. Nie wróciłbym do Stratosa. Watch GT ma to co trzeba i tyle.

Edited by adamk99

Zegarek Huaweia ma ekran OLEDowych który jest świetny do telefonów ale nie nadaje się do zegarków. Używałem kilkanaście dni GTRa. Dwie tarcze do wyboru w AoD to zdecydowanie ściema. Huawei ma tak samo. Albo czarna plama albo b.prymitywna tarcza AoD. No i oczywiście śladu nie zostaje po 14 dniach pracy. W dodatku AoD świeci w nocy, wiec trzeba go na noc wyłączać. A jak chcesz po ciemku sprawdzić godzine to włącza ci się latarka i razi w oczy. 
Nie, dziękuje za taki pimp. Chcesz reklamować Hujaweja idź gdzie indziej. Jak nie masz stratosa to nie jest forum dla ciebie. 

• 4 months later...

Ja od wczoraj mam stratosa 3 i zastanawiam sie nad zwrotem. Nie liczy dystansu poza aktywnosciami zrobiles w dniu pare tysiecy krokow a dystans pokazuje 0.0 mimo tarczy z dwoma dystansami w aktywnosci i ogolnej sen aplikacja pokazuje inny niz sam zegarek synchronizacja trwa dlugo. Mialem gtr i nie bylo takich problemow

• 2 weeks later...

Ja też jestem zawiedziony stratosem 3. Ma mały zasięg, jeżeli chodzi o połączenie z telefonem, na początku miałem też problem z gps ponadto ostatnio dwa razy na nie zapisał mi danych z treningów. Niby małe rzeczy ale wkurzają, tym bardziej, że w stratosie 2 takich problemów nie miałem. Reasumując, jak ktos ma 2 i zastanawia się na 3, to odradzam, szkoda kasy i nerwów. Pzdr. 

• 2 weeks later...

Ja po uzywaniu pare tygodni zmieniam zdanie i jestem bardzo zadowolony. Na poczatku zdziwilo mnie ze nie liczy przebytego dystansu poza aktywnosciami trzeba zajrzec fo apki, ale ten typ tak ma. Poza sen liczy dobrze nawet pobodki widzi jedynie slabe jest to ze pracujac na nockach nie widzi snu w dzien. Tetno liczy ok bo mierzylem z cisnieniomierzem kupionym w aptece i odchylka 2 - 1 uderzenie na minute. Fajnie analizuje trening brakuje mi troche PAI ale chyba firstbeat dokladniejszy. Ekran lepszy od amoleda bo widzisz caly czas wszystkie parametry nie trzeba krecic reka czy uzyc przycisku by wybudzic. Bateria tez fajnie trzyma w trybie normalnym spokojnie 5 dni tetno caly czas powiadomienia srednie wibracje podswietlenie ruchem reki zaplanowane na 12 godzin 3 treningi po 30 min. Kalorie zawyza niz apka. Ogolnie polecam

• 5 weeks later...

A jak Stratos 3 radzi sobie z basenem? Czy mierzy tętno podczas pływania? Czy można wciskać przyciski gdy jest pod wodą bądź jeszcze woda nie zciekła z ręki i zegarka. Czy łączy się z opaskami pulsowymi od Garmina? 

Dość dużo pływam bo min. 3x1,5 km tygodniowo i obawiam się trwałości. 

Wiem można kupić jakieś wypasy za min. 2x więcej ale nie bardzo mam środki i uzasadnienie takiego wydatku. 

Do tej pory uzywam z zadowoleniem SiajomiMiBand4 :)))) i ta mierzy puls, ale nie pokazuje go podczas pływania, ma irytujący dotykowy ekran który i tak ostatnio dodali podwojnu unlock ale czasem potrafi się odblokować i zakończyć zapis treningu.. 

10 hours ago, czekas said:

A jak Stratos 3 radzi sobie z basenem? Czy mierzy tętno podczas pływania? Czy można wciskać przyciski gdy jest pod wodą bądź jeszcze woda nie zciekła z ręki i zegarka. Czy łączy się z opaskami pulsowymi od Garmina? 

Dość dużo pływam bo min. 3x1,5 km tygodniowo i obawiam się trwałości. 

