Skocz do zawartości
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Sterowanie ogrzewaniem


M_jak_Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2021 o 19:32, tomszy1 napisał:

ale ja miałem na myślałem bardziej o przeciągnięciu sondy do innego pomieszczenia, niż przekładać termostat. :)

czy ta sonda jest wymagana czy też termostat ma wbudowany czujnik temperatury, a sonda jest potrzebna tylko wtedy, gdy chcemy z innego miejsca odczytywać temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KristofX napisał:

cześć, większość nas z tego wątku kupiła to co w linku, do tego możesz podłączyć zewnętrzny czujnik, ale nie musisz bo również jest wbudowany
https://pl.heatold.com/mihome-smart-water-heating-thermostat-th123w_p17.html

Dzięki.

To jeszcze pytanie czy ktoś podłączał ten termostat to urządzenia, który wymaga napięcia? Czyli do linii 5/6 + 8. W jednym  miejscu potrzebowałbym podpiąć do termostatu siłownik, który steruje logotermą. Czyli muszę cały czas wypuszczać zasilanie na siłownik aż do momentu osiągnięcia zadanej temperatury i wtedy odcinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KristofX napisał:

brak ograniczeń, wszystko konfigurujesz w mi home w oparciu o automatyzacje plus jeśli chcesz w oparciu o odczyty z zewnętrznych bezprzewodowych sensorów

Dzięki. Wystarczy mi odczyt temperatury bezpośrednio z tego termostatu - tak mam obecnie i jest ok. Ustawiam odpowiednie temperatury o godz 7, potem 9, potem 16, potem 18, potem 22 - czyli 5x dziennie ustawiam inną oczekiwaną temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pasazer napisał:

Dzięki. Wystarczy mi odczyt temperatury bezpośrednio z tego termostatu - tak mam obecnie i jest ok. Ustawiam odpowiednie temperatury o godz 7, potem 9, potem 16, potem 18, potem 22 - czyli 5x dziennie ustawiam inną oczekiwaną temperaturę

Nie jestem pewny, czy dobrze rozumiem. W tym termostacie, w scenach, nie możesz ręcznie zadawać temperatur. Jedynie tylko ustawić jaki ma włączyć tryb. O trybach pisałem wcześniej.

Ja mam termostat podłączony do 3 i 4 oraz 7 i 8.

Dodatkowo podłączyłem sondę zewnętrzną, ale jeszcze jej nie uruchomiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomszy1 napisał:

Nie jestem pewny, czy dobrze rozumiem. W tym termostacie, w scenach, nie możesz ręcznie zadawać temperatur. Jedynie tylko ustawić jaki ma włączyć tryb. O trybach pisałem wcześniej.

Ja mam termostat podłączony do 3 i 4 oraz 7 i 8.

Dodatkowo podłączyłem sondę zewnętrzną, ale jeszcze jej nie uruchomiłem.

 

Ok dzięki. Czyli mogę wg zegara wielokrotnie w ciągu dnia zmieniać tryb ale każdy tryb ma stałe ustawienia temperatury.

Co masz podpięte do 3/4, a co do 7/8? Sterujesz dwoma urządzeniami?

Edytowane przez pasazer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pasazer napisał:

Ok dzięki. Czyli mogę wg zegara wielokrotnie w ciągu dnia zmieniać tryb ale każdy tryb ma stałe ustawienia temperatury.

Co masz podpięte do 3/4, a co do 7/8? Sterujesz dwoma urządzeniami?

Tak, wielokrotnie możesz zmieniać tryby.

3/4 sterowanie piecem, a 7/8 napięcie do termostatu (on musi mieć własne zasilanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomszy1 napisał:

Nie jestem pewny, czy dobrze rozumiem. W tym termostacie, w scenach, nie możesz ręcznie zadawać temperatur. Jedynie tylko ustawić jaki ma włączyć tryb. O trybach pisałem wcześniej.

Ja mam termostat podłączony do 3 i 4 oraz 7 i 8.

Dodatkowo podłączyłem sondę zewnętrzną, ale jeszcze jej nie uruchomiłem.

 

@tomszy1@pasazer można w scenach ustawiać zadaną temperaturę ja tak robię, w automatyzacjach jest funkcja Target temperature i tu ustawiasz co 1 stopień

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...