Wiem można kupić jakieś wypasy za min. 2x więcej ale nie bardzo mam środki i uzasadnienie takiego wydatku. 

Do tej pory uzywam z zadowoleniem SiajomiMiBand4 :)))) i ta mierzy puls, ale nie pokazuje go podczas pływania, ma irytujący dotykowy ekran który i tak ostatnio dodali podwojnu unlock ale czasem potrafi się odblokować i zakończyć zapis treningu.. 

Basen - OK, minus taki ze z tego co ogarnalem to masz dlugosci basenow 25 i 50 a jak masz cos innego to slabo. W wodzie nie dziala ekran dzialaja przyciski - calkiem niezle - plywanie na zewnatrz tez dziala wszystko OK. tetno mierzy, ogolnie pozytyw

W dniu 5.10.2020 o 10:26, Arek_ napisał:

dlugosci basenow 25 i 50 a jak masz cos innego to slabo.

@Arek_

Masz 25, 50 metrów oraz castom gdzie można wybrać nawet kilkumetrowy brodzik. 

Zegarek fajny, już go jako-tako ustawilem, dzis bieganie, jutro basen...

Edited by czekas

Cześć wszystkim! Zastanawiam się nad kupnem Stratosa 2 lub 3. Z tego co tu widzę to opinie na temat S3 są podzielone, ale chyba S2 lepsza opcja? Potrzebuję ten zegrek do treningów na basenie bo robię około 3x2km w ciągu tygodnia, więc prosiłbym o opinie na temat liczenia dystansu i tętna na basenie, a także na rower i do biegania. 

Który lepiej wybrać i czy nadaję się na basen?

6 godzin temu, mxrider napisał:

Cześć wszystkim! Zastanawiam się nad kupnem Stratosa 2 lub 3. Z tego co tu widzę to opinie na temat S3 są podzielone, ale chyba S2 lepsza opcja? Potrzebuję ten zegrek do treningów na basenie bo robię około 3x2km w ciągu tygodnia, więc prosiłbym o opinie na temat liczenia dystansu i tętna na basenie, a także na rower i do biegania. 

Który lepiej wybrać i czy nadaję się na basen?

Nie wiem jak S2, ale S3 mierzy dystans super (na 25-metrowym basenie), nie mierzy pulsu :( a miał mierzyć, mi band 4 mierzy, a bieganie bardzo dobrze GPS + bajdu pokazuje nawet gdy przebiegnę na drugą stronę wąskiej ulicy. W lesie ścieżka lekko faluje ale z dnia na dzień jest lepiej bo liści mnjej. 

Tylko, że ja używam S3 raptem od kilku dni. 2 baseny 3200m oraz 12 km. Rower odpuściłem - jestem z cukru. 

@mxrider

Mogę jeszcze Ci dodać, że pływania nie przerzuca do Stravy. Przerzuca tylko czas pływania (moving time), a sama Strava rozpoznaje amazfita jako model peace. 

Ogólnie zegarek może jest OK, ale aplikacja bardzo słaba. Używam nakładki notify for amazfit (notify for mi band jakoś to działało, bo opaska łączyła się w sekundę z mi fit i notify for mi band w 99% potrafił zsynchronizować ćwiczenia) s3 łączy się wieki, norify przestał mi ściągać ćwiczenia. Ogólnie gdybym wiedział, że to będzie spory regres w stosunku do zabawki jaką jest opaska mi band 4 to nie wiem czy kupiłbym S3, raczej wszedłbym w coś dedykowanego na G albo P :)) w Suunto 5 nie odpowiada mi mocowanie paska, a na topowy 9 szkoda mi kasy.

Na YT widziałem jakiś test Stratosa i tam aplikacja pokazywała czasy na każdym z nawrotów, w Zepp dali jakis wykres i tyle. 

Także może ktoś wie jak zrobić aby strava widziala pełne dane z pływania, bieganie widzi dobrze... rower może pod koniec tygodnia sprawdzę gdy woda zejdzie z ulic bo zaczyna stać po kostki. Jak włączyć puls podczas pływania...

Edited by czekas
  • Like 1